Meşhur atom tost, kahvaltı sofralarının görüp görebileceği en lezzetli tostudur. Klasik tostlardan tamamen farklı, içi bol malzemeli, doyurucu ve tadı damağınızda kalacak bir tosttur. Atom tostu sabah kahvaltısı haricinde,  öğle veya akşam yemeklerinde bile doyurucu özelliği nedeniyle tercih edebilirsiniz. Atom tostunu yaklaşık 10-15 dakikada hazırlayabilirsiniz.

Atom tostu malzemeleri ve tarifi;

  • Dilimlenmiş sucuk (50 gr)
  • 1 Adet Yumurta
  • Salam
  • Kaşar peyniri
  • Önceden kızartılmış sosis

Öncelikle tost makinesini yüksek ısıda ısıtıyoruz. Sonrasında makinenin üzerini güzelce yağlıyoruz.  Yağladığımız tost makinesi üzerinde dilimlediğimiz sucukları pişiriyoruz. Sucuklar pişerken, 1 adet yumurtamızı kırıp çırpıyoruz. Yumurtanın hemen yapışmaması için makinemizin sıcaklığı 200 derece kadar olması gerekiyor.

Dilerseniz yanında patates de kızartabilirsiniz.  Sucuklar pişmeye başladığında, üzerine çırptığımız yumurtamızı döküyoruz. Ekmeğimizin iç tarafını hepsinin üzerine bastırıyoruz. Bir 30 saniye bastırabilirsiniz. Maşa yardımı ile ekmeğe yapışmış, yumurta ve sucukları ile ters çeviriyoruz.

NE? NASIL?  Tembel Kahvaltısının En Lezzetli Hali - Deneyin Bu Lezzete Sizde Şaşıracaksınız

İzleyin: Ev Şartlarında Atom Tost Nasıl Yapılır , Sizler İçin Çektik

Üzerine salamları, sonrasında ise kaşar peynirini diziyoruz. Önceden kızarttığınız sosisi en üste koyuyoruz. Üzerine arzunuza göre biraz ketçap döküyoruz. Üstüne bir katman daha kaşar peyniri dizip, ekmeğin diğer yarısını üzerine kapatıyoruz. Önünüz arkasını yağlayıp, 3-4 dakika daha üzerine tost makinasını kapatıp bastıktan sonra servise hazır olacaktır.

Atom tost ne kadar sürede yapılır? Kaç kişiliktir?

Tarifte ve videoda verilen atom tost 1 kişiliktir. Arzunuza göre kişi sayısına göre yapılabilir.  Tarifin yapılması 5 dakika hazırlık, 10 dakika kadar da pişirme sürebilir. Toplamda 10-15 dakikada tostunuzu hazır edebilirsiniz.