WhatsApp Günümüzde en çok kullanılan mesajlama uygulamasıdır. Mesajlaşmak istemediğimiz kişileri engelleriz. Onlar da bizi engeller. Peki biz engellendiğimizi nasıl anlayabiliriz? Bilinmesi gerekir ki, her profili veya diğer bilgileri gözükmeyen kişiler engel koymuş demek değildir. Farklı belirtiler de gerekir. Bu konu ile alakalı olarak bu makalede şunlardan bahsedeceğiz; WhatsApp’ta engellendiğini gösteren belirtiler nelerdir, WhatsApp’tan engellenildiğinde neler olur, WhatsApp’tan engellendiğimizi anlama yolları nelerdir, WhatsApp’tan engellendiğimizde neler yapabiliriz, WhatsApp engelimi ben kaldırabilir miyim?

WhatsApp’tan Engellenildiğini Gösteren Belirtiler Nelerdir?

WhatsApp’tan engel alınca birçok belirti ile karşılaşılır. Bu belirtiler başlıca şu şekilde ifade edilebilir;

  1. Engellediği düşünülen kişinin profil fotoğrafı görülmez.
  2. Engellediği düşünülen kişinin son görülme veya hakkında kısmı gözükmez.
  3. Kişi ile olan konuşma sayfasına bakıldığında asla çevrim içi gözükmez. Karşıdaki kişi girse dahi bu belli olmaz.
  4. Atılan mesajlar iletilmez ve asla görüldü olma durumu da yoktur. Engel kaldırılsa dahi engel varken atılan mesajlar iletilmez.
NE? NASIL?  Instagram'dan videolar nasıl indirilir?

Başlıca belirtiler bu şekildedir.

Video: WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım?

WhatsApp’tan Engellenildiği Zaman Ne Olur?

WhatsApp ile alakalı olarak, WhatsApp’tan engellendiğimi nasıl anlarım? sorusuna cevap arayan bireylerin sıklıkla merak ettiği bir konu da, engel olduğu zaman neler olacağıdır. Bu durumda oluşacak durumlar başlıca şu şekilde ifade edilebilir;

  1. Engelleyen kişinin profil fotoğrafı, hakkındaki bilgiler kısmı, son görülmesi ve çevrim içi olma durumu gözükmez.
  2. Engelleyen kişiye atılacak hiçbir mesaj iletilmez. Tek tik olarak kalır ve asla o mesajlar mavi tik olmaz.
  3. Normal konuşma kısmında bulunurken asla çevrim içi gözükme durumu olmaz.
  4. Engel koyan kişi kaldırana kadar, engel alan kişi bu engeli kaldıramaz.

Başlıca olacak olan durumlar bu şekilde ifade edilebilir.

WhatsApp’tan Engellendiğini Anlama Yöntemleri Nelerdir?

WhatsApp’tan engellendiğini anlama yolları konusuna verilebilecek örnekler oldukça fazladır. İlk olarak kişinin WhatsApp profil fotoğrafına bakılabilir. Burada engellendiğini gösteren belirti varsa sıra ile WhatsApp son görülmesine ve hakkındakiler kısmına bakılabilir. Bakılan bu kısımlarda da kişi engellendiğini düşünürse karşı tarafa mesaj atar ve bir süre bekleyebilir. Burada, rehberden silinme ve engelleme durumlarının ayrı olduğunun bilinmesi gerekir.

NE? NASIL?  Türk Telekom ile 30 GB Hediye İnternet! Hemen SMS ile Gönderin...

Engelleyen ve rehberden silen kişilerin her ikisinin de WhatsApp profil fotoğrafı, son görülmesi ve hakkındaki bilgiler kısmı gözükmez. Ancak rehberden silindiği zaman atılan mesajlar iletilmeye devam ederken, engelleyen kişilere atılan mesajlar iletilmez. Bu yöntemin dışında, çeşitli WhatsApp engelleyen kişileri gösterme uygulamaları vardır. Kimisi ücretli, kimisi ise ücretsiz olan bu uygulamalar kullanılarak da engelleyen kişiler gözükebilir.

WhatsApp’tan Engellenildiği Zaman Neler Yapılabilir?

WhatsApp engel alındığı zaman yapılabilecekler konusu, engelleyen kişi ile engel alan kişi arasındaki duruma göre değişir. Engel koyan kişi ile iletişime geçilir ise engel kalkabilir ancak engel varken atılan mesajlar iletilmez. Bunun yanı sıra engel kalmaya devam ederse de atılan mesajlar asla gönderilmeyecektir. Ayrıca engel alan kişi, bu durumdan dolayı farklı sorunlar da yaşamaz. Engel aldığı için WhatsApp tarafından kısıtlama gelmez ve buna benzer sorunlar yaşamaz. Bu konu, WhatsApp’tan engellendiğimi nasıl anlarım? Konusuna bağlı olarak sıkça araştırılır.

NE? NASIL?  WhatsApp mavi tikten nasıl kurtulabiliriz?

WhatsApp Engelini Engellenen Kişi Kaldırabilir Mi?

Bir kişi WhatsApp’tan engel aldığı zaman (başka bir kişi tarafından engel aldığı zaman (WhatsApp uygulaması tarafından alınan engeller bu kategoriye girmez.), bu engeli kendi başına kaldırıp kaldıramayacağı konusunu merak eder. Bu durum genel olarak mümkün değildir. Mümkün olabilmesinin tek yolu ise, engel koyan kişinin telefonunun alınıp bu engelin kaldırılmasıdır. Bunun dışında uygulamalar kullanılarak, kişilerin kendi telefonları üzerindeki WhatsApp hesaplarından yapacakları herhangi bir işlem ile bu engel kalkmaz.