Pakistanlılar’ın Türkiye’ye gelme sebebi bir hayli merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Yapılan açıklamalar ile artık birçok şey netlik kazanmaya başladı. Çatışmaların yanı sıra siyasi çalkalantılar ve ekonomik zorluklar gibi birçok nedenden dolayı ülkemize yasa dışı yollar ile İran üzerinden giriş çabaları gözlerden kaçmadı.

ABD askerlerinin geri çekilmeye başlaması ardından Taliban güçlerinin ülkedeki kontrol altına aldıkları alanların artış göstermesi, bu göçün daha fazla olmasının ana nedenleri arasında yer alıyor. Yasa dışı olan yollar ile Türkiye’de güvenlik önlemleri alınmış olsa bile geçiş çabaları hiç hız kesmeden devam etti. Afganistan, Pakistan ve İran boyunca yol almak zorunda kalan göçmenlerin bir kısmı günlerce yürümek zorunda kalırken Türkiye sınırın geçmeleri karşısında başta İstanbul olacak şekilde ülkenin dört bir yanına ulaşma çabaları devam ediyor.

Pakistanlılar'ın Türkiye'ye Gelme Sebebi

Pakistanlılar’ın Türkiye’ye Gelme Sebebi

Pakistanlılar’ın Türkiye’ye Geliş Serüvenleri

Pakistanlılar’ın Türkiye’ye geliş serüvenleri yaşadıkları birçok zorluğu ortaya çıkarıyor. Yapılan açıklamalara bakılacak olduğu zaman göçmenlerin büyük bir kısmı yaşadıkları zorlu yolculuk sırasında Van merkezi olan İpekyolu ilçesi ve Bitlis Tatvan ilçelerinden geçerek geldikleri biliniyor.

NE? NASIL?  Doğum günü kutlayan birine nasıl karşılık verilir?

Pakistanlılar ile beraber Türkiye’ye geldikleri bilinen Afgan göçmenler de ülkelerinden neden ayrıldıklarını anlattığı zaman aslında başka çıkar yolları da kalmadı gözler önüne seriliyor.

Pakistanlılar'ın Türkiye'ye Gelme Sebebi

Ülkede meydana gelen savaşın yanı sıra siyasi olarak gözlenen sarsıntılı dönemler üzerine bir de ekonomik zorluklar eklenince canını kurtarmayı başarabilen ülkemize geldi. Yaşadıkları alanlarda artık farklı güçlerin hakim olması, insanların canlarının mallarının yaşam özgürlüklerinin tamamen ellerinden alınması karşısında yolunu bulan ve gücü yeten Pakistanlılar’ın Türkiye’ye geçişi kısmında yer aldılar.

Pakistan yaşanan zorlu günler ardından her ne kadar toparlanmalarına karşın bir umutları olsa bile ülkede meydana gelen ciddi hasarların yanı sıra ekonomik anlamda büyük bir sarsıntı yaşamaları vatandaşların ülkemizde göçmen olarak yaşamalarına neden oluyor. Bu durum karşısında vatandaşlar yasa dışı yollar ile Türkiye içerisine girerek, ilk başta İstanbul olacak şekilde Türkiye’nin dört bir yanında kendileri için yeni yaşam yolları aramaya devam çabaları da hala devam ediyor.