Dünyanın en ilginç ülkesi İsrail ve Tarihi daima araştırılan bir konu haline gelmiştir. Geçmişten bugüne kadar her bir olayın içerisinde parmağı olan israil ülkesinin tarihi geçişlerini ele aldık. Her ne kadar nüfus bakımından çok fazla kalabalığa sahip olmayan küçük bir ülke olsa da dünyaya verdiği etkisinin büyük olduğu bir gerçektir.

İsrail özellikle üretim açısından gelişim göstermiş bir ülkedir. Zaten bu konudaki gelişimlerinden dolayı ithalat ve ihracat konularında ön planda yer alma başarısına sahip olmuştur. Ülkenin ilk kuruluş sahnesinin ne zaman olduğuna baktığımızda 1948 yılı olduğunu söyleyebiliriz. İsrail’in resmi dili İbranice ve Arapçadır. Fakat geçmiş dönemde Arap ülkeleri ile yaptığı savaşlar sonrasında ise değişikliğe uğramıştır. Tarihler 1947 yılını gösterdiğinde ise Filistin topraklarının yarı kısmı İsrail ülkesine verilmiştir

Dünyanın En İlginç Ülkesi İsrail ve Tarihi

Dünyanın En İlginç Ülkesi İsrail ve Tarihi

İsrail Halkı Nereden Geldi?

İsrail halkı nereden geldi diye birçoğunuz düşünmüştür. Tarih boyunca pek çok Yahudi toplulukları meydana gelmiştir. Halk ilk aşamada Musa aracılığı ile israiloğulları’nın Kenan topraklarında yer edinmiştir. Burada uzun seneler boyunca kala halk, İsrailoğulları olarak isimlendirilmiştir. Uzun süre boyunca da yan yana şekilde yaşam süren İsrail halkı, toplamda on iki kavmin birbirinden bağımsız şekilde yaşam sürmüş olduğu bir toprak içerisinde yer alıyordu.

NE? NASIL?  Ciltte leke karşıtı doğal aydınlatıcılar nasıl uygulanır?

İsrail Arap Ülkesi Mi?

İsrail Arap ülkesi mi şeklindeki sorular çok sık şekilde karşımıza çıkıyor. Çünkü günümüzde İsrail önemli ülkelerden biri haline gelmesinden dolayı doğal olarak ülke ile ilgili tüm detaylar merak ediliyor. İsrail İstatistik Kurumu baz alınarak bir araştırma yapıldığında ise Müslümanlar. Fakat daha sonrasında yapmış olduğu savaşlar neticesinde ise doğal olarak toplumun dini inançları da farklı göstermeye başlamıştır. Yahudi dinini benimseyerek bu dinin geleneklerine göre bir yaşam tarzı benimsemiş olduklarını söylemek isteriz.

Dünyanın En İlginç Ülkesi İsrail ve Tarihi

İsrail’in Kuruluş Tarihi

Ülkelerin kuruluş yılları merak konusu haline gelebiliyor. İsrail’in kuruluş yılı araştırması yapmaya başladığımızda 14 Mayıs 1948 yılında kuruluşunu gerçekleştirmiştir. David- Ben Gurion tarafından da İsrail devleti kuruluşunun gerçekleşmiş olduğunu söyleyebiliriz. 1948 yılından beridir varlığını sürdürmeye devam eder.