Kilo problemi yaşayan kişiler tarafından 1 ayda 15 kilo verdiren diyet listesi var mıdır merak edilir. Çünkü aşırı kiloları olan kişiler kolay bir şekilde kilo verip kurtulmak isterler. Kilo vermek isteyenlerin diyet listesine uyumu önemlidir. Belirlenen listeye uymaları ve egzersiz yapmaları durumunda fit bir görüntüye sahip olabilirler. Ayda 15 kilo vermeyi sağlayan diyet listesi şöyledir;

Diyetin İlk İki Günü Tüketilmesi Gerekenler

Bir ayda 15 kilo vermeye yarayan diyetin ilk iki günü kişiler oldukça zor bir gündür. Çünkü bu iki günde normal öğün yemekleri yoktur. Diyette ilk gün bol su ve meyve tüketimi yapılır. Bunlar dışında başka bir yiyecek tüketilmez. Diyetin ikinci günü ise meyve suyu ve salatalıkla günü tamamlanır. İkinci günde de başka bir şey tüketilmez. Bu günde de bol su ve meyve suyu yerine meyve tüketilebilir.

NE? NASIL?  Ayakkabı kokusu nasıl geçer?

İzleyin: 1 Ayda 15 Kilo Vermek – Kilo Vermek İçin Tavsiyeler

Diyetin Diğer Günlerinde Uygulanması Gereken Liste Örneği

Bir ayda tam 15 kilo vermeyi amaçlayan diyetin üçüncü gününde normal öğün tüketimine geçilir.

Diyeti yapan kişiler tarafından üçüncü ve diğer günlerde uygulanması gereken diyet listesi örneği şu şekildedir;

  • Kahvaltı öğününde 1 adet haşlanmış yumurta veya 1 dilim beyaz peynir tüketilir. Ayrıca kahvaltıda ince bir dilim tam buğday ekmeği yenilir. Bunlar dışında birer tane de salatalık ve domates tüketilebilir. Diyeti için kahvaltı saat 09.00’da yapılır.
  • Diyet ara öğününde sütlü kahve tüketilebilir. Ara öğün saati 11.00’dır.
  • Öğle öğününde tüketilecek yiyecekler ise yeşilliği bol salata, 2 bardak ayran ve 50 gr tavuk ya da ettir. Öğle yemeği saati ise 13.30’dur.
  • İkinci ara öğünde 2 adet ceviz ve 1 fincan yeşil çay içilir. İkinci ara öğün saati ise 16.00’dır.
  • Akşam yemeğinde ise 6 çorba kaşığı sebze yemeği, 5 çorba kaşığı light yoğurt ve bol salata tüketilebilir. Akşam yemeğinde bunlar yerine bir bardak ayran, 2 domates ve 125 gr ızgara tavuk tüketilebilir.
  • Son ara öğünde ise bir bardak light süt içilir. Son ara öğün saati ise 21.30’dur.
NE? NASIL?  Ailenizle nasıl kaliteli zaman geçirebilirsiniz?


Devam eden günlerde de benzer bir liste ile diyet devam eder. Örneğin akşam yemeğinde tavuk yerine balık tüketilebilir. Balık, tavuk ya da etin ızgarada pişirilmesi gerekir. Ayrıca kahvaltıda ıhlamur ya da meyve çayı tüketimi yapılabilir.

Ayda 15 Kilo Diyetini Yapanların Kaçınması Gerekenler

Verilen örnek listeye göre bir aylık diyete başlayanların yapmamaları gerekenler vardır. Bunlardan en önemlisi diyette kişilerin yağlı, hazır ve unlu gıdalardan uzak durması gerekir. Ayrıca asit içecekleri tüketmemeleri gerekir. Bunlar dışında diyet yapan kişilerin bol bol egzersiz yapması gerekir.