Elektrik bir anda yok olsaydı ne olurdu? sorusu son zamanlarda en çok araştırılan konular arasında yerini korumaya devam ediyor. Günümüzde hala elektriğin keşfedilmemiş olması ya da elektrik enerjileri kullanılabilir duruma geçmemiş olsaydı dünya ve insanlık nasıl bir durumda olurdu araştırılan konular arasındadır.

Elektrik daha önce keşfedilmemiş olsaydı günümüzde keşfi olabilir mi en çok tartışılan konular arasındaydı. Fakat temel araştırma konularına girilecek olursa temel felsefi konular arasında elektriğin ilk belirtilerinin Tales zamanında Tales tarafından fark edildiği de biliniyor.

Elektrik Bir Anda Yok Olsaydı Ne Olurdu?

Elektrik Bir Anda Yok Olsaydı Ne Olurdu?

Sonraki yüzyıllar boyunca elektrik ile ilgili önemli gelişmeler meydana gelmedi ve Tales düşünceleri pilin yapılmasının ardından tam 2400 yıllık bir sürede meydana geliyor. Elektrik konusunda temel özellikleri bulan Faraday ardından her şey çorap söküğü gibi meydana geldi. Doğa kendisini hemen ele vermiyor olmasından ötürü çok derin araştırmalar ile ortaya çıkan elektrik günümüzün çok farklı bir konumda yer almasının en temel etkilerinden birisi olarak gözleniyor.

NE? NASIL?  Mevsim geçişi için saç bakımı nasıl yapılmalıdır?

Elektrik Olmasa Bugün Nerede Olurduk?

Elektrik olmasa bugün nerede olurduk sorusu da araştırılan bir diğer konudur. Zaman tünelinde geriye doğru bir yolculuk yapılacak olduğu zaman ilk başta internet, telefon, bilgisayar gibi teknolojik olan ürünler yer almazdı. Telgraf ve telefon gibi iletişim araçlarının yer almaması insanlar arasında özgürlüğün tamamen meydana gelmesine engel olurdu. Elektrikli tren ve tramvay gibi ürünlerin olmaması kömürlü trenle uzun tünellerden geçilmeye ihtimal olmazdı. Birçok durumda kömürlü tren dahi işe yaramaz konuma gelecek ulaşım gibi konular çok eksik kalacaktı.

Elektrik Bir Anda Yok Olsaydı Ne Olurdu?

Aydınlanma konusunda hala gaz lambası ile aydınlanma devam etmek zorunda kalırken tıp dünyasında meydana gelen gelişmelerin uzaktan yakından günümüz ile alakası olmayacaktı. Çok katlı olan binalardan ziyade tek katlı gösterişli binaların yapılmasına dahi imkan bulunmayacaktı. Buhar makinesi ile çalışan asansörler olabilirdi, fakat bu ne ekonomik anlamda ne pratik ne de uygun hacimli olma konusunda birçok engelleri beraberinde getirecekti. Hal böyle olunca birçok şey günümüzde yer almayacak ve insanlığın geldiği gelişim tamamen yok olacaktı.