Instagram’da bulunan videoları bilgisayarımıza veya telefonumuza nasıl indiriyoruz, onu öğreneceğiz.  Birkaç sene önce bu işlemi oldukça zordu, ama şimdi oldukça kolaylaştı. Çok beğendiğin içerikleri internete bağlı değilken de izlemek istiyorsan. Ya da telefonuma, bilgisayarıma indireyim, bulunsun, birine yollarım, arada açarım diyorsanız, bu işlemleri nasıl yapmanız gerekiyor onu bu makalede bulunabilirsiniz. Hem aşağıda bulunan “Instagram Video İndirme 2020″ videosunu izleyebilir, hem de aşağıdaki üçüncü parti uygulamaları görebilirsiniz.

Yeni bir paylaşım oluşturmak içinse İnstagram uygulamasının  Repost özelliği ile ayrı bir paylaşım da yapabilirsiniz. Ancak repost işlemini yaparken videoda ki kaynak gideceğinden kaydettiğiniz bağlantılar geçersiz olabilmektedir. Dolayısıyla beğendiğiniz videoları aslında görmemek üzere kaydetmiş oluyorsunuz. Ancak aşağıda bahsedeceğimiz yöntemler ile videoyu mobil cihazınıza indirerek kaydedebilirsiniz. Peki, Instagram’dan video nasıl indirilir? Bu işlemi gerçekleştirebilmek için birçok İnstagram video indirme uygulaması bulunmaktadır. Hatta bazı siteler üzerinden de online olarak yani programa gerek duymadan video indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

NE? NASIL?  Cihazda yeterli alan yok hatası nasıl çözülür?

İnstagram Video İndirme Programları

Eğer uygulamayla uğraşmak istemezseniz bilgisayarınıza indireceğiniz programlar ile İnstagram uygulamasından video indirmeniz mümkündür. Eğer mobil cihazdan bilgisayara aktarma ile uğraşmak istemiyorsanız, İnstagram uygulamasını direkt olarak bilgisayarınıza, programlar yardımıyla indirebilirsiniz. İşte İnstagram uygulaması için video indirme programları;

  • Instagram Downloader,
  • Free Instagram Download,
  • Social Downloader,

Gibi programlar bulunmaktadır. Şimdi daha detaylı inceleyelim.

İzleyin: Instagram Video İndirme 2020 | PC | Android | iOS

Instagram Downloader

BU programı hem PC hem de Mac’lere rahatlıkla kurabilirsiniz. Zaman zaman bağlı sorunları yaşayabilirsiniz. Ancak direkt hedefe odaklanan bir programdır. Ancak sadece video indireceğinizi ve aksine fotoğraf indiremeyeceğinizi belirtmek isteriz.

Free Instagram Download

Bu programı yalnız işletim sistemlerine kurabilirsiniz. Arayüzü başta biraz karışık gelse de biraz inceledikten soran gayet rahatlıkla kullanıp, videolar indirebileceğiniz bir programdır. Hatta performans açısından muadil olarak ‘ Downloader’ programını da tercih edebilirsiniz.

NE? NASIL?  Telefonlarını satanlar risk altında! Dosyalarınızı geri döndürülmez şekilde nasıl silebilirsiniz?

Social Downloader

Bu program ile sadece İnstagram’da değil, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamasında video indirebilirsiniz. Genel anlamda oldukça kullanışlı ve başarılı bir program olarak karşımıza çıkmaktadır.

Programsız Video İndirme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Eğer uygulamalarla uğraşmak istemiyor ve video indirme hizmeti veren bir siteden hizmet almak istiyorsanız, aşağıda bahsedeceğimiz sitelerden herhangi birisini kullanabilirsiniz. Böylece İnstagram videolarını mobil cihazınıza rahatlıkla kaydedebilirsiniz. İşte programsız video indirmek için siteler;

  • Downloadgram,
  • Download Instagram Videos,
  • Insta Downloader,

Sitelerden faydalanabilirsiniz. Şimdi daha detaylı inceleyelim.

Downloadgram

Son derece basit bir arayüz ile rahatlıkla bu siteyi kullanabilirsiniz. İndirmek istediğiniz İnstagram videosunun bağlantısını ilgili siteye kopyalayıp, yapıştırmanız yeterlidir. Video işlenme sırasında ‘Dowloand’ butonu renk değiştirecektir. Ardından videonuz indirilmiş demektir.

Download Instagram Videos

Aslına baktığımızda Dowloadgram ile oldukça benzer bir sitedir. Ancak tek fark sitenin alt kısmında yer alan bir özellik bulunmaktadır. Şöyle ki, nasıl videoyu indireceğinize dair yönergeler bulunmaktadır. Videonun işlenmesi tamamlandıktan sonra videoyu mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

NE? NASIL?  Türk Telekom ile Müthiş Bedava İnternet Yöntemleri

Insta Downloader

Siteye ilk girişinizde reklam banner’ları biraz arayüzü karışık gösterebilir ancak işlemler oldukça basittir. Bunun için 2 reklam arasında bulunan alana İnstagram video bağlantısını kopyalayıp yatıştırmanız yeterlidir. Bilgisayarlarda sorunsuz ancak İos işletim sistemlerinde biraz problemli çalıştığını söyleyebiliriz.

Andorid ve İphone İçin İnstagram Video İndirme Uygulamaları Nelerdir?

Akıllı mobil cihazların özel uygulamaları günümüz işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Bunun için de zaten sayısız uygulamalar üretilmiştir. Böylece mobil cihazınıza rahatlıkla kaydedebilirsiniz. İşte mobil cihazınız için video indirme programları;

  • Downvids,
  • Video Downloader for Instagram,
  • Instasave,
  • InstaGet,

Gibi özel programlar bulunmaktadır. Böylece Instagram uygulamasından nasıl program indireceğimizi öğrenmiş olduk.