Dünyanın en ilginç Ülkesi Hindistan hakkında 5 bilgi her bir ülkenin kendine has gelenekleri vardır. Onlardan biri olan Dünyanın en ilginç ülkesi Hindistan hakkında 5 bilgi sizler için derledik. Böylelikle Hindistan ülkesine dair ilginç detaylar öğrenme şansına sahip olursunuz.

Güney Asya ülkelerinden olan Hindistan, yüzyıllar boyunca zengin pek çok geçmişe sahip bir ülkedir. Böyle bir özelliklere sahip olmasından dolayı farklı din, dil ve aynı zamanda gelenekleri barındırıyor. Hindistan ile ilgili öğrenebileceğiniz en ilginç bilgileri inceleyelim.

Hindistan’ın Resmi Dili Yok!

Bir ülkenin resmi dilinin olmaması elbette ki birçok kişi açısından şaşkınlık yaratabilir. Hindistan’ın resmi dili yoktur. Ülkede bölgeler arası konuşulan toplamda 844 farklı lehçe var. Her bir bölgede farklı lehçe konuşuluyor.

Dünyanın En İlginç Ülkesi Hindistan Hakkında 5 Bilgi

Hintliler Cenazede Neden Beyaz Giyer?

Gelenek yaşam biçimleri çok farklı olan Hindistan’da aynı durumun cenazeyle ilgili olduğunu da söyleyebiliriz. Hintliler cenazede neden beyaz giyer çok sık şekilde merak edilen bir detaylar arasında yer alır. Çok tuhaftır ama Hindistan’da matem rengi beyazdır. Bizim ülkemizde matem rengi nasıl siyah olurken, Hindistan’da ise tam aksine beyaz olduğunu söyleyebiliriz.

NE? NASIL?  Balık nasıl ayıklanmalıdır?

Hindistan’da Ölülere Ne Yapıyorlar?

İslam inancına göre ölü gömülürken, Hindistan için aynı şeyi söylememiz söz konusu değildir. Çünkü Hindistan ülkesinde ölen kişiler olduğunda ise ölü yakma yapılır. Hindistan’da ölülere ne yapıyorlar diye merak edenler için yakma yöntemini kullanmış olduklarını söylememiz gerekir. Hintlilerin ölüm anlayışına göre ruhu bedenden ayırmak için bedenin yakılması gerekiyor. Ölü yakma işlemi ise Hindistan’ın başkenti Delhi şehrindeki açık alanda yapılıyor.

Hindistan Düğün Gelenekleri

Hindistan’da düğün gelenekleri çok farklıdır. Bu geleneklerden şüphesiz kulağımıza en ilginç geleni ise bir kadının ağaç ya da köpekle evlenme hakkı olmasıdır.  Hindistan’da düğün ile ilgili adetleri şu şekildedir:

Dünyanın En İlginç Ülkesi Hindistan Hakkında 5 Bilgi

  • Damadın ayakları bal ve sütle yıkanması en ilginç düğün adetlerindendir
  • Gelin ve damat birbirine düğün çelengi vermek zorunludur
  • Düğün tarihlerine çift değil astroloji karar verir
NE? NASIL?  1 Ayda 15 kilo verdiren diyet listesi nasıl olmalı?

 

 

Türkiye’ye göre çok zıt diyebileceğimiz geleneklere sahip olması Hindistan’ın ilginç yanlarındandır.

 

Hindistan Adetleri Nelerdir?

Hindistan adetleri nelerdir diye incelediğimiz zaman sıra dışı bilgiler çıkıyor. Bunlar Hindistan’da kadınların eşleri öldükten sonra kendisini yakması ya da yaktırması, çok eşlilik, kadınlar evlenirken erkeklere para takmak diyebiliriz.