Islıkla konuşulan köy neresidir? araştırması yaptığımızda kuşdilinin anavatanı olarak Giresun karşımıza çıkıyor. Giresun Çanakçı ilçesine bağlı olan Kuşköy köyünde ıslıkla konuşuluyor. Islıkla konuşmayı duyduğumuz zaman her ne kadar tuhaf gelse de halk tarafından bu durum gayet normal bir hal almıştır. Çünkü Kuşköy’de yaşayanlar sürekli ıslıkla konuştuğundan dolayı bu durum onlar için alışılmış bir şey.

Çanakçı ilçesine bağlı olan Kuş Köyünde 3 asırdan beridir ıslıkla konuşma yapılıyor. Kuş dilini kullanan kesimin halkın yarısından fazla olduğunu söyleyebiliriz. Kuşköy’e gittiğiniz zaman halkın yarısından fazlasının ıslıkla anlaştığını gördüğünüz zaman çok şaşıracağınız kesin.

Islıkla Konuşulan Köy Neresidir?

Islıkla Anlaşan Köy Nerede?

Dünyamızda farklı iletişim kanalları oluşabiliyor. Onlardan birinin ıslıkla anlaşma olduğunu söyleyebiliriz. Bölgede yaşayanların ıslıkla iletişime geçtiği ve anladığı bir yerde var mı derseniz var diyebiliriz. Islıkla anlaşan köy nerede araştırmasını yaptığımız zaman Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy’de olduğunu söylememiz mümkün. Oldukça ilginç olan bu köyde halkın yarısından fazlası ıslıkla anlaşıyor.

NE? NASIL?  Evde atom tost nasıl yapılır?

Kuşdili kullanılarak iletişim sağlanan Kuşköy ilk zamanlar Karabörk köyüne bağlı mahalle konumundaydı. Tarihler 6 Haziran 1956 senesini gösterdiğinde ise köy statüsünü kazanmış oldu. Öncelerde Giresun’un Görele ilçesine bağlı olurken daha sonrasında Çanakçı ilçesine bağlanmıştır.

Islık Dili Nerede?

Türkiye’nin Doğu Karadeniz bölgesinde ıslık dili konuşuluyor. 10.000 yakın insan tarafından konuşulan ıslık dili, bölge halkı tarafından benimsenmiş durumdadır. Islık dili nerede merakı içerisinde olanlar için Giresun şehrinin Kuşköy köyündedir diyebiliriz. Başta Giresun’de olmak üzere ağırlıklı olarak Kuşköy’de ıslık dilinin konuşulduğunu söyleyebiliriz.

Islıkla Konuşulan Köy Neresidir?

Kuşköy yanı sıra Ordu ve Gümüşhane’de de ıslık dilinin yaygın şekilde konuşulduğunu söyleyebiliriz. Fakat daha fazla konuşulan köy Kuşköy olduğunu söylemek isteriz.

 

Islık Dili Nasıl Konuşulur?

Kulağa oldukça ilginç gelen ıslık dili nasıl konuşulur merak edilmiştir. Çünkü toplumumuzun genelinde alışılagelmiş bir şey olmadığından dolayı ıslık dili nasıl konuşulduğu, ne yapıldığı da meraklandırmaya neden olur. Islık dili şu şekilde konuşulur:

NE? NASIL?  Herkesin Bilmesi Gereken Günlük Yaşam Tüyoları!

 

  • Parmaklar yardımıyla konuşulabilir
  • Parmaklar konuşulmadan da ıslık dili konuşuluyor. Fakat parmaklardan destek alındığı zaman ıslık daha kuvvetli çalar.

 

Daha uzak mesafeden bile ıslığın kolay bir şekilde duyulması mümkün olur.