İncir yaz aylarının en sevilen meyvelerinden bir tanesidir. Rengi, kokusu, şekli itibariyle de oldukça sevilir. Sadece meyve olarak tüketilmez aynı zamanda pek çok tatlı için de kullanılır.

Özellikle incir reçeli en sevilen reçeller arasındadır. Mor ve yeşil renklerde tüketilebildiği gibi aynı zamanda kurutularak da tüketilebilir. Her çeşidinin pek çok faydası olduğunu belirten uzmanlar gün içerisinde bir porsiyon incir tüketmenin sağlıklı olacağını belirtiyor.

Sindirim Sistemi İçin İncir

 İncir Meyvesinin Faydaları Sizleri Şaşkına Çevirecek!

İncir Meyvesinin Faydaları Sizleri Şaşkına Çevirecek!

Sindirim sistemi rahatsızlıkları pek çok insanın sorunu haline geldi. Sürekli değişen beslenme şekilleri nedeniyle pek çok insan sindirim rahatsızlıkları yaşıyor. Bu sorunu çözmek için de inci en çok tercih edilen besinlerin başında geliyor.

Düzenli incir tüketimi sindirim sistemini düzenleyerek sorunları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Lif bakımından en zengin olan meyvelerden bir tanesi olduğu için diyet listelerinde de sık sık karşınıza çıkabilir. Tok tutan özelliği sayesinde yemek yeme isteğinizi azaltacaktır.

NE? NASIL?  Böyle Bir Tatlıyı Hiç Görmediniz Binbir Gece Masalı Tatlısı

Cilt Bakımında İncir Rolü

Cilt Bakımında İncir Rolü

Cilt Bakımında İncir Rolü

Kozmetik firmaları çeşitli ürünlerin üretiminde inciri kullanıyorlar. Yüz bakım kremleri, nemlendiriciler, kolonyalar incir içerebiliyor. Çünkü incir özellikle cilt üzerinde çok etkili bir meyvedir.

Antioksidan özelliği sayesinde cilt üzerine maske ya da krem yoluyla uygulandığında cilt kusurlarının giderilmesinde etkili bir rol oynuyor. Özellikle sivilce ve siyah noktalar için tercih edilen incirle pek çok yüz maskesi evde de yapılabilir.

Düzenli olarak yapılan incir maskeleri cildin yaşlanmasını geciktirerek genç bir görünüm kazanmanızı sağlar. Saç bakımında da  incirli şampuan ve kremler saçınızın canlı ve sağlıklı bir görüntüye kavuşmasını sağlayacaktır.

Kış Aylarında Ağrılarınıza İyi Gelecek

Kış Aylarında Ağrılarınıza İyi Gelecek

Kış Aylarında Ağrılarınıza İyi Gelecek

İncir yaz meyvesi olsa da kuru hali her mevsim marketlerde ya da aktarlarda bulunabiliyor. Bu sayede her mevsim incir tüketmek mümkündür. Özellikle kış aylarında insanlar salgın hastalıklarla, griple ve çeşitli ağrılarla baş etmek zorunda kalıyor.

NE? NASIL?  İncir Meyvesinin Faydaları Sizleri Şaşkına Çevirecek! İşte O Müthiş Faydaları...

Her zaman ilaç tüketmek bir süre sonra vücuda daha fazla zarar veriyor. Bu nedenle hasta olan kişiler ilaç kullanmaktansa çareyi doğal çözümlerde arıyor. Kış aylarında yaşanan en büyük rahatsızlıklardan bir tanesi de boğaz ağrıları.

Boğaz ağrıları çeşitli sebeplerle meydana gelse de hastalar çözümü incirde buluyor. Üstelik bu doğal ilacın tarifi de çok basit. Bir bardak ılık suyun içerisin 1 adet kuru incir ve 1 kaşık bal koyup tükettiğinizde boğazınızın ağrısın hafiflediğini hissedeceksiniz.

Ayrıca aktım, bronşit gibi kronik rahatsızlıklarınız varsa 6 ay süreli düzenli bir kullanım sonrasında incir karışımı size iyi gelecektir. Bu tür hastalıklar için yapmanız gereken tarif çok basit.

Doğal zeytinyağının içerisine 2 adet inciri koyarak 1 gün bekletin. 24 saat sonunda o 2 inciri tüketin ve zeytinyağının içerisine 2 incir daha koyun bu işlemi 6 ay boyunca her gün tekrar ederseniz öksürük sorununuz kalmayacak ve rahat bir nefes alacaksınız

NE? NASIL?  Kahvaltıda Çay Demlenene Kadar Hazırlayacağınız Tavada Börek Tarifi 5 Dakikada Hazır

İncirin Faydaları