Yakın zamanda tanıtılacak olan Xiaomi Redmi 9i özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı. İşte telefon hakkındaki tüm detaylar!

Akıllı telefon pazarının en önemli üyelerinden birisi olan Xiaomi, oldukça üretken bir tavır sergilemeye devam ediyor. Hem giriş seviyesinde hem de orta segmentte ortaya koymuş olduğu modelleri ile beğeni kazanan Çin merkezli teknoloji devi, yakın zamanda yeni telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Redmi 9i ismi verilen cihazın özellikleri ve fiyatı noktasında ise şimdiden belirlenen bazı sızıntılar mevcut. Bu sızıntılara baktığımızda cihazın bir başka Xiaomi imzalı ürün olan Redmi 9A modeline bir hayli benzediği görülüyor.

İşte karşınızda Xiaomi’nin yeni harikası: Xiaomi Redmi 9i

15 Eylül günü tanıtılması planlanan Xiaomi Redmi 9i, muhtemelen gücünü MediaTek Helio G25 yonga setinden alacak. Bu işlemciye eşlik etmesini beklediğimiz RAM kapasitesi ise 4 GB. Bilindiği gibi Redmi 9A modelinde 32 GB dahili depolama alanı kullanılıyordu. Bu telefondaki depolama alanı ise yüksek ihtimalle 64 GB olacak. Arkasında 13MP çözünürlüğünde bir ana kamera bulunduracak olan Redmi 9i, ön kısmında ise 5MP’lik bir selfie kamerasını kullanıcılarına sunacak.

NE? NASIL?  İnsan Beynini Bilgisayarlara Bağlayan Cihaz Geliştirildi

3.5 mm jak girişi ve damla çentik gibi geleneksel diyebileceğimiz bir tasarım dili ile gelen telefon, 5.000 mAh batarya ve 10W şarj desteği ile sahiplerini memnun etmeye çalışacak. 196 gram ağırlığındaki bu modelin kutusundan Android 10 işletim sistemi ve MIUI 12 arayüzü ile çıkacağını da ifade etmiş olalım. Xiaomi Redmi 9i için tahmin edilen fiyat ise 90 euro civarında.