İnternet özellikle de pandemi nedeni ile herkesin evde ve internette daha fazla zaman geçirmesiyle hız problemleri rekor oranda arttı. Özellikle de akşam saatlerinde herkesin internette daha zaman vakit geçirmeye başlaması ile bu saatlerde çökme noktasına gelen internet kullanıcıları çıldırma noktasına getirebiliyor.

İnternet servis sağlayıcılarının aşırı yoğunluk oluştuğu dönemlerde internet alt yapısının çökmemesi nedeniyle bant genişliğini yükseltmesi internet hızında yavaşlama yaşanmasına neden olmaktadır.

ÇEKMEYEN VE YAVAŞLAYAN İNTERNET SORUNU İÇİN KESİN ÇÖZÜM NEDİR?

Yavaş çeken internet için en fazla görülen ortak sorun genelde modemin yanlış yere konumlandırılmasıdır. Evin bir ucunda yer alan wifi sinyallerinin tüm eve eşit olarak yayılması zaten teknik olarak mümkün değildir. Sinyaller her geçmiş olduğu duvarda biraz daha yavaşlamakta olup bu sorunun kesin çözümü modemin evin tam orta noktasına konulmasıdır. Yine bazı modemlerin sinyal verme gücü daha yüksek olurken bazı modemlerin daha düşüktür. Yine uzun süredir kullanılan modemlerde de yavaşlama sorunları görülebilmektedir. Hızlı bir internet kullanmak için mutlaka iyi bir modeme sahip olmanız gerekir.

NE? NASIL?  Avrupa'nın En Büyük Apple Mağazası Türkiye'ye Açılıyor! İş İlanları Yayınlandı!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DAHA HIZLI İNTERNET KULLANMANIN KESİN ÇÖZÜMÜ: Wİ-Fİ XTRA BOOST 

Pek çok evde yaşanan bu sorunun çözümü için yeni bir ürün geliştirildi. Kendisi de bu sorundan muzdarip olan eski bir mühendisin hayata geçirdiği ‘Wi-fi xtra boost’ adı verilen cihaz ile hem Wi-Fi yönlendiricisi hem de güçlü bir amplifikatör bir arada sunuluyor.

Bu sayede modemi nereye koyarsanız koyun evin içerisine internet eşit kalitede dağıtılıyor. Ürünün fiyatı şu anda indirim kampanyası kapsamında yüzde 50 indirim fırsatı ile 49 dolara satılıyor. Yabancı bir site olmasına rağmen modem sipariş verilmesi halinde 3 gün içerisinde teslim ediliyor. Cihaz ile internet Mbs hızı arttırmıyor ancak bu hızı tam kapasite ile kullanmanızı sağlayarak büyük bir iyileşme sağlıyor.