Saç dökülmesi için bitkisel çözümler, saçınızın daha gür bir yapıya sahip olması için önemlidir. Kimi zaman mevsimsel kimi zaman ise sağlık yönünden etkilendiğiniz bazı sebeplerden dolayı saçınız dökülebilir. Eğer saç dökülmeniz uzun zamandır devam eden bir sorun ise bu sorunu bitkisel çözümler ile ortadan kaldırabilirsiniz.

  1. Aloe Vera

Aloe vera, gerek saç için gerekse cilt için oldukça faydalı bir bitkidir. Saç dökülmesine de iyi gelmesiyle bilinen aloe veranın jeli ile saç derinize masaj yaparak saçınızın gür bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Aloe vera, yalnızca saçınızı gürleştirmekle kalmaz aynı zamanda saça bakım yaparak yeni saçlar çıkmasını da sağlar. Aloe vera sürdüğünüz saçınızı en az yarım saat böyle bekleterek durulayabilirsiniz.

İzleyin: Saç DÖKÜLMESİNE KARŞI ALOE VERA MASKESİ -SAÇ BAKIMI – Güzellik Bakım

  1. Nane Yağı
NE? NASIL?  Şok İddia Muzlarda Radyasyon Var Mı ?

Doğal yağların birçok saç sorununa iyi geldiğini biliyoruz. Aslında saç dökülmesine de hemen hemen tüm doğal yağlar iyi gelir ancak nane yağı bunun en etkilisidir. Ancak nane yağını saç derinize doğrudan uygulamak yerine yanında kullanacağınız badem yağı ya da zeytinyağı ile çeşitlendirmek saç sağlığınız için daha iyi olabilir. Saçınıza güzel bir ferahlık verecek olan badem yağı, saçınızın dökülmesini engellemek adına mutlaka kullanılması gerekilen bir çözümdür.

  1. Soğan

Soğan da saç dökülmesi için kullanılan yöntemlerden biridir. Soğan, saçı yalnızca gürleştirmekle kalmaz.

Yanında yaptığı yararlı şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Soğanın içinde bulunan mineraller saça güzel bir parlaklık verir.
  • Kepek oluşumunu engeller.
  • Yeni saç çıkmasını sağlar, özellikle bu yönü ile yaşı ilerlemiş erkeklere önerilir.
  • Saçı beslediği için daha hızlı uzatır.

Düzenli bir rutine bindirerek uygulayacağınız soğan ile de saç dökülmesine çözüm bulabilirsiniz.

NE? NASIL?  Kadınlarda saç dökülmesine karşı nasıl kürler uygulanabilir?

Video: Gür saçlar için soğan yağı tarifi

  1. Sarımsak

Sarımsak da aynı soğan gibi saç çıkarma özelliği ile meşhurdur. Saçta biriken kötü huylu toksinlerin saçınızdan arınmasını sağlayarak saçınızdaki kepekleri de uzaklaştırmış olur. Saç derinize uyguladığınız sarımsağı saçınızda bir saat beklettikten sonra iyice durulayın. Saç dökülmenizin azaldığını göreceksiniz.

  1. Biberiye

Saç dökülmesini engellemekte en etkili bitkilerden biri olan biberiye, bir çözüm haine geleli çok uzun yıllar oldu. Biberiyeyi yalnızca saçınızın dibine değil, saçınızın ucuna kadar uygularsanız saçınızın kırıklarını da onardığını görebilirsiniz. Eğer biberiyenin bitki halini bulmakta zorlanırsanız aktarlardan alabileceğiniz biberiye yağını da kullanabilirsiniz. Hemen hemen aynı etkiyi verecektir. Her yönüyle biberiye, saç dökülmesi için en etkili bitkisel çözümlerden biridir.