Zayıflamada kanıtlanmış yöntemler, diyetisyen uzmanlar tarafından uzun uğraşlar soncu araştırılmış ve sonuca varılmış kanıtlanmış yöntemlerdir. Hiç ummasanız da yapabileceğiniz birkaç küçük yöntemler kolay bir biçimde zayıflayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey verilen kurallara uymak ve kurallardan caymamak.

  1. Günde En Az İki Litre Su

Su, vücudu toksinlerden arındırdığı çim metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakmada oldukça etkili bir besin kaynağıdır. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen günlük su miktarı. Su, kalorisi 0 olması nedeniyle size asla kilo aldırmayacağı için günde üç litre bile içseniz size kilo aldırmayacaktır. Aksine her gün iki – üç litre su içerek zayıflamanız bile mümkün.

  1. Günde Altı Öğün

Kulağa imkansız gibi gelse de üç ana öğün, üç ara öğün yaparak gündelik yemek listenizi düzenlemenin oldukça etkili olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmış. Elbette bu öğünler sağlıklı ve dengeli olmalı. Aç ana öğünün yanında karnınızı tok tutmanızı sağlayacak üç ara öğün de oldukça sağlıklı ve seçilmiş yiyecekler olmalı.

NE? NASIL?  Kraliyet ile Yönetilen Ülkeler

İzleyin: EN HIZLI KILO VERME YONTEMINI ACIKLIYORUM

  1. Protein

Protein, besin anlamında oldukça yüksek bir biçimde besleyici bir besindir. Protein, etkili besleyici özelliği ile de sizde tokluk hissi yaratacaktır. Bu nedenle protein ağırlıklı beslenmek karnınızı tok tutacağı için kolay kolay acıkmanızı sağlamaz. Uzmanlar, protein olan haşlanmış yumurtanın kahvaltıda tüketilmesinin en az dört saat karnı tok tuttuğunu kanıtladı.

  1. Küçük Tabaklar

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucu küçük tabakların zayıflamada etkisi olduğunu açıkladı. Tabak küçülünce porsiyon daha büyük gibi görüneceği için çok yemişsiniz hissi verir. Bu da daha uzun süre tok kalmanıza sebep olur. Psikolojinizin size oynadığı oyunlardan biri olan küçük tabak kullanımı, hiçbir şey yapmadan zayıflamanıza etkili olur.

  1. Yürüyüş

Gideceğiniz kısa mesafeli yerler için araba kullanmayı bırakmanızın zamanı geldi. Bir saatlik yürüyüşle en az 200 kalori yakarsınız. Hem sağlığınıza faydalı hem de zayıflamanızda etkili olacak olan bu yöntem, yine gerçekleştirilmesi oldukça kolaydır. Tempolu yürüyüşün kilo vermekte daha fazla etkili olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.

  1. Üç Beyazdan Uzak Durmak
NE? NASIL?  Çocuklar neden yalan söyler?

Her ne kadar çok klasik bir yöntem olarak gözükse de üç şekerden uzak durmak zayıflamanızda oldukça etkili olacaktır.

Üç şekerden uzak durmanın faydalarını sayacak olursak;

  • Deri altı yağlarının oluşmasını engeller.
  • Toksinlerden arınmanıza sebep olur.
  • Diyabete giden yolda önünüze bir engel koyar.

Üç beyazdan uzak durmak, ilk başlarda çok zor gibi görünse de iki hafta kullanmadıktan sonra alışacaksınızdır.