Twitter hakkında sorulan soruların başında “Twitter hesabı nasıl kapatılır?” sorusu gelir. Bu işlem gerek işlem kolaylığı sağlanması gerekse hesabın kapatılmasına yönelik bir araştırma içermesi sebebiyle 2 aşamadan oluşabilmektedir. Twitter kullanıcı deneyimini önemseyen bir sosyal ağdır. Bu ağ üzerinde belirli karakter sayısı ile sınırlı gönderimler paylaşılabilmektedir.

Twitter hesabını kapatmak isteyenler Twitter kullanıcı deneyimi kapsamına alınmış ise bu kapatmanın neden olduğu belirtilmelidir. Çünkü Twitter hesabı ile ilgili gelişmeler toplanarak değerlendirmeler yapılabilmektedir. Twitter kullanıcı deneyimini önemseyen bir sosyal medyadır. Bu nedenle hem hesap kapatma işi kolaydır hem de bu işin arka planındaki nedenler merak konusudur. Kullanıcı dostu olması da çok tercih edilmesinde önemli bir role sahiptir.

Twitter Nedir?

Twitter kullanıcıların görüşlerini paylaşabildikleri bir sosyal medya platformudur. Twitter gerek eski ve köklü olması gerekse birçok önemli olayda yer edinmiş olması sebebiyle toplumda büyük bir öneme sahiptir. Adli olayların yayılması ve gündeme gelmesinden tutun da her türlü sorunun yetkililere iletilebildiği bir sosyal medya platformudur.

Twitter üzerinden etkileşim kuran kişiler birbirlerine bilgi aktarımında bulunabilmekte, seviyeli bir tartışma yürütebilmekteler. Bu da Twitter’ı bir adım öteye taşıyan bir özelliktir. Twitter direkt mesaj özelliği ile de birçok kişiyle iletişimde önemlidir. Öyledir ki artık her kurum, her işletme bir Twitter hesabına neredeyse sahip olmak zorundadır. Bu durum da Twitter kullanımının önemini ortaya koyar niteliktedir.

NE? NASIL?  İphone 11 Pro Satışlarını Durdurdu !

Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Twitter hesabı açılışında önemli basamaklar vardır. Twitter kullanıcılarından bir telefon ya da bir mail bilgisi istemektedir. Kayıt olmadan önce bunların biri ya da ikisinin edinilmesi gerekir.

Twitter kayıt işlemleri şu şekilde yürütülmelidir:

 • Twitter.com adresine girin ya da arama motoru üzerinden “Twitter” araması yaparak adrese giriş yapın.
 • Sağ üstte yer alan “Kaydol” kısmına tıklanmalıdır.
 • İsim, telefon ya da e posta, doğum tarihi bilgileri doğru bir şekilde girilmelidir.
 • Kayıt işlemi tamamlanmalıdır.

Bu işlemler yürütülerek kayıt olmak mümkündür. Bu işlemlerde doğru bilgiler vermek önemli bir aşamadır. Çünkü doğru olmayan bilgiler durumunda hesabın güvenliği adına yaşanabilecek problemlerde hesabın size ait olduğunu kanıtlamak mümkün olmamaktadır. Özel bir kullanıcı adı seçimi ve güvenilir bir parola seçimi de bu aşamadaki önemli basamaklardır.

İzleyin: Twittera Nasıl Üye Olunur, Twitter Nasıl Kullanılır 2020 VİDEOLU

Twitter Şifremi Unuttum

Twitter kullanıcıları zaman zaman şifrelerini unutabilmektedir. Bunun için Twitter kolay bir iş akışı belirlemiştir.

Bu iş akışı şu şekildedir:

 • Twitter.com adresine girin.
 • Sağ üstteki “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
 • Altta yer alan “Şifreni mi Unuttun?” kısmına tıklayın.
 • Gerekli bilgileri doldurarak iş akışını tamamlayın.

Twitter şifre bilgisi bu şekilde hem değiştirilebilmekte hem de yeni şifre belirlenebilmektedir. Bu işlem sonucunda yeni bir şifre girilmesi ve girilen şifrenin son 3 şifre ile aynı olmaması önemlidir.

NE? NASIL?  Xiaomi Telefonu Olanlara Büyük Müjde! Telefonunuz Artık Şarj Olurken...

Twitter Hesap Kapatma

Twitter hesap kapatma işlemi kolay bir işlemdir.

Bu işlemde şu basamaklar izlenmelidir:

 • Profil simgesine tıklandığında açılan “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine tıklayın.
 • Açılan sayfada “Hesap” sekmesine giriş yapın.
 • “Hesabımı devre dışı bırak.” butonuna tıklayın.
 • Şartları okuyun ve “Kullanıcı adını devre dışı bırak” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada şifreniz istenecektir. Şifrenizi girerek “Hesabımı devre dışı bırak.” butonuna tıklayın.

Bu işlemin sonucunda hesap devre dışı kalacaktır. Bu işlem sonrasında bazı kullanıcılara pop-up bir şekilde bazı kullanıcılara ise mail yoluyla bir anket uygulanabilmektedir. Twitter hesap kapatma işlemi sonrasında hesaba ulaşmak bir süre sonrasında mümkün olmamaktadır. Hesabın kapatma işlemleri tamamlandığında kayıtlı olan mail adresine bilgilendirme yapılmaktadır. Hesabın kullanıcı adını değiştirmek isteyen ya da mail adresini değiştirmek isteyen kullanıcılar bu işlem için hesap kapatmak mecburiyetinde değillerdir. Bu işlemleri profil sekmesi altından gerçekleştirmek mümkündür.

Video: Twitter Hesap Silme Mobil (Twitter Nasıl Kapatılır?)

 

Twitter Profil Güncellemeleri

Twitter kullanıcılarına birçok alanda olduğu gibi profil alanında da geniş bir seçenek sunmaktadır. Profil yönetimi konusunda gelişmiş bir arayüze sahip olan Twitter kullanıcılarından beğeni toplamaktadır. Twitter’ı beğenerek kullandığını belirten kullanıcılar gerek kullanıcı adını gerekse e posta adresini hiçbir şeye gerek duymadan kolaylıkla değiştirebildiklerini belirtiyorlar. Twitter profil güncellemeleri gerekli şartların yerine getirilmesi durumunda kolaylıkla yürütülebilen işlemler olarak görülüyor.

Twitter Kullanıcı Deneyimler

Twitter kullanıcı deneyimlerini önemseyen bir sosyal medya platformu olarak işleyişini sürdürüyor. İşlemlerde yapılacak bir geliştirme hususunda kullanıcılarından görüş alıyor. Öyle ki @twitter adında bir Twitter hesapları bile bulunuyor. Geliştirmeler sadece logo değişimi ile sınırlı kalmıyor. Yapılan gerek deneyim adına gerekse kullanıcı güvenliği adına çalışmalar dahilinde her geçen gün popülaritesini artırıyor.

NE? NASIL?  Vodafone Kullananlar Bayram Ediyor! Tam 6 Ay Ücretsiz İnternet Dağıtılıyor...

Twitter beğenileri toplayan bir sosyal medya platformudur. Bu platform üzerinden özgürce paylaşımlar yapılmaktadır. Ancak klasik özgürlük tanımında geçtiği gibi başkalarının özgürlüğünü kısıtlamayan paylaşımlar yapılması önemlidir. Bu konu hakkında twitter gizlilik anlaşması kapsamında kullanıcı verilerini güvenle saklamaktadır.

Özgür Bir Platform

Özgür bir platform olarak bilinen Twitter önemli olaylardan sağlam altyapısı sayesinde başarı ile çıkmıştır. Twitter kullanıcıları yaptıkları işlemlerde özgürlüğü hissettiklerini belirtmektedirler. Paylaşımlarını özgürce yapabilen kullanıcılar gelişmiş altyapı sayesinde en zorlu durumlarda bile Twitter üzerinden etkileşim oluşturabilmişlerdir. Twitter kullanıcıları yaptıkları işlemlerde özgür bir şekilde faaliyet sürdürebilmektedir.

Twitter kullanıcıları kolaylıkla görüşlerini paylaşabilmektedirler. Hesabın iki formu bulunmaktadır. Bu formlar gizli ve herkese açık formlardır. Gizli formda hesap sadece takip edilebilen kişiler tarafından görüntülenmektedir. Bu durum da gerek görüşleri kısıtlı kişilerle paylaşmada gerekse oluşabilecek yanlış anlaşılmaları önlemede önemli bir role sahiptir. Twitter hesabı herkese açık olması durumunda etkileşimler tüm insanlar tarafından görüntülenebilmektedir. Twitter kullanıcı deneyimini önemseyen, çalışmalarda güvenliği ön plana alan bir sosyal medya platformudur.