Apple eski akıllı telefon modellerini bilerek yavaşlattığı konusunda açılan davayı kaybetmişti. Ve 500 milyon dolar ödemeyi kabul etti. “Beklenmedik şekilde kapanmaları” önlemek amacıyla performans düşürdüğünü kabul eden dev şirket, önce batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirime gitti.

Ama bu süreçte yüzlerce kişi, mağdur olduklarını belirterek dava açtı. Dava sonucu 500 milyon dolara kadar ödeme yapma sözü verdi.

“Varılan anlaşma gereği, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefonu olan müşteriler talepte bulunmaları halinde şirketten 25 dolar iade alabilecek.”

Ödemeler yapılmaya başlıyor. 6 Ekim’e kadar Apple’ın sitesinden başvuru yapmak gerekiyor. Apple’dan para alabilmek için 21 Aralık 2017 tarihinden önce bu iPhone modellerinden birini satın almış olmanız gerekiyor.  Apple daha önce Fransa ve İtalya’da benzer iddialar yüzünden mahkemeye verilmiş ve cezalar almıştı. Şu an için sadece Amerika’dan alınmış telefonlar için geçerli. Ama bu karar emsal oluşturabilir. Diğer ülkelerde de benzeri karar çıkarsa paylaşacağız.

NE? NASIL?  Instagram üzerinden nasıl para kazanılır?

İade konusuna gelişmeleri https://www.apple.com/tr/newsroom/  adresinden de takip edebilirsiniz.

iPhone’um yavaşlıyorsa ne yapabilirim?

  • Cihazınızı yeniden başlatın
  • Otomatik indirmeleri durdurun
  • Arka plana çalışan uygulamaların çalışmasını engelleyin
  • Animasyon hareketlerini sınırlandırın
  • Pil sağlığını kontrol etmek, gerekirse değiştirmek (%80 altı)
  • BONUS: Hiç biri işe yaramadıysa fabrika ayarlarına geri dönmek.

İzleyin: iPhone’u 2 Kat Hızlandırmak!

Apple nedir?

Apple Inc.  merkezi Cupertino’da olan, tüketici elektroniği, cep telefonları, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir.

iPhone ise Apple’ın telekominikasyon sektörüne giriş sağladığı ürünüdür.

Şarj aletimizin orijinal olup olmadığını nasıl anlarız?

Kullandığımız tabletlerimizin veya mobil cihazlarımızın şarj aleti orijinal mi? Diye birçok defa düşünmüşüzdür. Ortaya çıkan bazı yöntemler ile şarj aletinizin orijinal olup olmadığını anlayacaksınız. Şarj aletiniz, orijinal cihazınızın kutusundan çıktıysa, büyük ihtimal orijinaldir. Fakat ucuz fiyatlara, merdiven altı diye tabir edilen dükkanlardan şarj aleti temin ettiyseniz, Büyük ihtimal ile orijinal değildir. Bizlerde bu yazımızda şarj aletinin orijinal olduğunu nasıl anlaşılır? sorusuna cevap verip, aklınızdaki soru işaretlerini sileceğiz. Detaylar için tıklayınız

NE? NASIL?  Çocuklar İçin Tablet Önerilerimiz!