Yılanların Efendisi Şahmeran nedir, nerede yaşadı? Iran- Pers Mitolojisinde yer alan Yılanların Efendisi Şahmeran nedir, nerede yaşadı hakkındaki merak ettiklerinize hızlıca cevap bulabileceksiniz. Mitolojinin en önemli isimlerinden biri olan Şahmeran’ın belinin üstünde yılan vardır. Üst kısmı bakıldığı zaman ise insan şeklindedir. Fiziksel olarak inceleme yapıldığı zaman son derece ilginç olması da Şahmeran’ın hikayesinin daha da fazla şekilde merak edilmesine zemin hazırlamaya neden olmuştur.

Doğaüstü varlıkların en başında yer alan şahmeran, en önemli özelliği hiç yaşlanmaması denebilir. Bakıldığında Şahmeran ile ilgili olarak pek çok farklı türde rivayetler söylenebiliyor. Tabi ki bu rivayetlerin ne kadar doğru olduğu kesin değildir.

Yılanların Efendisi Şahmeran Nedir, Nerede Yaşadı?

Şahmeran Nedir?

Şahmeran ismi Farsça kökenlidir. Anlam olarak Yılanların şahı denmektedir. Kaynaklardan elde edilen bilgiler ışığında ise Şahmeran’ın dişi olduğu söylenir. Ayrıca Akdeniz Bölgesinin Tarsus mevkisinde yaşamış olduğu da bir diğer rivayet edilen bilgilerdendir. Fakat Şahmeran ile ilgili olarak söylememiz gereken en önemli özelliği ise Yılanlarıyla birlikte yer altında yaşam sürmeyi kendisinin benimsemiş olmasıdır.

NE? NASIL?  Evde Kendi Diş Macunumuzu Nasıl Yaparız?

Baş kısmı insan, alt bölgesi yılan şeklindedir. Şahmeran’ın iki fiziksel özelliğe sahip olması ilginç olmasını sağlamıştır. Görsel olarak incelendiği zaman Şahmeran korkunç olarak görülebiliyor. Şahmeran nedir diyenler için yılanların şahı olarak adlandırılan doğaüstü özelliklere sahip bir kişi olduğunu söylememiz mümkün.

Yılanların Efendisi Şahmeran Nedir, Nerede Yaşadı?

Şahmeran Nerede Yaşadı?

Şahmeran ile ilgili olarak çok fazla rivayet bulunuyor. Fakat en doğru kaynaklardan aldığımız bilgiler doğrultusunda aktarmaya çalışmaktayız. İnsan başlı ve alt bölgesi de yılan şeklinde olan Şahmeran’ın Tarsus ilçesinde yaşam sürmüş olduğu bilinir. Her ne kadar Tarsus ilçesinde yaşam sürmüş olsa da onun için en önemli diyebileceğimiz şey yılanlarıydı. Yılanları ile birlikte yer altında yaşamaktan çok büyük bir keyif alırdı. Ayrıca onu son derece farklı kılmaya itecek olan bir diğer özelliği ise doğa üstü olaylara sahip olmasıydı.

NE? NASIL?  Siyah t-shirtler ile kombin nasıl yapılır?

Efsanevi bir yaratık olarak ifade edebileceğimiz yılan gövdeli insan başlı Şahmeran içinde dişi olduğu söylenir. Dişi olup olmadığı ile ilgili olarak kesinlik yoktur. Fakat onun dişi olduğu rivayette belirtilmiştir.