Önemsediğimiz insanların birçok özel günü bulunur. Bu özel günlerde sevdiklerimizi mutlu etmek boynumuzun borcudur. Hediyeler alırız güzel sözler söyleriz hatta partiler düzenleriz. Her şey onların iyiliği içindir. Onları mutlu görmek bizi de mutlu eder.

Bu özel günlerden bazıları şunlardır:

 • Doğum günü
 • Sevgililer günü
 • Evlilik yıldönümü
 • Anneler günü
 • Öğretmenler günü ve daha birçok özel gün bulunur.

Hiç şüphesiz en özel günlerden biri o kişinin doğum günüdür.

Video: En güzel doğum günü mesajları 2020

Doğum Gününde Yapılabilecek Etkinlikler

Doğum günlerinde sevdiklerimizi hatırladığımızı belirtmek ve onları mutlu etme amacı ile doğum günlerini kutlarız ve bu kutlamayı özel bir şekilde yapmayı isteriz. Doğum günlerinde sevdiklerinin yanında olsun olmasın insanlar mesajla güzel dileklerini göstermek istiyor. Doğduğu güne girer girmez mesaj atma isteğimiz de onu ne kadar önemsediğimizi göstermektedir. Bu mesajları erkenden göndermenin yanı sıra etkili olmasını da isteriz. Kimse sade bir doğum günü mesajı almak da göndermek de istemez. Doğum günlerinde sevdiklerimize gönderebileceğimiz birçok mesaj bulunur.

Video: Sevgiliye En Güzel Doğum Günü Mesajları

Eşe, sevgiliye, arkadaşa doğum günü mesajları

Yeni bir yaşa adım atılan, yeni bir sayfa açılan doğum günü, kişi için yılın en güzel günüdür. Bir sene daha yaşlandığı için buruk bir sevinç yaşayan sevdiklerimize doğum gününde onları önemsediğimizi göstermek için türlü türlü etkinlik yaparız. Bu etkinliklerin başında doğum günü mesajı çekmek gelir. Çektiğimiz bu mesajın etkili ve özel olmasını isteriz.

Bu mesajlara şöyle örnekler verilebilir, işte en beğenilen 100 doğum günü mesajı:

 1. Umuyorum ki yeni yaşın mutlulukların en güzelinin habercisi olur, başarı merdivenlerini rahatlıkla tırmanırsın ve dilerim ki yüzün hep güler, sürekli neşeli olursun. Tüm hüzünleri def etmen dileği ile… İyi ki doğdun.
 2. Yeni yıldaki sorunların tereyağından kıl çekmek gibi olsun. Doğum günün kutlu olsun.
 3. Hayallerindeki yıldızları gökyüzünden tek tek kaydırabileceğin bir yıl olmasını isterim. Nice mutlu yıllara! Yıldızlar kayarken dilek tutmayı unutma…
 4. Pencereden atlarım, yeni yaşını kutlarım.
 5. Pastadaki mumlar arttıkça masadaki dostlar azalır derler ama bu bizim için doğru değil. Nefesimin yettiği kadar senin mumlara üflemeni seyredeceğim. Doğum günün kutlu olsun, iyi ki varsın.
 6. Dönüp geriye baktığında gülerek hatırlayacağın bir yıl olması dileği ile… Mutlu yıllar
 7. O güzel gözlerin asla ıslanmasın, daima içi parlasın. Seni seviyorum, mutlu yıllar ve daha birçok doğum günü mesajı vardır. Bu mesajları sevdiklerimize iletiriz ve etkili olmasını isteriz. Kim bilir belki ona yazacağımız bir şiir birçok özlü sözden daha etkili olur.
 8. Geçmişe bakan geleceği göremez. Geleceği göremeyen ilerleyemez. Hayatta hep emin adımlarla ilerle. Doğum günün kutlu olsun.
 9. Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. İyi ki doğdun.
 10. Bir umut serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk doğsun günlerine, bin bir hayalin gelecekle buluşsun, her şey kendin gibi güzel olsun. Doğum günün kutlu olsun.
 11. Dakikalar seninle ömre bedel aşksız saniyeler asra bedel doğum günün kutlu olsun bir tanem.
 12. Güneş kadar sıcak, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir ömür dileğiyle.
 13. Ne dersin bugünü en güzel günlerin başlangıcı yapalım ve bugün en kötü günün olsun! Nice mutlu yıllara.
 14. Dilerim yeni yaşında mutlulukların en güzelini yaşar, başarı merdivenlerini rahatlıkla tırmanırsın ve dilerim yüzün hep güler, neşeni hiç yitirmezsin. İyi ki doğdun.
 15. Her mum hayatının ışığıdır, pastanda ki mumlar çoğaldıkça yaşamın daha çok aydınlansın. Yeni yılın ve ışığın hayırlı, doğum günün kutlu olsun…
 16. Bugün geride kalan bir yaşını daha doldurmanın mutluluğunu yaşarken geleceğin sana kalbindeki tüm dilekleri vermesini diliyorum. Nice mutlu yıllara.
 17. Yeni yaşında tüm acı ve korkularını geçmişte bırakmanı, geleceğe umut ve kendine güvenle bakmanı dilerim. Nice yaşlara.
 18. Üzgünüm, belki yanında değilim ama bil ki kalbimin en derin yerinde bugünü seninle beraber kutluyorum. Yakında görüşmek üzere, nice yaşlara.
 19. İnsanlar tek bir şey düşünmez çok şey düşünür. Düşündüklerini gerçekleştireceğin bir yıl olsun. Doğum günün kutlu olsun.
 20. Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Doğum günün kutlu olsun!
 21. İnsanın hayata tutunması için geçerli sebepleri olması gerekir. Sen benim en büyük sebebimsin. Kardeşten yakın insan. Nice yaşlara.
 22. Yeni yaşın umuyorum sana mutluluk getirecek. Belki de ilerdedir yaşanacak günlerin en güzelleri. Doğum günün kutlu olsun.
 23. Bazen insanlar güzeldir. Sadece görünüşleriyle değil. Sadece söyledikleriyle değil. Olduklarıyla. Varlığın hayatıma anlam katıyor. Nice yıllara.
 24. Her doğan güneşte umutlanacağın yeni bir gün ve batan güneşte mutluluğuna mutluluk katacak yeni bir gece olacak yeni bir yaş diliyorum. Daha nice mutlu yıllara…
 25. Sakın üzülme hayatın hızına, en güzel yıllar çabuk geçenlerdir… Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Yüzünde her zaman bir gülümseme olsun. Çünkü sana çok yakışıyor. İyi ki doğmuşsun…
 26. Bugün seni düşünen birinin olduğunun sevincini hisset ve mutlu ol! Tüm dileklerinin gerçekleşmesi dileğimle.. Doğum günün kutlu olsun!
 27. Bugün belki de çok kişiden doğum günü mesajı alacaksın, ancak şu an okuduğun en farklısı çünkü tümüyle sevgiyle yazılmış bir mesaj. İyi ki varsın…
 28. Bugün hep gülümse ve her zaman gülümsemek için bir neden bul kendine. Evet, belki yıllar katmaz hayatına ama, muhakkak “hayat katar” yıllarına.  İyi ki doğdun, iyi ki varsın..
 29. Doğum gününü tüm içtenlikle kutlarım.
 30. Hayatımın anlamı, ömrümün baharı doğum günün kutlu olsun. Hep birlikte yaşlanalım
 31. Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin. İyi ki doğdun bir tanem.
 32. Geçmişinde de hep mutluydun, geleceğinde de hep mutlu olman, bizleri de mutlu etmen ve güldürebilmen dileğiyle.
 33. Seni tanıdığım ilk gün dün gibi aklımda. O günden bu yana hayatıma kattıkların için sana kocaman teşekkür ederim. İyi ki seni tanımışım. İyi ki doğdun.
 34. Yeni yaşında kalbinin alabildiği kadar sevmen ve her zamankinden daha çok sevilmen dileğiyle. Yeni yaşın mutlu olsun.
 35. Pastanın üzerindeki mumlar sönüyor olsa da senin içindeki mutluluğun ve zerafetin ateşi asla sönmesin. Nice yaşlara.
 36. Yıllar boyunca yanımda olduğun için iyi ki doğdun kardeşim.
 37. Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Daha nice doğum gününü beraber geçirmek dileğiyle…
 38. Yeni yaşında başarı ve mutluluk yakanı bırakmasın.
 39. Sen; en güzel şiirlerin bile kuramadığı kafiyesin. İyi ki doğdun, iyi ki seni tanımışım!
 40. Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin, iyi ki doğdun bir tanem.
 41. Hep birlikte yaşlanalım…
 42. Yeni yaşın sana sağlıklı, huzurlu ve bol şanslı dopdolu bir ömür getirsin.
 43. Cennetten kalbime düşen cemresin sen. Mutluluğun nedeni, hayatımın gün ışığısın. Sensiz dünyam karanlıkların içinde çaresiz. İyi ki hayatımdasın ve iyi ki dünyaya gelip beni buldun. Hep birlikte mutlu eşsiz günler yaşamak dileğiyle sevgilim.
 44. Doğum günün kutlu olsun kalbindeki sevgi bir an olsun bile eksilmesin.
 45. Bazen yalnız olduğunu düşünebilirsin. Ancak değilsin, hayatın boyunca yanında olacak biri var. Daha güzel günlerimiz olması dileğiyle, mutlu günler seninle olsun.
 46. Bugün senin doğum günün.. İyi ki doğmuşsun. Neşe dolu bir yıl geçirmen dileğiyle.
 47. Keşke kuru bir mesajla değil de, yanı başında gözlerinin içine bakıp kutlayabilseydim. Kocaman, sanki hiç bırakmayacakmış gibi sarılabilseydim sana…
 48. Sensizlik susuz yaşamak kadar imkansız. Sensizlik tedavisi olmayan ölümcül hastalıklar gibi. Yaşamıma anlam katan en değerli varlığımsın. İyi ki doğdun.
 49. Kalbim ve aklım daima seninle, iyi ki doğdun.
 50. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan.. Bil ki unutulmadın. Nice yaşlara!
 51. Kalp midir insana sev diyen, yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek; bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı? Sevdiğim doğum günün kutlu olsun.
 52. İyi ki doğdun iyi ki benimlesin. Her şeyim seni çok seviyorum.
 53. Yeni yaşın sana mutluluk, huzur ve şans getirsin.
 54. Sen hayata ne verirsen, hayat sana daha mükemmelini verirmiş. Ben hayata ne verdim bilmiyorum ama bana ummadığım kadar değerli olan seni verdi. İyi ki varsın.
 55. Sen hayata ne verirsen, hayat sana daha mükemmelini verirmiş. Ben hayata ne verdim bilmiyorum ama bana ummadığım kadar değerli olan seni verdi.
 56. Neşeni hiç yitirme… İyi ki doğdun.
 57. Hayatın tahminimden daha güzel olabileceğini gösteren kadın. Seni herşeyden çok seviyorum. İyi ki doğdun!
 58. En acı günlerimde yanımda, desteğin ile beni düştüğüm yerden kaldıran güzel insan, doğum günün kutlu olsun.
 59. Nice mutlu, neşeli ve yaşam dolu yaşlara…
 60. Hayatında istediğin her şeyin gerçekleşeceği güzel bir yıl diliyorum. Doğum günün kutlu olsun.
 61. Yeni yaşın mutlu, doğum günün kutlu olsun.
 62. Doğum gününü kutlar, yeni yaşında her şeyin gönlünce olmasını dilerim.
 63. Sevdiklerin ile birlikte geçereğin güzel bir yıl yaşarsın umarım. Neşe dolu bir yıl geçirmen dileğiyle.
 64. Bil ki unutulmadın.. Doğum günün kutlu olsun!
 65. Doğum günün kutlu olsun cancağımız.
 66. Gülmek gülenin, yıldızlar gecenin, mutluluk sadece senin olsun.
 67. Yeni yaşın kutlu olsun. Umarım yeni yaşında musmutlu günler seninle olur.
 68. Sen.. Saç tellerine kadar sevdiğim. Varlığına ne kadar şükretsem az. İyi ki doğdun, iyi ki varsın!
 69. Benim için en özel günün senin doğum günün. Nice mutlu, güzel yıllara.
 70. Seni tanımak, en harika şeylerden biri. İyi ki doğdun.
 71. Yüzündeki o güzel gülümsemenin silinmeyeceği bir yıl olsun. Nice güzel yıllara.
 72. Nice mutlu yıllara, İyi ki varsın!
 73. Eski yaşını şutlarım, yeni yaşını kutlarım. Nice mutlu, güzel yıllara.
 74. Mutluluğun mutluğumdur, yeni yaşında yüzünden gülücük eksik olmasın.
 75. Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun. Doğum günün kutlu olsun dostum, iyi ki doğdun.
 76. İçinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse almasın. Gözlerin hep gülsün, mutluluğu sende arasınlar, ama onu öyle bir yere sakla ki gerçekten isteyen bulsun. Doğum günün kutlu olsun.
 77. Canımdan öte canımsın. İyi ki varsın kardeşim.
 78. Hayattaki tek dileğim ileride çocuklarıma senin gibi eşsiz bir baba olabilmek, her an onların yanında olan hissettirmeden destekleyen bir baba, sevgisi sonsuz olan bir baba. Mutlu yıllara babacığım.
 79. Kötü günlerin geçmişte kalacağı, güzel günlerin ise her gün yaşanacağı güzel bir yıl geçirmeni diliyorum.
 80. Yeni yaşında sağlıklı ve mutlu günlere ulaşmak için karşımıza çıkan zorluklara yine beraber göğüs germek dileğiyle. Doğum günün kutlu olsun.
 81. Sen benim mutluluğum, hayatımın en güzel varlığısın. Doğum günün kutlu olsun.
 82. Hep sevgiyle yaşa! Nice yaşlara…
 83. Önündeki 365 gün boyunca yeryüzündeki iyi olan şeylerle karşılaşmanı diliyorum. Güzel yıllar dilerim.
 84. Unutma unutulanlar unutanları asla unutmazlar. İyi ki doğdun. Nice güzel yıllara.
 85. Hep birlikte nice senelere…
 86. Yeni yaşında her şey güzel gönlüne göre olsun.
 87. Gökyüzündeki tüm güzel renkler yeni yaşında hayatını aydınlatsın, her zaman güzel günlerin olması dileğiyle.
 88. Yeni yaşının sana sağlıklı, mutlu ve bol şans dolu yıllar getirmesini dilerim.
 89. Sevmek yaşamaksa, seninle yaşamayı isterim. İyi ki varsın.
 90. Hayatın düşündüğümden çok daha güzel olabileceğini gösteren kadın. Seni herşeyden çok seviyorum. İyi ki doğdun!
 91. Belki yanında değilim ama bil ki bugünü kalbimin en derin yerinde seninle kutluyorum. Nice yaşlara.
 92. Dünyada senden daha güzel bir şey varsa o da kalbinin güzelliğidir. İyi ki varsın.
 93. Hep birlikte mutlu eşsiz günler yaşamak dileğiyle sevgilim.
 94. Seninle birlikte yaşamak boş bir defteri en güzel şiirler ile doldurmak gibi her görüldüğü zaman mutlu gülümsemenin nedenisin. İyi ki doğdun aşkım, seni çok seviyorum.
 95. Yeni yaşının sana mutluk, sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Nice mutlu yaşlara…
 96. En kıymetli hazinem iyi ki doğdun, iyi ki varsın. Beraber mutlu yıllarımız olsun.
 97. Yeni yaşında tüm bu güzellikler umarım ki seni daha fazla bulur ve yıl boyunca yüzündeki o benzersiz gülümseme hiç eksik olmaz. İyi ki doğdun.
 98. Her şeyin gönlünce olması dileği ile iyi yaşlar.
 99. Hakkın asla ödenmez Anneciğim. Doğum günün kutlu olsun,
 100. Yeni yaşında mutluluğun okyanuslar kadar çok, üzüntülerin bir pirinç tanesi kadar küçük olsun.
NE? NASIL?  Kedilere tuvalet eğitimi nasıl verilir?

Video: EŞE DOĞUM GÜNÜ MESAJLARI (EN GÜZELLERİ)

Doğum Günü Hediyeleri

Sevdiklerimize doğum günlerinde sadece mesaj atmak ile yetinmeyiz. Daha birçok etkilin yaparız. Bu etkinliklerden biri de hediye almaktır. Sevdiğimiz kişinin beğenileri doğrultusunda bir hediye almak önemli olacaktır. En çok tercih edilen hediyeler saat, parfüm, t-shirt ve güldür.