Gizemli şeytan incili nedir, nerede saklanıyor? merak edilen detaylara yer verdik. Böylelikle gizemli şeytan inciline dair önemli bilgileri öğreneceksiniz. Öncelikle gizemli şeytan inciline açıklık getirmemiz gerekirse, dünyanın en büyük kitabı olarak değerlendirildiğini söyleyebiliriz. Kitabın toplam ağırlığı 75 Kg’dır.  Bu kitabın kaldırılması için mutlaka iki yetişkinin birlikte kaldırma yapması gerekiyor. Kitabın ciltlenmesinin yapılması içinde toplamda 160 havyan derisine de başvurulmuştur.

Gizemli şeytan incili nedir diye araştıranlar kitabın şeklinden çok içeriğini okuduğunda şaşkınlığa uğruyor.  Özellikle kitap içerisinde tam sayfa ve renkli olarak çizilmiş renkli şeytan, sayfaların da lanetli olduğu kehanetini öne çıkartıyor. Kitabın nasıl yazıldığı ile ilgili olarak tam anlamıyla bir bilgi yoktur.

Gizemli Şeytan İncili Nedir, Nerede Saklanıyor?

Şeytan İncili Neyi Anlatıyor?

Bu kadar devasa ve içeriğiyle de ilginç olan şeytan incili neyi anlatıyor dediğinizi duyar gibiyiz. Elbette ki şeytan incilinin içeriğinde neler olup bittiği de çok fazla merak edilen bir konudur. Şeytan incilinde çok sarsıcı diyebileceğimiz açıklamalara yer verilmiş. Özellikle İsa’nın şeytanın oğlu olduğu söyleniyor. Rahibe Yseult isimli kişinin kurbanlarını çarmıha gerilmesini, şeytan taşıyan işaretlere tapmasını, zalim olan kesişin kara metne ulaşmasından sonra kendini diri diri duvara gömmesini anlatır. Oldukça ilginç ve bir o kadar da tüyler ürpertici içeriğe yer verilmiştir.

NE? NASIL?  Gözlerimiz Neden Çapaklanır? Gözü Açık Uyuyanlar Dikkat Etsin!

Şeytan İncilini Kim Yazdı?

Şeytan incilinde şeytan işaretleri, sapkınlıklar, iblislere ait kurnazlıklar yer alır. Kan dondurucu iblisi anlatan korkutucu içeriklere yer verilmiştir. Şeytan incili kim yazdı diye söylememiz gerekirse de Patrick Graham olduğunu söyleyebiliriz.

Gizemli Şeytan İncili Nedir, Nerede Saklanıyor?

Şeytan İncili Nerede Saklanıyor?

İçeriği ile adeta kan dondurmaya neden olan Şeytan incili nerede saklanıyor sorusuna cevap olarak İsveç Kraliyet salonunda koruma altına alındığını söyleyebiliriz. Büyük bir hazine olarak görülen şeytan incili, halka yalnızca birkaç defa açılmıştır.  Sergilenmiş olduğu şehirlerde Berlin ve New York olmuştur. Şeytan incilinin her ne kadar orijinal sayfası 640 olsa da şimdilerde 624 sayfasının iyi durumda olduğunu belirtebiliriz. Orta Çağın en büyük kitabı olarak görülen Codex Gigas, hala daha korunmaya devam ediliyor.