İphone 13 Geliyor ! Parmak İzi Geri Dönüyor!

iPHONE 13 NE ZAMAN TANITILACAK? İPHONE 13 PARMAK İZİ OLACAK MI? İPHONE 13 ÇENTİK KALKACAK MI? İPHONE 13 NASIL OLACAK?

Geçtiğimiz aylarda İphone 12 ailesini tanıtan Apple markasının İphone 13 modeli merakla beklenmeye başladı. Özellikle pandemi sürecinde Face ID yüz tanıma sistemi oldukça sorun çıkarıyor. Çünkü maske kullanırken Face ID yüz tanıma sistemi yüzümüzü algılamakta güçlük çekiyor. İphone 12 tasarımları İphone 5 tasarımına benzer olarak geldi. Android tarafındaki rakipleri Touch ID özelliğini kullanmaya devam ediyor. Özellikle Covid-19 sürecinde maske çıkarmadan parmak izi okuyucusuyla telefonumuzun kilidini açmak daha mantıklı görünüyor.

İphone 13 Geliyor ! Parmak İzi Geri Dönüyor!

İPHONE 13 MODELLERİNDE TOCUH ID PARMAK İZİ OKUYUCUSU OLACAK MI ?

İddialara göre İphone 13 modellerinde ekran altı parmak okuyucu Touch ID yer alabilir. Bazı Apple PC modellerinde parmak okuyucular halen yer alıyor. Açıkcası parmak izi teknolojisinin bu pandemi sürecinde daha kullanışlı olacağını açıkca söyleyebiliriz.

NE? NASIL?  Cihazda yeterli alan yok hatası nasıl çözülür?

İPHONE 13 MODELLERİNDE ÇENTİK KALKACAK MI ?

Android tarafındaki rakipleri çentik olayını bitirmiş gibi görünüyor. Özellikle video izlerken İphone modellerinde yer alan çentik pekte kullanışlı görünmüyor. Samsung ve Huawei gibi android rakipler çentik kullanmıyor, bunun yerine sadece kamera yer alıyor.

KATLANABİLİR İPHONE İLE PROJELER VAR!

Apple , katlanabilir telefon ile ilgili büyük geliştirmeler yapıyor. Geçen ay katlanabilir iPhone modeli ses getirmişti , iki farklı prototip ile gündeme gelmişti. Bunlardan biri dikey olarak katlanabilir , diğeri ise iki ekranlı olarak karşımıza gelmesi söz konusuydu. İki prototip de dayanıklılık testlerini başarıyla geçmişti. Detayları buraya tıklayarak görebilirsiniz.