Estela Melendez; mucize yaşamlardan bir kesit gibi kimsenin kolay kolay inanamadığı ve adına araştırmalar yaptığı mucizevi bir olayın başkahramanıdır. Bazı kaynaklara göre 50 yıl olsa da 60 yıl üzerinden olan bir durumdan bahsedildiği sağlam kaynaklardan ve röportajlardan anlaşılmakta.

Burada ilginç olan durum bir ölü fetüsün anne karnında bir gün dahi kalması tehlikeli iken Melendez nasıl olmuşta bunca yıl zarar görmeden bu bebeği litopedion durumda içinde barındırabilmişti. Uzun yıllar çektiği sancıların nedenini bulmak nasıl bu kadar uzun bir zamana yayılmıştı, oldukça ilginç bir durum.

İzleyin: Karnındaki çocuk taşlaştı!

Estela Melendez’in Karnındaki Mucize

Rapel Nehri’nin navidad belediyesinin pasifik okyanusu ile kesiştiği yerde, Melendez’in karnında kalsifiye olan fetüsü keşfeden doktorlar La Boca kasabasındadır. Yaşadıkları inanılacak gibi olmasa da bir gerçek. 91 yaşında ve eşi ölmüş ve Faslı bir kadın olan Melendez, yıllarca karnında rahatsızlık duyduğu bir yumruya sahipti. Doktorlar bu yumrunun bir tümör olduğuna inanmışlardı. Tam 60 yıl sonra bu yumrunun bir fetüs olduğu ortaya çıktığında ise tıp dünyasında derin yankılar uyandırdı. Doktorlar tümör ameliyatı olması gerektiğini söyleseler de Melendez bu duruma yanaşmamış.

NE? NASIL?  Bebekler renkleri ne zaman ayırt eder?

Estela Melendez Gerçeği Öğreniyor

Kimi zaman bazı gerçekler olmadık tesadüflerle ortaya çıkar. Peki, bu 60 yıllık gerçek ortaya çıkması için onca uzun bir zamanı neden beklemiş olabilir. İşte bu durum hala gizemini sürdürüyor. Estela; bir gün düştü ve bu düşme sonucunda röntgen için x ışınları tarafından tarandı. İnanılmaz bir durum ile doktorları hayrete düşüren bir durum görüldü. Bu bir fetüstü, hem de uzun yıllardır oradaydı. Karnındaki fetüs kalsifiye olarak abdomende taşlaşmış yani litopedion durumu ortaya çıkmıştır. Yeğeni Luis Melendez ile yapılan bir röportajda ise 60 yıldan fazla bir süre fetüs öldükten sonra, Estela’nın kendisini nasıl kötü hissetmediğini merak ettiğinden bahsetmiştir.

Video: Karnındaki bebeği 60 yıl doğurmayan kadın (İngilizce)

Estela Melendez ve Ölen Eşi Manuel Gonzalez’in Çocuk Hasreti

Hayallerin ötesinde gerçekleşen bu mucizevi olayın aslında uzun yıllar hasretinin çekildiği bir durum olması ne acı verici öyle değil mi? Estela; eşi balıkçı olan ve 74 yaşında vefat eden kocası Manuel ile yıllarca çocuklarının olmayışının pişmanlığını yaşamışlar.

NE? NASIL?  Hangi meyveler kabuğuyla yenmeli?

Estela Melendez ve 60 yıllık Bebeği Ne Oldu?

Doktorlar 60 yıllık fetüsün Estela’nın karnından çıkarılması konusunu detaylı incelediler. Fakat 91 yaşında olan Estela için bu büyük bir risk taşıyordu.

Bu nedenle;

  • Estela Melendez’in karnından fetüsü çıkarmanın, fetüsün olduğu yerde kalmasından daha büyük risk taşıdığı kanısına vardılar.
  • Bu nedenle ameliyattan vazgeçtiler.
  • Son zamanlarda işitme zorluğu yaşıyor.
  • Yürüyüşlere kısıtlı çıkıyor.
  • Fakat sağlığı yaşına ve yaşadıklarına rağmen gayet iyi bir durumdadır.

Dünya’da yankı uyandıran bir mucizeye tanık olmamızı sağlayan Estela; eşiyle yıllarca bir yumru ile çocuk hasreti giderdiklerini anlatması ise oldukça hüzünlü.