Göbekten kurtulup, düz karın sahibi olmak çoğumuzun hayalidir. Fakat bunun için bir şeyler yapmak şarttır. Birçok şeyle uğraştıktan sonra verim alamadığınız zaman hedeften sapmanız, bu hayalin gerçekleşmesini engellemektedir. Vücuttaki yağlanmalar, hem fiziksel görünüm açısından hem de sağlık açısından tehlikelidir. Türk kası ya da aşk simidi gibi tabirler, düz karınlı olmayan kişilerin en sık duyduğu sözlerdendir. Bu sözler moral bozsa da düz karın çalışarak elde edilebilir. Bunun için azmetmek ve sabırla çalışmak çok önemlidir.

Düz Karın Yapma Taktikleri

Düz karın sahibi olmak isteyen kişiler öğünlerini buna göre ayarlamalı ve beslenmesine çok dikkat etmelidir.

Bunu yapmak isteyen kişiler, şunlara dikkat etmelidir;

  • Öğün saatlerini düzenleyerek porsiyonları ayarlamak.
  • Yenen şey ne olursa olsun saatine dikkat ederek kararında yenilmeli
  • Çözünür liflerden destek alarak beslenmek. Lifler vücudu çalıştırmaya yardımcı olur. Tokluk süresini arttırır.
  • Trans yağ kullanmaktan kaçının. Margarin, sıkı paketlenmiş yağlar, trans yağ örnekleridir. Aldığınız yiyeceklerin üzerinde bunları görebilirsiniz.
  • Paketli ürünlerde bulunan monosodyum glutamat, yedikçe yeme hissi verir. Bu nedenle sağlıklı atıştırmalıklar tercih edilmelidir.
  • Gazlı içeceklerden ya da meyve sularından uzak durun. Kahve içiyorsanız kremasız şekilde içmeye özen gösterin. Beslenme alışkanlıklarında yapılan bu değişim, düz karın hayaline ulaşmakta kolaylık sağlar.
NE? NASIL?  Duvarındaki Deliği Kapatmak İçin En Ucuz Tabloyu Aldı Zengin Oldu

İzleyin: Karın Düzleştiren Diyet Listesi

Düz Karın Diyeti Yapılırken Spor Yapılır Mı?

Spor, hayatın her alanında önemli bir yer tutmaktadır. Yaşınız kaç olursa olsun sporu hayatınızın hep bir köşesinde tutun. Ona kısa sürelerde de olsa vakit ayırmaya özen gösterin. Düz karın diyeti ya da diğer diyet çeşitlerinden birini yapan kişiler, spor yapmaya devam edebilmektedir. Yapılan sporlar, diyetlere sorun oluşturmamaktadır.

Aksine diyetin daha hızlı sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Diyet yaparken spor yapmayarak 2 ayda sonuç alacaksanız, spor yaparak 1 ayda sonuç alabilirsiniz. Çünkü spor vücudunuzu tetiklemektedir. Çok ağır sporlar yapmanıza gerek yoktur. Kısa yürüyüş egzersizleri yaparak bile spor yapabilirsiniz. Bu bile olumlu bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Fakat yaptığınız spor ne olursa olsun bir ya da iki kez yapılıp bırakılmamalıdır. Sporlarda devamlılık esastır. Eğer ki diyetinizin hızlı sonuçlanmasını istiyorsanız, düzenli olarak spor yapmalısınız. Yiyip içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Kötü alışkanlıklardan uzak durmalısınız. Düzenli bir şekilde uyumalı ve vücudunuzun dinlenmesini sağlamalısınız.