Bu yazımızda genel itibariyle iPhone marka telefon modellerinde kullanılan son model Airpods’lardan söz edeceğiz. İçerisinde bulunduğumuz günlerde son derece popüler olması dışında airpods android telefon ile nasıl eşleştirilir? Sorusuyla karşı karşıya kalınmaktadır. Şimdi sizlere özetle bu konunun ayrıntılarından bahsedeceğiz. 2016 senesinden bu yana piyasaya pek çok Airpods ürünü sürülmüştür. Bir diğer ifadeyle kablosuz kulaklık çağı tam manasıyla başlamış bulunmaktadır. Çağımızda bunun gibi pek çok cihaz bulunmaktadır. Apple genellikle ulusçu bir hassasiyet sergilemektedir. Apple ürünleriyle başka cihazlar üzerinde dosya paylaşımında bulunma hususunda yadsınamaz sınırlandırmalar bulunmaktadır. Hatta bu husus Apple Watch’larda da söz konusu olmaktadır. Fakat Airpod’lar, Android işletim sistemiyle çalışan telefonlarda Bluetooth vasıtasıyla faaliyet göstermektedir.

Airpods, Android Telefonlarda Nasıl Kullanılmaktadır?

iOS harici akıllı telefonlarda da bağlantı biçiminin benzer olduğunu söyleyebiliriz. Yani Bluetooth yardımıyla akıllı saatler ya da bilgisayarlar gibi, Airpods kulaklıklarını da Apple dışında diğer sistemlerle işleyen mobil aygıtlar ile birleştirebilirsiniz. Ayriyeten Apple ürünü Airpods kulaklıklarının iPhone dışındaki Android cihazlarla bağlantısını sağlamak son derece basittir.

NE? NASIL?  Samsung'un Bu Galaxy Serisi Yok Satar! İşte Karşınızda Dillere Destan Telefon...

İzleyin: AirPods Android telefon ile nasıl eşleştirilir?

Zira Apple kulaklıklar yalnızca bu markanın ürünleri için üretilmemiştir. Yani Apple marka kulaklıklar, diğer düzenekler üzerinde de, bağlantının sağlanması kaydıyla rahatça kullanılabilmektedir. Bu aşamada yapılması gereken tek şey bağlantının yanlış olmayacak biçimde kurulmasını sağlamaktır. Android işletim sistemli bir mobil aygıtın Apple kulaklıklar ile bağlantısı şu şekilde sağlanmaktadır:

  • İlk olarak kulakların arka kısmında bulunan eşleştirme butonuna basılı tutmanız gerekmektedir.
  • Böylelikle kulaklığın görünen kısmında renkli bir ışığın yanıp sönmeye başladığını göreceksiniz.
  • Bu noktada eşleşmesi gereken aygıtı aramaya başladığını anlayacaksınız.
  • Bu aşamada telefonunuzun Bluetooth özelliği aktif kalmalıdır.
  • Akabinde Bluetooth ayarlar bölümüne giderek bu alanda Airpods kulaklığın ismini bulun.

Üzerine basarak eşleşmenin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle Bluetooth hususunda sorun yaşamadığınız sürece eşleştirmeyi rahat bir biçimde sağlayabilirsiniz.

Android Cihazlarda Bluetooth Yardımıyla Airpods Eşleştirme

Yukarıda sözünü ettiğimiz metodu gerek piyasaya ilk çıkan gerekse son model Apple Airpods kulaklıklarda tercih edebilirsiniz. Bu sayede müzik dinlemenin keyfini doyasıya sürebilirsiniz.