Uyuyamıyor Musunuz? İşte Yastığınızın Uykunuzdaki Önemi!

Uyku için hepimiz için hayatımızın büyük bir kısmını kaplayan evre diyebiliriz. Üstelik günün bütün yorgunluğunu atmamız için temiz bir uykuya ihtiyacımız oluyor. Güzel ve verimli bir uyku geçirebilmek için uymanız gereken birçok faktör vardır. Mesela en büyük faktör uyuyacağınız yastıktır. Doğru bir yastığınızın olmadığı takdirde, güzel bir uyku sadece hayal olur. Öncelikle doğru bir yastık seçimi yapmalısınız. Ancak doğru bir yastık seçimi yaptıktan sonra güzel bir uykuyu hayal edebilirsiniz. Yastıksız uyuyabiliyorsanız ayrı tabii. Doğru bir yastık yoksa yastıksız uyumak daha iyi bir çözüm olabilir.

Bildiğimiz kadarıyla ilk yastık kullanımı Eski Mezopotamya’ya kadar uzanıyor. O zamanlar yastıklar taştan yapılırdı ve sadece zengin insanlar alabilirdi. Bugün kullandığımız yastıklar, antik taş yastıklardan farklı olarak yumuşak ve kabarıktır ve çoğu insan büyük ve rahat bir yastığa sarılmadan uyuyamaz. Ancak aslında, yastıkla uyumak vücudunuzu ve ruh halinizi etkileyebileceğinden dinlenmenin en iyi yolu olmayabilir. Bazı yastıklar doğal olmayan bir pozisyonda uyumanıza neden olur ve başınızı desteklemez.

Uyuyamıyor Musunuz? İşte Yastığınızın Uykunuzdaki Önemi!

Uyuyamıyor Musunuz? İşte Yastığınızın Uykunuzdaki Önemi!

Bir yastık tek başına sırt ağrısına neden olmaz ama işleri daha kötü hale getirebilir. Yastıksız uyumak, kötü bir yastıkla uyumaktan çok daha iyidir. Deneyin ve görün. Eğer yastıksız uyuduğunuzda dinç kalkıyorsanız, yastığınızı atmanın zamanı gelmiştir! En sevdiğiniz yastıktan ayrılmak zor olabilir ancak onsuz uyumanın sağlığınıza pek çok faydası vardır. Size bunlardan bazılarını öğretmek için araştırmamızı yaptık. Uyandığınızda yorgun hissediyorsanız, bu ipuçları işinize yarayabilir!

NE? NASIL?  Gece yatmadan önce bu yiyecekleri asla yemeyin