Apple Watch’un yeniliklerden biri olan EKG uygulaması, kullanıcılarına kalp ritimlerinin durumuyla ilgili anlık bilgiler verebiliyor. Ancak bu harika uygulamadan faydalanmak için birtakım gereksinimlere ihtiyaç var. EKG uygulaması, Apple Watch cihazlarına oldukça yeni kazandırılan özelliklerden biridir. Bunun kullanılması için Apple Watch 4 serisi ürüne sahip olunması gerekmektedir.

Ayrıca yine bu ürünün WatchOS 5.1.2’ye sürümüne de güncellenmesine de ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra iPhone telefonun da iOS 12.1.1’e yükseltilmiş olması gerekmektedir. Bu şartlar yerine getirildiği takdirde EKG uygulamasını en iyi şekilde kullanmak olanaklı bir hale gelir.

Video: Apple Watch ile EKG Nasıl Çekilir?

İOS Güncellemesinin Yapılması İşlemi

EKG uygulaması oldukça kullanışlı olan yararlı sistemlerden biridir. Bunu aktive etmek için İOS ve watchOS güncellemelerini doğru bir şekilde yapmaya ihtiyaç vardır. İOS uygulaması için yapılması gerekenler oldukça basittir.

 • Öncelikle telefonun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girilmelidir,
 • Daha sonra ‘’Genel’’ bölümüne geçiş yapılmalıdır,
 • Ardında ‘’Yazılım Güncelleme’’ kısmı seçilmeli,
 • Son olarak ekranda çıkan yazılım indirilip yüklenmelidir,
NE? NASIL?  WhatsApp Gelecek Güncelleme İle Kullanıcılarını Geri Kazanmayı Hedefliyor!

Bu adımları takip ederek EKG uygulamasını kullanmak için ihtiyaç olan güncellemeleri doğru bir şekilde başarıyla yapabilirsiniz.

watchOS Güncellemesinin Yapılması İşlemi

EKG uygulamasının verimli bir şekilde kullanılması için İOS’un yanı sıra watchOS güncellemesinin de uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Yine burada da işlemler doğru bir sırayla uygulandığında, ürün EKG uygulamasının kullanımına hazır bir hale gelir.

 • iPhone telefonunuzda doğrudan ‘’Watch’’ uygulamasına tıklayın,
 • Sonra ‘’Genel’’ bölümünü açın,
 • Devamında ‘’Yazılım Güncelleme’’ seçeneğini tıklayın,
 • Son aşamada ekrandaki ilgili yönergeleri takip ederek işlemi tamamlayın,

Bu ayarları da gerektiği gibi yaptığınızda iPhone telefonunuzun yanı sıra Apple Watch ürününüzü de EKG uygulamasını kullanmaya hazır bir hale getirmiş olursunuz.

EKG Uygulamasının Kurulumu

Apple kullanıcıları EKG uygulamasını aktive etmek için birkaç adımlık işlemi daha tamamlamak durumundadırlar. iPhone telefonlarda yer alan ‘’Sağlık Uygulaması’’ bu aşamada bizlere yardımcı olacak araçtır.

 • İlk olarak telefondan ‘’Sağlık Uygulaması’’ açılmalıdır.
 • Burada karşınıza çıkan, ‘’EKG Uygulamasını Ayarla’’ seçeneğine tıklayın,
 • İlgili bölüme doğum tarihinizi girdikten sonra işlemi sürdürün,
 • Ekrandaki mesajları okuyarak işlemi tamamlayın,
NE? NASIL?  Türk Telekom Tarafından Tam 10 GB Hediye İnternet Duyurusu!

Yapacağınız bu ayarlar ile artık EKG uygulamasını aktif bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz ileride yapacağınız işlemler için sadece Apple Watch ürününüzü de kullanabilirsiniz.

Apple Watch Üzerinde EKG Uygulaması Kullanımı

Kullanım konusunda işlemlere hızlıca ulaşmak daha pratik imkânlar sunan Apple Watch, EKG uygulamasını kullanırken de ürün sahiplerine oldukça iyi kolaylıklar sağlar. Burada uygulamayı etkin bir şekilde kullanmak için, cihazınız üzerinde dijital taç kısmını döndürerek EKG uygulamasına ulaşın.

Sonrasında burada bir parmağınızı ilgili noktada yaklaşık 30 saniye kadar basılı tutun. Bu işlemle birlikte karşınıza sizinle alakalı olan test sonuçları çıkacaktır. Burada düzensiz kalp atışından normal kalp atışına kadar birçok bilgiyi rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

EKG Uygulamasını Kullanmanın Faydaları

Günümüzde artık ürünlerin daha teknolojik özelliklere sahip olarak üretilmesi, her bakımdan hayatımız üzerinde oldukça olumlu etkileri meydana getirmektedir. Apple ürünleri için tasarlanan EKG uygulaması da bu konuda bizlere yardımcı olan harika bir sistemdir.

NE? NASIL?  Vodafone Kullananlar Bayram Ediyor! Tam 6 Ay Ücretsiz İnternet Dağıtılıyor...

Günlük yaşamda Apple ürünlerimizle daima EKG uygulamasını dilediğimiz zaman açarak o anki kalp değerlerimizle ilgili bilgileri kolaylıkla alabiliriz. Bu uygulama sayesinde sağlık durumumuzu da daima en yakından takip edebilme şansımız oluyor. EKG uygulaması her ne kadar kalp krizi, tansiyon sorunları veya felç durumlarıyla ilgili bizlere gerekli bilgileri veremese de, kalbimizle alakalı gelişmeleri takip etmemize olanak veriyor.