Yağlanan saçlar maalesef rahatsızlık yaratır. Daha da önemlisi saç kaybına neden olabilir. Ayrıca yağ nedeniyle sürekli parlak saçlarla dolaşmak zorunda kalırlar. Bunun için saç bakım önerilerini uygulayarak yağlı saç nedeniyle yaşadıkları sıkıntılardan kurtulabilirler.

Yağlı Saç Bakım Önerileri

Yağlı saçlara sahip olan kişiler genellikle bu saçlardan kurtulmak için öneri arayışına girerler. Buldukları önerilerle de saçlarının yağlanmasının daha az olmasını sağlayabilirler.

Yağlı saç bakım önerilerinden bazıları şunlardır;

  • Yağlı saçlar için bakım yağları ve kremli olan şampuanlar kullanılmamalıdır.
  • Saçların fazla sıcak suyla yıkanmamalıdır.
  • Saçların sık taranmamalıdır.
  • Saçların şampuan kullanımı sonrasında iyice durulanması gerekir..
  • Yağlı saçlardan kurtulmak için saç kürleri kullanılabilir.
  • Saç spreyi, saç kremi ve kuru şampuanlardan uzak durmak gerekir.
  • Aşırı yağ içeren gıdaların tüketilmemesi gerekir.

Bu öneriler dışında boya olmayan yağlı saçların sıklıkla yıkanması yağlanmanın önlenmesi üzerinde etkilidir.

NE? NASIL?  Güncel franchising veren firmalar hangileridir ve ne kadar istiyorlar?

İZLEYİN: Yağlı Saçlar İçin Öneriler!

Yağlı Saçlara Elma Sirkesi İle Bakım

Yağlı saçların bakımı için kullanılabilecek saç kürleri arasında elma sirkesi yer alır. Elma sirkesi içerdiği asit sayesinde yağ üretiminin azalmasını sağlar. Bir bardak suya üç yemek kaşığı sirke koyulur ve bu karışım şampuanla yıkama sonrasında kullanılır. Elma sirkesi saçlara uygulandıktan sonra 5 dk. kadar bekletilir ve süre sonunda saçlar soğuk suyla durulanır.

Yağlı Saçlara Limon İle Bakım

Yağlı saçların bakımı için kullanılan ürünlerden biriside limondur. Limon yağlı saçlar için kullanıldığında kafa derisinin yağ salınımının azalmasını sağlar. Böylelikle limon sayesinde saçların yağlanması oldukça azalır. İki bardak suya iki limon sıkılarak bir karışım hazırlanır. Bu karışım saç tellerine ve saç dibine masaj yapılarak uygulanır. Uygulama sonrasında 5 dakika beklenir ve ardından saçlar durulanır. Kürün etkili olması için limonla bakımın haftada 2-3 defa tekrarlanması gerekir.

NE? NASIL?  Kanal Tedavisi Nedir? Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yağlı Saçlara Siyah Çay İle Bakım

Yağlı saçların bakımında siyah çayda kullanılır. Siyah çay saç derisindeki gözeneklerin sıklaşmasını sağlar. Bu sayede saç derisinde meydana gelen aşırı yağlanma önlenir. Siyah çayla bakım yapılması için bir bardak su içine bir yemek kaşığı siyah çay eklenir. Bu karışım 10 dk. kaynatıldıktan sonra soğutulup süzülerek saçlara uygulanır. Siyah çay saça uygulanırken saç diplerine masaj yapılır. Bu işlem sonrasında da saç durulanır. Yağlı saçların bakımı için siyah çay da haftada 2 ya da 3 kere uygulanabilir.