Doğum günü, her insan için yeni bir yaşın başlangıcı, yaş hanesinde bulunan rakamların artışını kutlamaktır. Kutlama yapıldığı zaman, doğum günü kutlayan birine nasıl karşılık verilir sorusu ise merak edilir. Bu konuda, kutlama yapan kişinin kim olduğuna göre cevaplar değişir. Doğum günü kutlayan aileye verilen karşılık, doğum günü kutlayan arkadaşa verilen karşılık, doğum günü kutlayan sevgiliye verilen karşılık ve doğum günü kutlayan mesafeli insanlara karşılık olarak ayırmak mümkündür.

Doğum Günü Kutlayan Aileye Nasıl Karşılık Verilir?

Aileye verilebilecek yanıtlar şu şekilde ifade edilebilir;

 1. Bugünlere geldiysem sizin destekleriniz sayesinde. Bana iyi ki doğdun derken bilin ki, sizler de iyi ki varsınız.
 2. Yaşımın haneleri büyüse de ben hep çocuk kalmak istiyorum gözlerinizde. İyi ki benim ailemsiniz.
 3. Artan her rakamın aksine sayfa sayfa azalıyor ömrümden. Her sayfamda siz olun canım ailem.
 4. Ben bugün bir yaş daha büyüdüm. Bir yaş daha sizi çok seveceğim, iyi ki varsınız.
NE? NASIL?  Ejder meyvesi nasıl temizlenir, nasıl yenir?

Başlıca bu şekilde cevaplar verilebileceği gibi, daha özel ifadeler de kişiden kişiye göre değişim gösterir. Doğum günü kutlayan birine nasıl karşılık verilir konusunda araştırma yapılırken, aileler için bu yanıtlar kullanılabilir.

Doğum Günü Kutlayan Arkadaşa Nasıl Yanıt Verilir?

Doğum günü kutlayan arkadaşlara verilebilecek yanıtlar, arkadaşlığın duygu yüklü oluş durumuna göre değişim göstermekle birlikte, başlıca örnekler şu şekilde ifade edilebilir;

 1. Ben bugün bir yaş daha büyüdüm. Bir yaşlı yıl daha arkadaş olabilmek mutlu ediyor beni.
 2. Bugün benim doğum günüm ise, arkadaşlığımızın da günü. Ben arkadaş olunca bir kez daha doğdum.
 3. Arkadaşlık, rakamların ve yılların ötesinde bir duyguymuş seninle öğrendim. Her geçen yaş rakamında yan yana olmak dileği ile.
 4. Teşekkür ederim her şeyden önce, bu özel günde de yanımda olduğun için!

Bu şekilde ifade edilebilir olmakla birlikte, arkadaşların yakınlık durumu, aralarında geçen özel anlar ve eğlenilen zamanlar da kullanılarak daha eğlenceli hale getirilebilir, teşekkür mesajları da özel kılınabilir. Doğum günü kutlayan birine nasıl karşılık verilir sorusuna yanıt arayan arkadaşlar, bu ifadelerden çıkarım yapabilir.

NE? NASIL?  Elektrik faturasına 80 TL destek! Hemen başvurun...

Video: TEŞEKKÜRLER – HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM!..

Doğum Günü Kutlayan Sevgiliye Nasıl Karşılık Verilir?

Sevgili ilişkileri, yoğun duyguların bir insanda toplandığı ilişki türüdür. Bu yüzden doğum günü kutlayan sevgiliye özel hissettirecek karşılıklar verilmek istenir.

Bu ifadeler başlıca şu şekilde sıralanabilir;

 1. Ben bugün doğmadım aslında. Seninle tanıştığım, seninle gülümsediğim, seninle aşka inandığım gün doğdum. O yüzden her gün ikimizin günü. İyi ki birlikte doğduk, birlik olduk sevgilim.
 2. Teşekkür etmek yetersiz derler ya, ben o yetersiz yerdeyim. Doğum günümü kutladığın için, doğum günüm olduğun için, yanımda olduğun için teşekkür ederim sevgilim.
 3. Yeniden doğmak isterdim her ömrüm bittiğinde. Her seferinde yeniden seni sevmek, yeniden seninle doğmak, yeniden bu günü birlikte kutlamak isterdim. İyi ki varsın sevgilim.

Başlıca örnekler bu şekilde olmakla birlikte, tarafların arasındaki özel duygular, samimi anlara yapılan ithaflar ile de karşılık verilebilir. Doğum günü kutlayan birine nasıl karşılık verilir? sorusuna yanıt aranırken, bu ifadeler dikkate alınabilir.

NE? NASIL?  Evimize Hırsız Girerse Ne Yapmalıyız?

Doğum Günü Kutlayan Mesafeli İnsanlara Nasıl Karşılık Verilir?

İnsan, doğası gereği her bireyle anlaşamaz veya her bireyi sevmek zorunda da değildir. Mesafeli olunan insanlar, toplu organizasyonlar, yapılan toplu kutlamalar nedeni ile doğum günü kutlamasında bulunmuş olabilir. Bu gibi durumlarda iyi niyet düşünülerek kibar bir teşekkür edilmeli, sıcak bir gülümseme gösterimi veya samimi bir hatır sorma durumu gösterilebilir.