Sakallı Ejder, Piton Yılanı, Tarantula Besliyordu Evinde ! Hemde İstanbulda !

Olay İstanbul Bakırköy de gerçekleşti.Yasalara göre evde beslenmesi ve satışı yasak olan hayvalar Bakırköy deki adresde besleniyordu.Geçtiğimiz hafta Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbar üzerine Bakırköy’de bir eve düzenlediği baskında satışı ve beslenmesi yasak 12 hayvan ele geçirmişti. Hayvanlarına el konulan Tutku Filizli, “Hepsini internetteki ilanlardan kedi köpek satın alır gibi aldım. Yasak olduğunu bilmiyordum. Herkes besliyor. Satmam için para teklif ettiklerinde bile satmadım. Çocuğum gibi hepsi” dedi.”Yasak olduğunu bilmiyordum çünkü herkes besliyor. Sosyal medyaya da baktığım zaman insanlar besliyorlar. Her yerde besliyorlar. Bunlar filmlerde oynuyorlar, dizilerde oynuyorlar. Ben bunları veterinere götürüyorum hiçbir şey demiyorlar bana. Rutin kontrollerini yaptırıyordum ağız bakımı tırnak bakımı gibi. Hiçbir şey demiyorlardı yasak diye” diye konuştu. Beslediği hayvanları satmadığını belirten genç kadın, hayvanlarının ekipler tarafından alınmasından ardından çok üzgün olduğunu dile getirdi.

NE? NASIL?  Kuru fasulye çorbası nasıl yapılır?

Bu demeçlerin ardından acaba hayvalardan bir gelir elde ediyormusunuz diye soruldu.Verilen bilgilere göre hayvanlardan hiç bir gelirinin olmadığını belirtti ve aksine giderinin olduğunu söyledi.

İddialara göre baskında çıkan hayvanları gören apartman sakinleri tedirgin oldu bazı sakinler ise artık bu apartmanda oturmak istemediğini dile getirdi.Apartman sakinin verdiği demeç şu şekilde oldu:

. Apartman sakini, “Üst katımızda çok yabani hayvan var. Ben bilmiyordum. Kaçakçılık Şubeden geldiler. O zaman öğrendim. Zaten aşırı gürültü oluyordu ve sürekli sesler geliyordu. Çok rahatsız edici. Böyle amazon ormanlarında yetişen hayvanlar olduğunu görünce şok oldum. Kertenkeleler, piton yılanları, boa yılanları, fareler, kurbağalar. Bir sürü yani dünyada bile az bulunan, nesli tükenmekte olan hayvanlarmış hepsi. Satıyor mu satmıyor mu bilmiyorum. Satıyordur neden beslesin ki? Üst katımda hala onlarla yaşıyor muyum bilmiyorum. Gerçekten çok tedirginim bu apartmanda oturmak istemiyorum artık” ifadelerini kullandı.