İnternetin hayatımıza girmesiyle, yaşamımızın büyük kısmının online’a döndü. Bununla birlikte tabiki kredi başvuruları da online yapılabiliyor. Bankalara gitme yerine kredi başvurunuzu online olarak da yapmak da artık mümkün. Online başvuru yerine bankaya gitmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak istenen tüm bilgiler elinizde varsa bankaya gitmenize gerek yok. Online kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler dendiğinde akla ilk olarak kredi notunuz gelmeli.

Eğer kredi notunuz düşükse online olarak başvurunuz kabul edilmeyebilir. Kredi notunuzu belirli internet sitelerinden öğrenmek mümkün. Eğer kredi notunuz düşükse kesinlikle yükseltmelisiniz. Bunun için ilk olarak ödenmemiş kredi kartı borcunuzun olmaması gerekiyor. Kredi kartı borcunu devamlı vaktinde ödemek kredi notunuz için artı puan olacaktır. Kredi notunuzun yükselip yükselmediğini öğrenmek için tekrar online başvuru yapabilirsiniz.

Video: Online kredi başvurusu yaparken bunlara dikkat!

Doğru Banka Seçimi

Kredi notunuzda bir sorun yoksa dikkat etmeniz gereken diğer bir husus doğru banka seçimidir. Burada doğru bankadan kasıt faiz oranlarını normal seviyeden belirleyen bankanın tespitidir. Kimi bankalar o kadar yüksek faiz oranı ortaya koyuyor ki ödeme yaparken zorlanmamak işten değil. Bundan dolayı online kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler içinde en önemli olanı banka araştırmasının doğru yapılmasıdır. En az 3 bankanın faiz oranları kıyas edilmelidir.

NE? NASIL?  Konut Satın Almak İsteyenlere Müjde! O Kişilere "0" Faiz ile Kredi Veriliyor!

Başvuru yapacağınız dönemin şartlarına göre faiz oranı neyse o oranın bir miktar artmış halini bankalar işleme koyar. Bir miktar artmış halinde problem yok. Zaten bankaların çalışma prensibi bu şekilde. Ancak bazı bankalar bu artışı orantısız yapmaktadır. Bunlara dikkat etmekte yarar var. Yine bankalar konusunda dikkat edilmesi gereken nokta bankanın ne kadar köklü olduğu konusudur. Bankacılık, finans gibi işlemler ne kadar ilerlemiş olursa olsun köklü bankalar daha çok güven vermektedir. Müşteri portfoyü, daha önceki çalışmaları ve uyguladığı faiz politikasını daha önceden bildiğiniz banakalar size ileriki yıllar için fikir verebilir. Sizi bir anda yarı yolda bırakmaz. Ancak yeni açılmış bankalarda bu söz konusu değildir. Çünkü daha faiz politikası ve müşteri portfolyosu ortada yoktur. Varsa bile dengesiz bir oluşum vardır ki bu da güven vermeyecektir bizlere. Bundan dolayı köklü bankalar tercihiniz olsun.

NE? NASIL?  Google ismi nasıl ortaya çıktı? Google ne demek?

Video: Online Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar, Online Kredi Başvurusu

Planınız Belliyse Zorlanmazsınız

Diğer bir dikkat edilmesi gereken husus kredi çekeceğiniz limiti önceden hesaplamış olmak. Ayrıca hangi tür kredi başlığında çekeceğini bilmek. Eğer çekeceğiniz limiti önceden bilmiyorsanız ona göre hesaplama yapamazsınız. Ona göre faiz öngörüsü oluşturamazsınız. Ve sonuç olarak hangi bankanın avantaj hangi bankanın dezavantaj olduğunu göremezsiniz. Her bankanın çeldirici bir reklamı vardır ayrıca. Sizin önceden belirlediğiniz bir plan yoksa müşteri odaklı düşünmeyen bir banka tarafından kandırılma olasılığınız çok yüksek. Aynı şekilde hangi kredi başlığı altında başvuru yapacağınız da önemli. Eğer ihtiyacınız kredisi yerine tüketim kredisini tercih ederseniz ödeyeceğiniz faiz değişmektedir. Daha az veya daha çok faiz ödemek bunlarla da ilgili bir durum. Online kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler içinde bilgi yoğunluğu olan bu kısımda dikkat kesilmek de gelmektedir.

NE? NASIL?  Samsung'un Bu Galaxy Serisi Yok Satar! İşte Karşınızda Dillere Destan Telefon...

Kişisel Veriler Doğru Olmak Zorunda

İletişim bilgileri, kimlik bilgileri gibi bilgileri doğru girmek bu işin en ciddi yanı. Ne var ki bunda deyip düşünmeniz çok olası ancak red talepleri bu bilgilerin eksikliğinde geliyor. Özellikle adres bilgileri güncel olmak zorunda. Eğer güncel değilse bunu ilgili bankaya bildirmeniz gerekiyor. Doğru adres bilgisi verilmediğinde başvurduğunuz kredinin evrakları vs. elinize ulaşmayacak ve siz de kredinizi alamayacaksınız. Keza başka birinin kimlik bilgilerini vermek adli bir vaka oluşmasına sebep olabilir. Bu bilgilerin doğru verilmesi de dikkat edilmesi gereken diğer hususlardan.