1 Dakikada Nasıl Uykuya Dalınır? Şaşırtıcı Ama Bilimsel Yöntem Uykunun tutmadığı zamanlarda uykuya dalmak oldukça zordur. Fakat endişe etmeyin! 1 dakikada uykuya nasıl dalınır, hangi yollara başvurulmalıdır diyorsanız doğru yerdesiniz. Uyku tutmadığı günlerde uykuya hızlı geçişler yapabilmek adına 4-7-8 kuralı çok işinize yarayacak. Uykunuzu daha düzenli hale getirme konusunda etkili olacak bu yöntem ile artık uykusuzluk derdine son verebilirsiniz.

Daha enerjik, mutlu bir yaşamın sürülebilmesi için uyku düzenine mutlak surette dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde uykusuzluk problemi çeker ve yaşantınıza da olumsuz şekilde yansımaya başlamasına neden olabilirsiniz. Fakat yaşadığınız bu tip uyku sorunlarını aşmanın da artık çözüm yolları var olduğunu bilmelisiniz. 4-7-8 isimli yöntemin, uyku problemi çekenler üzerinde etkin bir formül olduğunu belirtmeliyiz.

1 Dakikada Nasıl Uykuya Dalınır? Şaşırtıcı Ama Bilimsel Yöntem

1 Dakikada Nasıl Uykuya Dalınır? Şaşırtıcı Ama Bilimsel Yöntem

1 Dakika İçinde Nasıl Uyunur?

Kaliteli bir uyku, güne daha enerjik bir şekilde başlamanıza yardımcı olur. Böylelikle gününüzün daha da verimli şekilde geçmesini sağlar. Yatağa yattığınız zaman bir türlü uyku gelmiyor, sağa sola dönerek gecenizin kötü şekilde geçmesinden huzursuz oluyorsanız işe yarar bir formül var. 1 dakika içinde nasıl uyunur, ne yapmalıyım diyorsanız izleyeceğiniz adım oldukça basit. Hızlı bir şekilde uykuya geçmeniz içinde şu yolları izlemelisiniz:

  • Yatağınıza yatın ve gözlerinizi kapatın
  • İçinizden derin bir nefes alın
  • Sakince nefes aldıktan sonra 4’e kadar sayarak nefesinizi verin
  • İçinizden bu seferde 7’e kadar saymaya başlayın ve sayıları sayarken nefesinizi de tutmaya çalışın
  • Nefes verin
  • Şimdide de en son aşama olan 8’e kadar saymayı yapın. Fakat bunu yaparken sayıları olabildiğince yavaş şekilde saymalısınız.
  • Daha sonrasında nefesinizi verebilirsiniz
NE? NASIL?  14 Kez Piyangoyu Kazandı! Üstün Matematik Bilgisi Şaşırttı!

Tüm yapacağınız bu adımlar hem bedenen rahatlamanızı hem de uyku moduna giriş yapmanızı sağlamaya başlatacaktır. Düzenli aralıklarla uyguladığınız zaman artık uyku sorunu çekmemeye başladığınızı fark edebilirsiniz.

1 Dakikada Nasıl Uykuya Dalınır? Şaşırtıcı Ama Bilimsel Yöntem

1 Dakikada Nasıl Uykuya Dalınır? Şaşırtıcı Ama Bilimsel Yöntem

Hiç Uykum Yok Nasıl Uyuyabilirim?

Uyku problemi çeken çok fazla kişi olabiliyor. Özellikle geceleri uyku sorunu yaşayanlar için adeta bir ızdırap haline dönüşebiliyor. Hiç uykum yok nasıl uyuyabilirim tarzında sorular çok sık şekilde sorulmaya başlanıyor.

En çabuk uykuya nasıl dalınır diyenler için en etkili formül ise derin derin nefes alıp sayı saymanız olacaktır. Böylelikle uykunuzun gelmesini sağlayarak kaliteli bir uyku uyuyabilirsiniz.