Amazon’da iş kurarak ciddi kazançlar elde edilmesinden dolayı Amazon’da satış yaparak para nasıl kazanılır konusu da çok fazla merak edilmeye başlamıştır. Satış uzmanlarının tavsiyelerini göz önünde bulundurarak sizde Amazon’da para kazanabilirsiniz.

Amazon’da para kazanabilmek için takip etmeniz gereken aşamalar şu şekildedir;

  • Öncelikle bir ürünü araştırarak seçmelisiniz.
  • Amazon’da satış yapmak için, bir tedarikçi bulmalı ve ondan yardım almalısınız. Özellikle bir ürün satabileceğinizi anladığınız zaman, tedarikçiye olan ihtiyaç daha da artmaktadır.
  • Satışınıza dikkat çekmek için iyi biri logo ve tasarıma ihtiyacınız vardır.
  • İnandırıcı bir listeleme yaparak hedef kitleye o şekilde seslenmelisiniz. Bu aşamada ürün açıklaması çok iyi bir şekilde yapılmalıdır.
  • Ek gelir elde etmek istiyorsanız Amazon’un uygulaması olan FBI’ı edinmeniz gerekmektedir. Bu işlem ürünleri alma ya da paketleme meşakkatinden kurtulmayı sağlar.
  • İlk satışını yapmak için, düşük bir fiyatla açılış yapın ve insanların güvenini kazanın. Bu aşamaları doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde, kazanç sağlayabilirsiniz.
NE? NASIL?  Youtube'da trend olmuş gibi gösterme nasıl yapılır?

Video: AMAZON Drop-Shipping | TR’de $$ Kazanmak !! (En Kolay Para Kazanma Yolu)

Amazon’da Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Amazon’dan para kazanmak istiyorsanız iki farklı yöntemden birini tercih edebilirsiniz. Bunlardan ilki Amazon üzerinde bulunan ürünleri satarak kazanmaya çalışmaktır. Diğeri ise, direk satış yaparak para kazanmaktır. Buna isteğinize göre karar verebilirsiniz. Bu iki yöntemde karlıdır. Satış ortaklığı yapacaksanız, mutlaka site sahibi olmanız gerekmektedir. Karışık bir sistem gibi görünse de ciddi karlar elde etmenizi sağlar.

Amazon’da Kendi Ürünlerinizi Satabilir Misiniz?

Amazon üzerinde kendi ürünlerinizi satmak istiyorsanız, FBA’dan faydalanmanız gerekmektedir. Hem kendi ürünlerinizi satabilir hem de aldığınız ürünleri satışa sunabilirsiniz. FBA sistemi sayesinde ürünleriniz depolanmaktadır ve takip yapılmasını kolaylaştırır. Amazon sayesinde sadece yurt içine değil, yurt dışına da satış sağlanabilmektedir. Amazon’dan para kazanmak isteyen kişilerin deposunun olması da önemli bir şarttır.

NE? NASIL?  Kahve dükkanı nasıl açılır?

İzleyin: Amazon’da Satış Yapmak – Ücretsiz Amazon Eğitimi

Amazon’dan Para Kazanmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Amazon. com üzerinde yer alan ürünler düşük bir komisyonla satılabilmektedir. %4 ya da %10 gibi oranları satıcı kendisi belirlemektedir. Amazon üzerinde sadece düşük fiyatlı ürünler bulunmaz. Ayrıca yüksek fiyatlı ürünlerde satılmaktadır. Alıcıları da vardır. Güvenilir bir dev haline geldi için, para alacakları çok rahat bir şekilde yapılmaktadır.

Ödemeleriniz 100 dolara ulaşıldığı zaman yapılabilmektedir. Web site üzerinde bulunan buton ya da araçlar çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu nedenle satış esnasında bir sorun oluşturmazlar. Özellikle özel günlerde Amazon’dan çok fazla alışveriş yapılmaktadır. Bu günlerde güzel paralar kazanılabilmektedir.