Youtube platformu her gün oldukça fazla sayıda insan tarafından ziyaret edilmektedir. Burada yer alan birbirinden farklı türde videolarla insanlar çeşitli konularda bilgiler edinirler. Bizler günlük yaşamda birçok şeye önemli ölçüde bir vakit ayırıyoruz. Bu durum aynı şekilde sosyal medya veya Youtube platformu içinde geçerlidir.

Youtube’da trendlere girin arkadaşlarınıza şaka yapın!

Peki Youtube’da videonuzun üzerinde “TREND VİDEOLAR LİSTESİNDE #1 NUMARA” yazmasını ister misiniz? Bunun için küçük bir hile var. Videonuzun ayarlarına gidip, konumunuzu değiştirerek, basit bir hile ile trend gibi gözükebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

İzleyin: Youtube’da 2 Dakikada Trend #1 Olma Hilesi

YouTube’da izleme süresi nasıl görülür?

Youtube üzerinde her geçen gün farklı yenilikler ve gelişmeler ortaya çıkıyor. Bunun yapılmasının temel amacı ise, kullanıcılara daima video izleme konusunda çok daha iyi deneyimler sunabilmektir. Bu güzel yeniliklerden biri olarak karşımıza çıkan video izleme süresini tespit edebilmek ise, her kullanıcıya bu konuda gerçek zamanlı bir analiz verir. Genel olarak bazı insanlar, Youtube’da izleme süresi nasıl görülür? Sorusunun cevabını oldukça merak etmektedirler. Bu konuda Youtube platformunun bağlı olduğu Google firması, Youtube üzerinde ne kadar zaman geçirildiğinin öğrenilmesi için kullanıcılarına yeni bir araç sunmuştu. Bu yeni uygulama aracını kullanarak insanlar artık bu sitede ne kadar vakit geçirdiklerini kolaylıkla öğrenebiliyorlar.

NE? NASIL?  Vodafone 15 GB Bedava İnternet Kampanyası Yaptı! Ekim Ayına Özel...

Siteye Kayıtlı Olmak

Youtube sitesine getirilen yeniliklerden en iyi şekilde yararlanmak için öncelikle yapılması gereken, bu siteye kayıt olarak bir hesaba sahip bulunmaktır. Site üzerinde uygun şekilde hesap açıldığında ise, burada sunulan birçok hizmetten yararlanmak daha olanaklı bir hale gelir. İzleme süreleri hakkında bilgi edinmek de bunlardan biridir. Eğer Youtube sitesine bir kaydınız varsa, yine aynı kullanıcı bilgilerinizle mobilden de buraya bir erişim sağlayabilirsiniz. Burada yeni uygulamayla ne kadar vakit geçirdiğiniz konusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz.

İzleme Sekmesi

Zaman bizler için oldukça önemlidir. Yaşamda birçok şeye ne kadar zaman harcadığımızı çoğu zaman bilmek isteriz. Genel olarak internet üzerinde geçirdiğimiz vakit de bu durumu kapsayan unsurlardan biridir. Siteye yeni kazandırılan özellik kapsamında burada izleme sekmesi bölümüne yer verilmiştir. Bu sekmenin önemli özellikleri;

  • Kullanıcıların video izleme sürelerini daima göstermesi,
  • Video sürelerinin detaylı bir şekilde analizi,
  • Toplam izlenme sürelerine dair gerekli bilgilerin kolay bir şekilde kullanıcılara sunulması gibi bilgilerdir.
NE? NASIL?  Eski iPhone sahipleri dikkat! 25 dolar iade nasıl alabilirsiniz?

Video: YouTube’da İzleme Süresi nasıl görülür?

Bu olanakla her bir Youtube hesabı olan kişi, video izleme süresi konusunda kendilerine ait gerekli bilgilere en iyi şekilde erişebilir.

Yeni Özellikten Yararlanmanın Yolu

Günümüzde artık Youtube videoları genellikle insanlar tarafından mobil cihazlar üzerinden izlenmeye başlamıştır. Bu durum neredeyse bilgisayar izlenmelerinden bile daha fazladır. İzleme süresi öğrenme konusunda en iyi verimi de yine mobil cihazlar üzerinden almak mümkün oluyor. Bunun için;

  • Kullandığınız Android cihazınızda Youtube sitesine giriş yapmak,
  • Hesabınızdaki profil görüntünüze tıklamak,
  • Ardından ise izleme süresini seçmeniz gerekir.

Ancak tüm bu adımları başarıyla yapabilmek için ise öncelikle cihazınızda izleme geçmişi bölümünü etkin bir hale getirmeniz gerekiyor. Ancak bu ayarı açtığınız takdirde izleme süreleri konusunda gerekli istatistiklere erişmeniz mümkündür.

İzleme Süreleri ve Hatırlatma

Youtube platformuna yeni kazandırılan harika özelliklerden biri olan izleme sürelerini görme olanağı, bundan başka diğer imkânları da beraberinde getirmiştir. Çünkü kullanıcılar isterlerse bunu öğrenebildikleri gibi ayrıca gerekli hatırlatma ayarını yaparak da burada geçirdikleri süreye dair bir sınırlama koyabilirler. İzleme süresi sekmesi altında yer alan ‘’video izlemeye ara vermem gerek’’ bölümü, gerekli zaman ayarlamalarını yapmaya olanak tanımaktadır. Burada saat veya dakika olarak detaylı bir ayarlama yapabilmek mümkün olmaktadır.

NE? NASIL?  Apple Watch EKG uygulaması nasıl kullanılır?

Süreler Hakkında Bilgi Edinmenin Önemi

Video izleme süreleri hakkında kullanıcılar bir bilgiye sahip olduklarında, geçirdikleri zaman konusunda da bir bilinç kazanırlar. Bu ise zamanı doğru yönetme ve etkin kullanma bakımından insanlara çok iyi bir şekilde yardımcı olur.