FPS oyunları arasında günümüzün en beğenilen ve sevilen oyunlarından biri olan Call of Duty, ilk çıktığı günden bu yana oyun dünyasında büyük ses getirmeyi başarmıştı. Birçok oyun tutkunu tarafından heyecanla oynanan bu oyun, zaman içerisinde yeni serileriyle heyecanı çok daha fazla üst basamaklara taşımıştı. Son olarak mobil platformda da oyun severlerle buluşmayı başaran Call of Duty, mobile adıyla piyasaya çıkarıldı. Yine bu yeni tasarım da, ilk kullanıma sürüldüğü andan itibaren çok sayıda oyun severin ilgisiyle karşılaştı. İlk andan itibaren birçok oyun sever bu harika oyunu büyük bir heyecanla oynama fırsatını elde ederek bu konuda ilk deneyimi yaşamış oldular. Bu oyun genel olarak mobile platformlarda oynanması üzerine tasarlanmıştır. Fakat birçok oyun sever, Call of Duty Mobile bilgisayardan nasıl oynanır? sorusuna da bir yanıt aramaya başlamıştır.

Call of Duty Mobile Oyununu İndirme

Call of Duty Mobile oyunu, genel olarak mobil platformlarda oynamaya elverişli olarak piyasaya sunulmuştur. Bu oyunu mobil cihazlara indirmek için yapılması gerekenler oldukça basittir. Bunun için;

  • Google Play Store veya Apple Store üzerinde sisteme giriş yaparak,
  • Gerekli indirme işlemlerini başlatmak,
  • Ardından kurulum işlemlerini tamamlayıp oyunu başlatmanız yeterlidir.
NE? NASIL?  İşte 1500 TL Altına Alabileceğiniz Muhteşem Ötesi Akıllı Telefonlar!

Böylelikle bu heyecan dolu oyunu istediğiniz birçok yer ve her zaman rahatlık ve keyifle oynama şanslarını elde edebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için kullanılan mobile telefonların da, oyunun sistem donanımlarıyla uyumlu olması gerekiyor. Buna da dikkat ederseniz, bu oyunu mobil cihazlarınızda rahatlıkla oynama şanslarını elde edebilirsiniz.

İzleyin: Call Of Duty Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir ?

Call of Duty Mobile Oyunu Bilgisayarda Oynanır mı?

Asıl olarak mobil platformlar için tasarlanan Call of Duty Mobil oyununu, bilgisayarda da oynamanın bir yolu bulunmaktadır. Bunun için yapılması gerekenler;

  • Call of Duty Mobile emülatörünü indirmek,
  • Dosyayı indirdikten sonra kurulum tuşuna basmak,
  • Oyun açıldıktan sonra oyun merkezi kısmına giriş yapmak,
  • Devamında, önerilenler bölümünden Call of Duty Mobile seçeneğini seçerek yükle tuşuna basmanız, tüm işlemleri tamamlamak için yeterli olacaktır.
NE? NASIL?  Instagram'da organik takipçiye nasıl sahip olunur?

Bu işlemleri sırasıyla uygulayarak, harika Call of Duty Mobile oyununu, bilgisayardan da oynama şanslarını elde ederek bu konuda farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Oyundaki Harika Serüven

Her zamana farklı hikâyesi ve macera dolu atmosferiyle oyun severleri en iyi şekilde etkilemeyi başaran COD, mobil oyununda da oldukça sürükleyici bölümleriyle oyun severlerin karşısına çıkıyor.

Oyunun bu serisinde macerayı her zaman üst sıralara tırmandıracak birbirinden harika yeni MOD seçenekleri bulunuyor. Oyuncular dilerlerse bu MOD seçenekleri arasından bir tercih yaparak oyunu çok daha farklı şekillerde oynama şansını elde edebilmektedirler.

Birçok Oyuncunun Katıldığı Çoklu Ortam

Oyun severlerin en sevdiği özelliklerden birinin hiç şüphesiz ki çoklu oyuncu MOD seçenekleri olduğunu bilmekteyiz. Call of Duty Mobile oyununda yer verilen bu seçenekler sayesinde oyun severler bu olanaktan yararlanarak oyunu çok daha keyifli bir şekilde oynama şanslarını elde edebilmekteler.

NE? NASIL?  Apple’dan Katlanabilir iPhone Projesi!

Burada oyuna diğer katılan oyuncularla bir işbirliği halinde olarak takımlar şeklinde mücadele etmek de mümkün olabiliyor. Bu durum, çoklu oyunculu ortamın sunduğu en güzel imkânlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunun Ana Menü Kısmı ve Mağaza İçi Alışverişler

Birçok farklı MOD seçeneğine sahip olan Call of Duty Mobile oyununun kullanım ara yüzü de oldukça iyi bir şekilde tasarlanmıştır. Oyuna ilk giriş yaparken zaten karşımıza ilk olarak bu seçenekler çıkıyor. Sevdiğimiz ve hoşumuza giden kısma yönelik bir tercih yaparak bu MOD ile oyuna bir başlangıç yapabiliyoruz.

Bu macera ve heyecan dolu ortamda ihtiyacınız olan ayarlamaları gerektiği gibi yaparak artık serüvenin içerisine atılmaya hazır bir hale gelebilirsiniz. Yine heyecanı ve oyun dinamiklerini daha fazla artırmak için ise mağazadan çeşitli alışverişler de yapabilirsiniz.