Arabanızı Hırsızlardan Nasıl Korursunuz? Artık Arabanızı Çalamayacaklar!

Eminim herkes arabasını çok seviyordur. Ülkemizin şartlarında arabaların fiyatları da uçuk olduğundan dolayı kimse arabasını çaldırmak istemez. Peki arabanızın çalınmaması için neler yapıyorsunuz? Hele ki hırsızların kendilerini bu kadar geliştirdiği bir dönemde çalınan araba neden sizin arabanız olmasın? Sadece A.B.D’de bir yılda 800.000 araç çalınıyor. Siz de hırsızların kurbanı olmak istemiyorsanız eğer aşağıdaki videoyu dikkatlice dinleyin. Hadi o zaman oynat bakalım…

Arabanızı çalınmaktan nasıl kurtarabilirsiniz? Arabanızı gece boyunca bir otoparkta veya işyerinde bırakınca kendinizi gerçekten güvende hissediyor musunuz? Hünerli suçlular her yıl dünyanın dört bir yanında milyonlarca araba çalıyor. Sadece A.B.D’de bir yılda 800.000 araç çalınıyor. Üstelik hırsızlar her yıl daha da yaratıcı oluyor. Alarmları kapatmayı, akıllı anahtarları alt etmeyi ve ortalamada sadece 20 saniyede arabanınıza binip uzaklaşmayı öğrendiler.

Arabanızı Hırsızlardan Nasıl Korursunuz? Artık Arabanızı Çalamayacaklar!

Arabanızı Hırsızlardan Nasıl Korursunuz? Artık Arabanızı Çalamayacaklar!

Peki, ne yapacaksınız? Araba alarmınızın sizinle konuşmaya başlayınca yapmanız gerekenler gibi temel bilgilerle başlayalım. Evde otururken bir anda “Bip bip bip” “Dışarıya çık ve bana yardım et” dediğini duyuyorsunuz. Arabanız sizi çağırıyor. Anahtarlarınızı kapıp pencereye koşuyorsunuz. Hım, “Kimseyi görmüyorum. Belki de komşulardan biri arabaya fazla yakın geçmiştir… ya da antenime bir kuş konmuştur,” diye düşünüyorsunuz. Ya durum o kadar da zararsız değilse ve biri arabanıza girmeye çalışıyorsa ne olacak? Arabanızı sessiz bir şifreli elektronik sistemle geliştirin. Bakalım bu sistem nasıl çalışıyor?

NE? NASIL?  Zekat nasıl hesaplanır? Zekat kimlere farzdır?