Apple’ın ekim ayında satışlarını başlatması beklenen yeni iPhone 12 modelleri ile ilgili dikkat çeken bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de iPhone 12 Pro video ile sızdırıldı. Sızdırılan videoda yeni iPhone 12 Pro modeli ile ilgili beklenen bilgiler yer alıyor gibi gönüyor.

iPhone 12 Pro kasası video ile ortaya çıktı

Öncelikle belirtmek gerekirse yayınlanan videoda cihazın sadece kasası ortaya çıkıyor. Söz konusu bu modelin de yeni 6.1 inç büyüklüğündeki iPhone 12 Pro modeli olduğu ifade ediliyor. Şimdiye kadar paylaşılan maket iPhone 12 tasarımlarında olduğu gibi düz çerçeveli bir cihaz kendini gösteriyor.

iphone 12 pro video

iPhone 12 Pro özellikleri arasında olması beklenen yeni LiDAR tarayıcı, arka kamera kesitinde yer alıyor. Ancak LiDAR bölümünün diğer arka kamera sensörleri kadar yer kaplamadığına da dikkat çekmek gerekiyor. Daha önce arka kamera sensörleri kadar yer kapladığı ve dördüncü kamera gibi göründüğü sızıntılar ortaya çıkmıştı.

NE? NASIL?  Instagram’da nasıl daha çok like alırız?

Hatırlatmak gerekirse artırılmış gerçeklik yani AR için hazırlanan LiDAR tarayıcı, ilk olarak 2020 iPad Pro modeli ile birlikte kullanıma başlanmıştı. Şimdi de iPhone tarafına geçiş yapacak gibi görünüyor.

 

Sızdırılan iPhone 12 Pro video kapsamında bir diğer dikkat çeken detay ise kasanın sağ tarafında yer alan yeni bir bölüm oluyor. Şu an için bu bölümün tam olarak neden yer aldığı konusu ise netleşmiş değil. 5G antenleri ya da smart connector bağlantı seçeneği için hazırlanmış bir alan olabilir.