ABD Başkanının Arabasında Hangi Teknolojiler Var?

Hepimizin merak ettiği arabalar vardır. Ambulanslar, polis arabaları, itfaiye araçları ve başkanların arabaları hepimizin merak edebileceği bir konudur. Eğer siz de merak eden biriyseniz aşağıdaki videoyu dikkatlice izleyin ve şaşırmaya devam edin.

Arabamın park etme kamerası olduğunu görünce çok heyecanlanmıştım. Sonra yeni Tesla modelleri beni benden aldı. Uzaktan motor çalıştırma kesinlikle gelecekten gelmişe benzeyen bir özellikti. Fakat bu arabaların içindeki şeyler küçük binek arabamın işe yaramaz bir teneke kutu gibi görünmesine neden oluyor. Mesela, bir itfaiye kamyonunda hangi aletler olduğunu biliyor musunuz? Baltalar ve manivelalar olduğu gibi, duvarlarda havalandırma delikleri açan, pencereleri kıran sırıklı kanca ve insanları arabaların içinden çıkaran çok güçlü bir alet olan ayırıcı-kesici gibi daha gelişmiş aletler de var.

ABD Başkanının Arabasında Hangi Teknolojiler Var?

ABD Başkanının Arabasında Hangi Teknolojiler Var?

Yine de itfaiyeciler acil bir duruma koşan tek görevliler değildir. Paramedikler kelimenin tam anlamıyla hayat kurtarabilirler. Ambulanslar da karmaşık araçlardır. Ambulanslarda katlanan sedye, damar yolu kateteri ve kalp monitörü olduğunu herkes bilir ama daha fazlası da var. Ne de olsa bir ambulans her şeye hazır olmalıdır. Bu basit görünümlü makine sıvı ilacı buharlaştırıp ince bir sise dönüştürür. İlginizi çekmedi mi? O zaman Amerika Birleşik Devletleri Başkanının arabasının içine bakmaya ne dersiniz? Kendisi günümüz araba teknolojisinin canavarıdır. Hayır, gerçekten de takma adı “The Beast” yani canavar.

NE? NASIL?  Etkili bir şekilde nemlendiriciler nasıl sürülmelidir?

ABD Başkanının Arabasında Hangi Teknolojiler Var?