Uçak Düşerken Hayatta Kalmanın En Kolay Yolu! Uçağa binerken düşme riskinin olabileceğinden dolayı endişe duyulur. Öyle bir durum olduğunda ne yapılmalı? Uçak düşerken hayatta kamanın en kolay yolu nedir merak edilir. Eğer ki uçak düşerken doğru pozisyon aldığınız takdirde kurtulma şansınız söz konusu olabilir. Uçak düşmeye başladığı zaman sadece şanslı olmayı beklemeniz hata olacak. Şanslı olmayı beklemenizin haricinde yapabileceğiniz bazı hamlelerinde olacağını söyleyebiliriz.

Uçak kazası olduğu zaman yaşanılan ölümlerin en yaygın nedeni yangın ve duman zehirlenmesinden kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Fakat uçak kazası olduğunda ölmeyen, hayatta kalmayı başarabilen insanlarda olmuştur. O insanlar nasıl oldu da uçak paramparça yere çakılmışken hayatta kalabildiler diye hiç düşündünüz mü?

Uçak Düşerken Hayatta Kalmanın En Kolay Yolu!

Uçak Düşerken Hayatta Kalmanın En Kolay Yolu!

Uçak Düşerken Ne Yapmalı?

Uçağa binmeden önce ilk olarak planlı programlı olmanız gerekir. Çünkü uçağın kaza yaşama olasılığı söz konusu olabilir. Her şeye önceden hazırlıklı olmanız, başınıza gelebilecek felaketlerden bile hasar almadan kurtulmanıza neden olabilir. Uçak kazasından kurtulanlar nasıl davranmış, neler yapmış bilmeli ve onların uyguladıklarına göre tedbirinizi almalısınız.

NE? NASIL?  Güncel franchising veren firmalar hangileridir ve ne kadar istiyorlar?

Uçak düşerken ne yapmalı, nasıl davranmam gerekiyor diyorsanız şu adımları mutlaka izlemeniz gerekiyor:

  • Mutlaka planınız olmalıdır
  • Güvenli koltuk seçimi yapılmalı
  • Brace pozisyonunda olun
  • Kalem, keskin, sivri cisimlerden uzak durmalısınız
  • Emniyet kemeri takılı olmalı
  • Panik yapmayın
  • Uçak kazalarında en sık yaşanan ölüm sebebi dumandan kaynaklı oluyor. Bu yüzden dumandan uzak durmalısınız

Bunları yaptığınız takdirde uçak kazalarının ölüme sürükleyebilecek problemlere yol açmasını önleyebilirsiniz. Özellikle uçakta çok fazla duman oluştuğu zaman ayağa kalkabilirsiniz. Kafanızı aşağıya doğru eğerek, burnunuzu dumandan zehirlenmenizi önleyecektir. Böylelikle ölüm gibi ciddi vakaların yaşanmasının önüne geçilmiş olacaktır.

Uçak Düşerken Hayatta Kalmanın En Kolay Yolu!

Uçak Düşerken İnsanlar Nasıl Olur?

Uçak kazası en korkutucu vakalardandır. Bu yüzden dolayıdır ki uçağa bindiği sırada her insanı ister istemez bir ürkme sarabilir. Uçak düşerken insanlar nasıl olur sorusu en çok araştırılan konulardan biridir.  Eğer ki uçak ön tarafından burnu yer çarpma söz konusu olursa o zaman ön taraftaki insanların vücudu parçalanır. Uçağın arka kısmında kalan kişilere bir şey olmaz. Fakat tam aksine arka tarafı yere dik şekilde çarparsa o zamanda arkadaki kişilerin vücutları parçalanacaktır.