Apple Bedavaya İphone Veriyor !

Apple dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri. Ürünleri kalitesi ve stabil olması ile ön plana çıkıyor. Apple ın en meşhur ürünlerinden biri herkesin bildiği gibi İphone telefonları. İphone telefonları ülkemizde çok yüksek fiyatlardan satılıyor. Nerdeyse Apple seven herkesin hayalidir bir İphone telefona sahip olmak. Apple ürünlerinde güvenlik önlemleriyle öne çıkan bir firma. Apple ürünlerinde yazılımsal olarak güvenlik ön plandadır. İşte Apple tamda bu özelliğinden dolayı İphone veriyor hemde bedavaya.

Apple‘ın Güvenlik Araştırma Cihazı (Security Research Device Program – SRD) Programı’na katılan güvenlik uzmanları, yakında hacker dostu iPhone‘ların sahibi olacak.

CHIP Online’ın aktardığına göre, teknoloji devi, katılımcıların ilk grubuna SRD telefonlarının hemen gönderileceğini bildirdi.

Bu program için geliştirilen iPhone’lar standart iPhone’lar gibi davranıyor, ancak güvenlik araştırmacılarına daha fazla erişim sağlıyor, böylece katılımcılar güvenlik açıklarını bulabilmek için ihtiyaç duydukları her türlü aracı çalıştırabiliyor.

NE? NASIL?  Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyasını Kaçırmayın...

Apple, tüm iOS kullanıcılarının güvenliğini artırmaya yardımcı olmak için başlattığı bu programı ilk kez Temmuz ayında duyurmuştu. Araştırmacılar, aldıkları SRD telefonlarını 12 ay boyunca kullanacaklar, ancak yıl dolduktan sonra programa devam etmek istiyorlarsa yenilenmesini isteyebiliyorlar.

Buldukları her tür güvenlik açığını bildirmekle yükümlüler bu kullanıcılar. Bununla birlikte, katılımcılar, Apple’ın 1 milyon dolar ödüllü “bug bounty” programına da katılabiliyor, araştırma cihazlarını hataları tespit etmek ve ödül için başvurmak amacıyla kullanabiliyor.