Şok diyetler arasında yer alan 3 günde 5 kilo verdiren diyet listesi kısa sürede kilo vermek isteyenler için adeta mucizeler yaratıyor. Kabul etmek gerekir ki kilo vermek almaktan daha zordur. Listeler, beslenme düzenleri, mutfak reformları sağlıklı beslenmekten ziyade kilo vermek üzerine yapılıyor. İdeal kilonun üstünde olup diyete başlamaya karar veren kişiler kısa sürede istediği kiloyu vermeyi hedefler. Oysa bu durum sadece 3-5 kilo fazlası olanlar için geçerlidir. 3 gün gibi bir sürede 5 kilo vermek mümkündür. Zaten bu tarz diyet listeleri 3 ya da 7 günlük uygulanır.

Birinci Gün

İlk gün uygulanacak listede vücudun alışmış olduğu beslenme düzeninin tam tersi yapılmaktadır. Yani protein, karbonhidrat ya da yağ ağırlıklı beslenen biri ilk gün daha hafif ve düşük kalorili besinler tüketerek vücudunda şok etkisi oluşturacaktır.

Birinci gün beslenme listesi şu şekilde;

  • Kahvaltı: Bir fincan şekersiz Türk kahvesi, ince dilim kepekli ekmek, bir adet haşlanmış yumurta.
  • Öğle: Bir kepçe sebze çorbası, 100 gr yağsız ızgara tavuk
  • Akşam: Yağsız ve tuzsuz marul salatası, yarım greyfurt
NE? NASIL?  Serpil Örümcer'in son hali yürekleri sızlatıyor

Listede önerilen yiyeceklere tuz yerine baharat eklemekte fayda vardır. Bununla birlikte spor ya da egzersiz yapmak ve bol su tüketmek gerekiyor.

Video: 3 GÜNDE 5 KİLO NASIL VERİLİR? PATATES DİYETİ İŞE YARAR MI?

İkinci Gün

Kısa sürede kilo verebilmek için kararlılık çok önemlidir. İlk gün oldukça zordur fakat üç günlük sıkı bir diyet fazla olan 5 kiloyu vermeye yetecektir.

İkinci günün diyet listesi şu şekildedir;

  • Kahvaltı: Yarım muz ve bir tane haşlanmış yumurta
  • Öğle: Bir fincan Türk kahvesi, az yağda pişirilmiş yumurta
  • Akşam: Bir bardak yağsız süt, 3 adet çiğ badem

Diyet yaparken sağlığımızı da korumak son derece önemlidir. Bu yüzden gün içerisinde her besin grubundan az az da olsa almak gerekiyor. Düşük kalorili beslenme enerji kaybına neden olacaktır bu yüzden sporla, diyeti desteklemek gerekiyor

NE? NASIL?  Dünyanın En İlginç Ülkesi İsrail ve Tarihi

Üçüncü Gün

Son gün biraz heyecanın biraz da açlığın ağır bastığı gündür. Kilo vermiş olmanın mutluluğu İki günlük açlık hissinin önüne geçecektir. Son günde listeye uyup fazlalıklardan kurtulmuş olacaksınız.

Üçüncü gün diyet listesi;

  • Kahvaltı: Sade Türk kahvesi, bir dilim az yağlı peynir, bir adet kepekli galeta
  • Öğle: Yağsız balık ızgara (100 gram), üç dal roka
  • Akşam: Bir adet yeşil elma, üç kaşık ev yapımı yoğurt

Kilo Vermede Sporun Etkisi

3 gün gibi bir sürede 5 kilo verebilmek için sadece diyet listesi uygulamak yeterli gelmeyecektir. Bu süreci mutlaka spor ya da egzersizlerle desteklemek gerekiyor. Zaten düşük kalorili bir liste ile beslenmek kişiyi güçsüzleştirmektedir. Spor yaparak enerji kazanmak gerekiyor. Yapılacak en etkili ve basit spor ise tempolu yürüyüştür. Ortamla günlük 1 saat yürüyüş yapmak da yeterli olacaktır.