Netflix dizi ve filmleri izlerken, bir sonraki videoya otomatik geçmesini istemiyor musunuz? Ya da içerikleri gezerken önizlemelerin otomatik olarak oynaması rahatsızlık mı veriyor. Bu özellikleri devredışı bırakmak oldukça kolay.

 1. Öncelikli olarak Netflix internet sitesini açmalı ve burada mevcut hesabınıza giriş yapmalısınız.
 2. Hesap ayarlarınıza giriyorsunuz. Girmekte zorlanırsanız bu link (https://netflix.com/YourAccount) ile ulaşabilirsiniz.
 3. Bu sayfada biraz aşağı inerek kullandığınız profili bulunuz.
 4. Profil kısmını açtığınızda “Yürütme ayarları” bölümüne geliniz.
 5. Buradan otomatik oynatma ayarlarını tercihinize göre değiştirebilirsiniz.
 6. Üstteki “Dizi oynarken sonraki bölümü tüm cihazlarda otomatik oynat” kısmını pasife getirirseniz, otomatik oynatma devre dışı kalacaktır.
 7. Alttaki “İçeriklere göz atarken, önizlemeleri tüm cihazlarda otomatik oynat”‘ı pasif konuma getirirseniz de, önizlemelerdeki otomatik oynatmayı kapatmış olacaksınız.

Aşağıdaki videoyu da izleyerek, yukarıdaki işlemleri uygulamalı olarak görebilirsiniz.

Video: Netflix Otomatik Oynatma (Önizleme) nasıl kapatılır?

Netflix Otomatik Oynatma Özelliğini Web Sitesinden Kapatma

Netflix internet sitesi aracılığıyla ayarların değişimini yaparsınız ve bunlar cihazın her noktasında uygulanmış olur. Bunun için:

 • Öncelikli olarak Netflix internet sitesini açmalı ve burada mevcut hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Bunun akabinde sağ üst bölümde yer alan açılır menüsüne tıklamanız ve Hesap yazısını seçmeniz gerekmektedir. Açılan sayfada ‘Profilim’ kısmının alt tarafında bulunan ‘Oynatma ayarları’ seçeneğini tıklamanız gerekmektedir.
 • Otomatik oynat seçeneğinin aşağısında bulunan ‘sonraki bölüm otomatik olarak oynat’ seçeneği için bir onay kutusu ile karşılaşacaksınız. Bunun içerisinde bir onay işareti olması gerekmektedir.
NE? NASIL?  Turkcell Müjdeyi Verdi! Tam 30 GB Bedava İnternet...

Onayı kaldırmak adına tıklamanız ve bunun da akabinde ‘Kaydet’ yazısına basmanız gerekmektedir. Bu ayar tüm bu işlemlerin ardından servisi kullandığınız bütün cihazlara uygulanacaktır.

Netflix Farklı Bir Hesapta Hala Otomatik Olarak Oynatıyor

Daha evvel de iade ettiğimiz gibi, ardıl bölümün otomatik bir biçimde oynatılması ayarları hesap babında ayarlanmaktadır. Bu, diğer bir hesaba geçiş yapıldığı zaman, aynı cihazda dahi, bu hesabın otomatik olarak oynatma ayarlarına geçiş yapacağınız anlamını karşılamaktadır.

Netflix Autoplay Özelliğini Nasıl Kapatabilirsiniz?

Kullanmakta olduğunuz her bir hesap adına Oynatma Ayarlarına giriş yapmanız, yukarıda bahsettiğimiz talimatları uygulama yoluyla bu hesapların her biri için otomatik oynatma özelliğini devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Bunun için de:

 • Netflix.com resmi sitesine gitmeniz ve daha evvel Hesap’ı seçmiş olduğunuz sağ üst köşedeki açılır menüyü tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu adım yerine alternatif konumdaki hesabınızı tıklayabilirsiniz.
 • Bunun ardından atlamamanız gereken bir diğer adım sağ üst bölümde yer alan açılır menüyü tıklamanız ve bu kez Hesap yazısını, ardından da Oynatma Ayarlarını seçmeniz ve yukarıda farklı yollarla defalarca kez ifade etmiş olduğumuz aynı metodu izlemeniz gerekmektedir.
NE? NASIL?  Dünyada En çok Takip Edilen İnstagram Hesabı Belli Oldu !

Netflix’in Çocuk Hesaplarında Otomatik Oynatma Özelliği

Yakın bir zamana kadar, yukarıda açıklamış olduğumuz metot, çocuk hesaplarında işe yaramıyordu. Bu açık sebeplerinden ötürü, şahsi ayarlarını yapabilme ayrıcalığına müsaade edilmiyordu.

Yalnız mantıken, ayarlarının bağlantılı bir yetişkin hesabı vasıtasıyla ayarlanması dahi bundan daha az olanaklı olmamaktaydı. Bir müddet sonra Netflix firması bu özelliğin değişikliği yoluna gitti ve yalnızca daha evvel de olduğu gibi çocuk hesabının seçimini yapmanız ve bunun da akabinde Hesap > Oynatma Ayarları kısmına gittikten sonra ‘Sonraki bölümü otomatik olarak oynat’ yazısının seçimini kaldırmanız lazım gelmektedir.