Deccal ne zaman çıkacak, nerede saklanıyor? konusu İslam inancına dair araştırma içerisinde olanların merak ettiği bir konudur. İslam anlayışına göre bir gün mutlaka kıyamet çanları çalacak ve kıyamet kopacaktır. Kıyamet günü aynı zamanda yaşamında dünyadaki son günü olarak bilinir. Kıyamet günü dünyada sarsıntı başlayacak ve yerin deyiminde ise taş üstünde taş kalmayacaktır. Deccal ise kıyametin en büyük alametlerinden biri olarak söylenir.

Deccal ile ilgili olarak İslam kaynaklarından elde edilen bilgiler ışığında sağ gözü kördür. Saçları gür ve sık şekildedir. Deccal’in beraberinde cennet ve cehennem var olurken, cennet cehennem, cehennem ise cennet olarak sunulacaktır.

Deccal Ne Zaman Çıkacak, Nerede Saklanıyor?

Deccal Ne Zaman Çıkacak?

Kıyamet günü kopmasına yakın bir zamanda Deccal ortaya çıkacağından dolayı doğal olarak ne zaman çıkacağına dair araştırmalar daha fazla yapılmaya başlanmıştır. Çünkü kıyametin hangi gün kopacağına dair bir bilgiye erişmek Deccal’in çıkış zamanı ile mümkün olabilir. Bu sebepten dolayı Deccal ne zaman çıkacak konusu önemli olmuştur.

NE? NASIL?  Kaddafinin Kayıp Servetini Türkler mi Buldu

Rivayetlere göre ise Deccal’in çıkışı ise en korkunç olarak ifade edebileceğimiz gelişmelerden biri olacaktır. Deccal’in çıkacağını Peygamberimiz Ümmetine haber salarak tedbirli olmalarını söylemiştir. Deccal’in fitnesinden ümmetinin sakınmasını istemiştir. Çünkü Deccal’in yolundan gidenlerin sonu cehennem olacaktır. Deccal’den sonra dünya üzerinde gerçekleşebilecek daha büyük bir hadise kalmayacaktır. Bu rivayetlere göre is Deccal’in çıkış zamanına yakın bir süre sonra kıyamet kopacaktır.

Deccal Hangi Ayette Geçiyor?

Deccal hangi ayette geçiyor incelemesi yaptığımızda Kuran’da direkt olarak Deccal ismi geçmez. Sadece Kuran’da dolaylı yol ve işaretlerle Deccal’in ortaya çıkacağı anlatılır. Nisa 159. ayeti bunlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Deccal Ne Zaman Çıkacak, Nerede Saklanıyor?

Deccal Nasıl Ölecek?

En büyük ve aynı zamanda korkunç kehanetlerinden biri olacak Deccal’in çıkışı dünyada şer ve fesatlığın yayılmasına neden olacak. Öyle ki Deccal’in şerrine yakalanmamak için herkes dağa kaçacaktır. Deccal’i öldürmek için ise yeryüzüne inecek olan Mehdi İsa tarafından Deccal öldürülecektir.

NE? NASIL?  Yüzeydeki Pas Nasıl Temizlenir? Pas Neden Oluşur?

Mehdi kaç yıl hüküm sürecek ile ilgili olarak kaynaklardan edinilen bilgilere göre Dünyaya 7 yıl hüküm sürecek olduğu söylenir.