Samsung markası, hayal gücünüzü zorlayacak muhteşem Samsung telefonu Galaxy Z Fold 2 modelini piyasaya sürdü. Yaklaşık değeri 20.000 TL olan ve akıllı telefonlar arasında katlanılabilir özelliği ile yerini alan telefonun kullanıcıya sunduğu birçok özellik dikkatleri çekiyor.

2020 yılının Mart ayında Samsung tarafından üretilen ve serisinin ikinci katlanır özellikte olan akıllı telefon markası Samsung Galaxy Z Flip tüketicilerin beğenisine sunulmuş ve artıları eksileri ile alıcılar tarafından incelenmişti.

Şimdi ise yeni ürettiği Galaxy Z Fold 2 modelindeki üst segment özellikleri ile adından çokça bahsedileceği bekleniyor:

 Samsung Galaxy Z Fold 2′ yi Diğer Telefonlardan Ayıran Özellikleri

 Samsung Galaxy Z Fold 2 Özellikleri

Samsung Galaxy Z Fold 2 Özellikleri

 Samsung Galaxy Z Fold 2 modelinin birçok yeni özelliği bulunmakta. Cihazın sağ tarafında kişiye özel olarak parmak izi ile çalışan bir sensör bulunmakta. Diğer katlanır modellere göre oldukça hafif olan telefon 282 gr ağırlığında. Telefon katlanmadığı zamanlarda 6,9 mm, katlandığı zamanlarda ise 16,8 mm kalınlığında oluyor.

NE? NASIL?  İphone 11 Fiyatları Düşüyor mu ?

Samsung Galaxy Z Fold 2 akıllı katlanabilir telefonun menteşesinin tasarımındaki en büyük ayrıntı iç kısma doğru katlanabiliyor olması. Galaxy Z Fold 2 cihazı kapalı iken akıllı telefon olarak, açık halde iken ise tablet olarak kullanılmaktadır. Dynamic Amoled kalitesinde bir ekran özelliğine sahip olan cihazın ekran boyutu 7,6 inç büyüklüğündedir.

Teknolojik olarak üst segment bir cihaz olan Samsung Galaxy Z Fold 2 ekran yenileme hızı olarak 120hz özellikte ve 1768*2208 boyutunda çözünürlüğe sahiptir.

Ekran gövdesinin 7,6 inç büyüklüğü ile 88,6 gövdeye kıyaslanan oranı vardır. Süper Amoled panel kullanılan dış gövdesindeki ekran boyutu ise 816*2260 çözünürlüğe sahip olup 6,23 inç boyutundadır.

Şarj özelliği diğer modellere göre çok fazla seçenek içermektedir. Kablosuz şarj ve ters kablosuz şarj özelliği vardır. Ayrıca hızlı şarj özelliği ile de zamana karşıda akıllı bir telefondur.

NE? NASIL?  Vodafone Müşterilerine 15 GB Bedava İnternet Dağıtıyor!

Kamera Özellikleri ve Satış Fiyatı

Galaxy Z Fold 2 Kamera Özellikleri ve Satış Fiyatı

Galaxy Z Fold 2 Kamera Özellikleri ve Satış Fiyatı

12GB RAM sunucusu ve 256 GB dâhili hafızaya sahip olan Galaxy Z Fold 2 cihazda Snapdragon 865 Qualcom işlemci bulunmaktadır. Samsung One Ul 2,5 isimli kendi arayüzüne sahip olan akıllı katlanabilir telefonda Android 10 işletim sistemi kullanılmaktadır.

Arka yüzünde 3 adet kamera vardır. Bu kameralardan 12 megapiksel olan ana kamerası diyaframı f/1,8 açıklığındadır. Telephoto kamerası ise yine 12 megapiksel ve diyafram açıklığı f/2,4 açıklığına sahiptir.

Geniş açılı kamera özelliği bulunan cihazın bu kamerası da f/2,2 diyafram açıklığında ve diğer kameralardaki gibi 12 megapiksel özelliğindedir. Arka kamerası dışında diyafram açıklığı f/2,2 özelliğinde 10 megapiksellik ön kamerası ile yüksek kalitede resim çekme özelliğine sahiptir.

Çözünürlüğü 4K olan ve 60-30 fps boyutunda video çekimlerinin kaydını tutabilmektedir. Pil büyüklüğü 4500 mAh olan Samsung Galaxy Fold 2 akıllı telefonun fiyatı Türkiye teknoloji piyasasında 19.999 TL gibi fiyat ile alıcıların beğenisine sunularak satışı yapılmaktadır.

NE? NASIL?  Samsung'un Bu Galaxy Serisi Yok Satar! İşte Karşınızda Dillere Destan Telefon...