Telefondan bilgisayarımıza erişebilmemiz için bir takım uygulamalar ihtiyaç duyarız. İhtiyaç duyduğumuz bu uygulamalar oldukça fazla ve çeşitlidir. Anlatacağımız uygulamalardan size uygun olanı seçip kolayca istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.

Genel Kullanım Alanı

Bilgisayarı kendi işlerimiz için uzaktan kontrol etmenin dışında genellikle bilgisayardan yapamadığımız bir işi işin uzmanı arkadaşımıza veya herhangi birine yaptırmak istediğimizde de kullanabiliriz. Bu tür uygulamaların kullanabilmesi için kullandığınız cihaz ve bağlanmak istediğiniz cihazlarda da bu uygulamaların bulunması gerekiyor.

TeamViewer Uygulaması

Bu konularda en çok tercih edilen olan TeamViewer İos ve Android cihazlar için destek sağlaması kendine rakip olan bazı uygulamaları bu özelliği ile geride bırakıyor. TeamViewer sayesinde şirketler müşterileri ile anlık destek sağlayabiliyor. Bilgisayar bakım ve onarımı konusunda işin uzmanlarından destek alırken çok rahatlıkla kullanabileceğiniz özellikleri de mümkün kılıyor.

NE? NASIL?  Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Cihazlar arası dosya, doküman ve çeşitli konularda paylaşımınızı hızlı ve işlevsel şekilde yapabiliyorsunuz. Bunların yanında TeamViewer’in ekran paylaşma, uzak oturumları kaydetme, güvenilir cihaz ekleme, paylaşılan: pano, resim ve diğer dosyaları kopyala-yapıştır işlemi için izin verme gibi özellikleri de vardır

Olan TeamViewer’in kurulumu da oldukça basittir. İnternette kendi adıyla arattıktan sonra uygulamayı indiriyoruz. İndirdikten sonra karşımıza çıkan kurulum sihirbazını tamamladıktan sonra uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ekstra olarak işletme sahipleri şirket hesabı şeklinde aldıklarında uygulama ücretli olarak hizmet sunuyor ve ortalamanın üzerinde bir fiyatı olduğunu hatırlatalım.

Video: TELEFONDAN BİLGİSAYAR NASIL KONTROL EDİLİR? | TeamViewer ile kolay yolu

Scrcpy Uygulaması

Bu uygulamaya Android veritabanlı telefonların marketlerinde ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Genel olarak bilgisayarınız küçük işleriniz için erişim sağlayan bu uygulama için root gerektirmiyor. Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra küçük çaplı işlerinizi halledebilirsiniz.

NE? NASIL?  iPhone Veri Aktarımı Nasıl Yapılır? Yeni Telefona Verileri Aktarma Süreci!

Bunları yaparken bilgisayarınız ve telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor. Sadece telefona kurmayla uygulamayı kullanamıyoruz. Uygulamayı internetten aratıp indiriyoruz. İndirdikten sonra Winrar’dan çıkartıp uygun şekilde kurduktan sonra kullanmaya başlayabiliriz.

İzleyin: Bilgisayardan Telefonu Kontrol Etme – Programsız

VNC Viewer

Herhangi bir ağ konfigürasyonu olmadan VNC ve VNC Connect uyumlu cihazlarda güvenli ve hızlı bir bağlantı kurmanızı sağlayan bu uygulama ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılım ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Windows, Mac, Linux, Raspberry Pi gibi çok bilinen platformlara bağlanabilme özelliği uygulamayı öne çıkartan yönlerinin başında geliyor.

Tüm bağlantıları şifreleyerek güvenli oturum imkanı, sohbet, e posta, ev kullanıcıları için bulut tabanlı ücretsiz VNC Connect aboneliği uygulamanın pozitif yönleridir. Mobil platforma bağlanamama, ücretsiz ev kullanıcılarına Android, İOS ve Chrome destekli cihazları kullanarak dosya aktarım özelliğini desteklememesi uygulamanın eksik yönleri olarak öne çıkıyor.

NE? NASIL?  Google ismi nasıl ortaya çıktı? Google ne demek?