Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için evde koşu bandı ile zayıflamak mümkün müdür? Sorusunun cevabı önemlidir. Fazla kilolar, günlük yaşamı olumsuz etkilemekle birlikte estetik sorunları da beraberinde getirmektedir. Fazla kilolar, insanların yaşam kalitesini olumsuz etkiler ve bununla birlikte psikolojik olarak da etkilenmelerine neden olur. Bu olumsuz durumların sona ermesi, fazla kilolardan kurtulmakla mümkün olur.

Kilo vermek, yalnızca spor salonlarında olmaz. Gerçekten fazla kilolarından kurtulmayı hedefleyen herkes evde kendi programlarını oluşturarak koşu bandı desteğiyle fazla kilolarından kurtulabilir. Burada önemli olan kişinin hedefini belirlemesi ve hedefine ulaşmak için çalışmasıdır. Unutulmamalıdır ki; kilo vermek zorlu bir süreçtir. Arzu edilen kiloya ve fit görünüme kavuşulması için sabırlı olunması şarttır. Belli bir zaman dilimi içinde doğru adımlar atılarak istenilen sonuca ulaşılması kolay.

Koşu Bandında Kaç Kilo Yakılabilir?

Bir koşu bandında 20 dakika süre ile yürüyüş ve sonrasında 20 dakika koşu yapılırsa yaklaşık olarak 450 kalori yakılmış olur. Bu bilgiden yola çıkılarak genel bir değere indirme yapılabilir. Yani; düz koşu bandında 30 dakika hafif bir yürüyüş yapılırsa kişi 300 kalori yakabilir.

Koşu Bandında Yürüyüş Hızı

En fazla sorulan sorulardan biri de koşu bandında yürüyüş hızının ne olacağıdır. Bu konuda kesin bir şey söylenmesi mümkün değil. Ancak; genel bir değerlendirme yapılabilir. Ev tipi bir koşu bandı ele alınırsa hız; 12 ile 14 km/saat hızdadır. Elbette, bu değerin üzerinde ve altında olabilen koşu bantları da piyasada bulunmaktadır. Kişi, kendi ihtiyacına ve beklentisine göre koşu bandı tercihi yapar.

NE? NASIL?  Yurtdışı tatili için ne kadar para lazım?

Konuyla ilgili bilgi edindikten sonra doğru bir tercih yapılmalıdır. Ancak; belirtilmesi gerekir ki; herkesin kendi hızına göre bir koşu bandı seçmesi doğru olur. Koşu bandı alırken satıcıdan gerekli bilgi edinilirken fikir alınması da yararlı olacaktır.

Video: Koşu Bandı ile Nasıl Yağ Yakılır?

Koşu Bandı ile Nasıl Kilo Verilir?

Evde koşu bandı ile kilo vermek isteyen kişiler öncelikle doğru adımlar atmalıdır. Koşu bandını gelişigüzel kullanmak kilo vermede istenen başarıyı sağlamaz.

Koşu bandı kullanımı için bir program yapılmalıdır. Bu program dahilinde düzenli olarak koşu bandı kullanılmalıdır. Söz gelimi; bir gün koşu bandında yürüyüp üç gün koşu bandının yanına uğramayan bir kişi tam bir sonuç elde edemez. Koşu bandını il kez kullanacak olan biri; yirmi ya da en fazla otuz dakikalık hafif yürüyüşlerle başlangıç yapmalıdır.

Oluşturulan programda yukarıda belirtilen süre kademeli olarak artırılmalıdır. Böylece, vücuda fazla yüklenmeden ve zorlamadan sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün olur. Belirlenen sürede program aksatılmadan koşu bandında spor yapılmalıdır. Bu adımlar atıldıktan sonraki süreçte etkili kilo verilerek başarılı sonuç elde edilebilir.

Koşu Bandında Haftada Ne Kadar Süre Yürünür?

Koşu bandında geçirilen süre oldukça önemli. Ne yazık kı bu konuda birçok yanlış bilgi mevcut. Söz gelimi; insanlar koşu bandında her gün 45 dakika yürüyüş yapıyorlar. Bu süre eklemlere aşırı yük binmesine neden oluyor.

NE? NASIL?  Baba Vanga'nın 2020 kehanetleri tüyler ürpertti! 2020'de dünyayı neler bekliyor?

Buna bağlı olarak kıkırdak hücreleri olumsuz etkileniyor. Bu da birçok sorunu beraberinde getirebilir. Böyle olumsuz durumlarla karşılaşılmaması için süreye dikkat edilmesi gerekir. İdeal olarak iki günde bir olmak üzere yarım saat yürüyüşler yapmak yeterli olmaktadır. Koşu bandı kişinin hayatında alışkanlık haline geldiğinde her gün yarım saat kullanılabilir. Spora alışan bir vücut, bu şekilde sağlıklı kilo vererek zinde olacaktır.

Koşu Bandı Göbek Eritmeye Yarar mı?

Göbek bölümünde fazlalığı olanların merak ettiği bir husustur. Koşu bandı, direkt olarak göbek eritemez. Koşu bandı, fazla kilolardan kurtulmayı sağlar. Kilo kaybeden kişinin göbek bölgesinde var olan yağlar da erir.

Bir birey, kilo vermeye başladığında tüm vücuttan kilo kaybı yaşanır. Bu da vücudun her bölgesinin fazlalıklarının ortadan kalkmasını sağlar.Ancak; bu mantıkla ilerleyip göbeğin erimesi için sadece koşu bandından medet ummak doğru değildir.

Göbek bölgesinde yağ oluşumuna neden olan faktörler belirlenmeli ve bu faktörler ortadan kaldırılmalıdır. Bu faktörler ortadan kalktığında göbek eritmede koşu bandı da gereken desteği sağlar.

Koşu Bandı ile Yürüyüş ve Koşu Kilo Vermek için Yeterli mi?

Kilo vermek bir süreç işidir. Bu süreçte, bir tek koşu bandıyla tüm fazla kilolardan kurtulmak mümkün olabilir. Koşu bandı, doğru bir şekilde kullanıldığında harika bir kilo verme aracıdır. Ancak; bunun için bu süreci desteklemek gerekir. Bu sürecin desteklenmesi için;

  • Kişi, beslenme düzenine dikkat etmelidir.
  • Koşu bandını, sadece bir hafta kullanmak yeterli olmaz. Bu nedenle, koşu bandının düzenli kullanılması gerekir.
  • Koşu bandı kullanılıyor diye aşırı hareketsizlikten kaçınılmalıdır.
NE? NASIL?  Bakımlı ellere nasıl sahip olabilirsiniz?

Bu gibi hususlara dikkat edilirse koşu bandıyla fazlalıklardan kurtulmak çok daha kolay olacaktır.

Koşu Bandı ile Kilo Vermek için Koşu Nasıl Yapılmalıdır?

Koşu bandında yürüyüşler tamamlandıktan sonra koşuya geçilebilir. Elbette, koşuya geçildiğinde kişinin kilo vermesi çok daha hızlı olacaktır. Koşuyla daha fazla kalori yakılır. Yavaş tempoda koşulduğunda ortalama olarak 150-250 arası kalori harcanmış olur. Orta tempoda koşu yapıldığında ise 600 ile 1000 kalori yakılması mümkün olur.

Koşunun daha etkili bir hale gelmesi sağlanabilir. Bunun için koşuların arasına kardiyo egzersizleri ya da mekikler eklenebilir. Bu çok daha fazla kilo verdirtebilir. Ancak; burada dikkat edilmesi gereken bir husus mevcut.

Kişinin yaşı, kilosu ve sağlık durumuna göre hareket etmesi önemlidir. Konuyla ilgili olarak uzmanlardan fikir alınması önemlidir. Özellikle, belli yaş üstünde olan ve sağlık sorunları olan kişilerin mutlaka uzman hekim tavsiyesine ihtiyacı vardır. Bu nedenle; öncelikle hekimle görüşülmeli ve onun önerileri doğrultusunda program hazırlanmalıdır.