Maden suyunun faydaları bilindikçe ”Maden Suyu Cilde Nasıl Uygulanır?” sorusu birçok kişinin akıllarında bir soru haline geldi. Maden suyu, birçok yararından dolayı son zamanlarda cilt bakımı için oldukça fazla kullanılan yöntemlerden biri. Biz de bu yazımızda maden suyunun ne olduğunu, maden suyunun faydalarını ve maden suyunu cilde uygulama tekniklerini ele alıyoruz.

Maden Suyu Nedir?

Maden suyu, doğanın bize sunduğu en güzel sulardan biridir. Yağmur ve kar sularının kaya – kayaç altında toplanması ile zaman içinde oluşan bir sudur, diyebiliriz. Maden suyu, içinde sayısız mineral ve doğal tuz içerir.

Yer altından çıkarılan bu sular, ”soda” demek değildir. Soda insan eli değerek oluşturulan yapay bir içecekken madem suyu tamamen doğaldır. İçinde hiçbir yapaylık bulunmadığı için çok doğaldır. Aynı zamanda sodanın içindeki gaz da yapaydır. Ancak maden suyunda böyle bir yapaylığa rastlanamaz. Bazı sodaların içine bir miktar maden suyu konulabilir.

NE? NASIL?  Günlük yaşamamızı etkileyen sorunları nasıl çözebiliriz?

Video: Maden suyunu cilt bakımında nasıl kullanabiliriz?

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden suyu, içindeki onlarca doğal bileşenden dolayı insan sağlığı için de oldukça yararlıdır.

İşte bu yararların bazıları:

  • İçinde çokça kalsiyum ve florür bulunduğundan diş sağlığı için son derece sağlıklıdır.
  • İçindeki kalsiyum nedeniyle kanın pıhtılaşması ve bazı hastalıkların çabuk iyileşmesine de neden olur.
  • Magnezyum da maden suyunun içinde bulunan yararlı elementlerden olduğu için, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir.
  • Böbreklerde kum, taş ya da iltihap oluşumunu engeller.
  • Bağırsakları çok güzel bir biçimde çalıştırdığı için gaz oluşumunu engeller, kabızlık ve ishal gibi sorunların önüne geçer.
  • Cilde ve saça parlaklık kazandırır, onları besler.

Maden suyu, birçok yönüyle son derece faydalıdır. Günde bir barsak madden suyu içmenin insan sağlığına iyi yönde etkisi vardır.

NE? NASIL?  Sevgilinize gönderebileceğiniz en güzel aşk sözleri hangileridir?

Maden Suyunu Cilde Uygulama Teknikleri

Maden suyu, yalnızca oral olarak değil cilde de uygulandığı için cilt sağlığına da iyi gelir.

Örneğin;

  • Geçmeyen sivilceleriniz için maden suyunun içine birkaç damla limon suyu damlatarak sivilcelerinizin olduğu bölgeye etki etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Gözaltında oluşan şişlikler ve göz kenarındaki yaşlılık çizgilerini geçirmek için de maden suyunu kullanabilirsiniz. Maden suyu, içindeki yüksek mineral seviyesinden dolayı yaşlılık çizgilerinin oluşmasını engelleyecek ve içinde bulunan doğal gazlar nedeniyle de şişlikleri önleyecektir.
  • Gözeneklerinizin daha sıkı bir hale gelmesi için de maden suyunu kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey maden suyunu soğuk bir biçimde cildinize uygulamak.