İntagram’da mesajlaşmalar nasıl sessize alınır? İnstagram bildirileri kapatma nasıl yapılır? İnstagram android telefonlar da bildirimler nasıl kapatılır? İnstagram iPhone telefonlar da bildirimler nasıl sessize alınır?

İnstagram uygulaması üzerinden size mesaj atmasını istemediğiniz kişileri uygulama üzerinden sessize alarak mesaj attıklarında mesaj bildiriminin gelmesine kolay bir şekilde engel olabilirsiniz. İnstagram uygulaması istemediğiniz kişilerin mesajlarının gelmesini sessize alabilir.

Bunun için yapmanız gereken ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Öncelikle gerekli bilgilerinizi girerek İnstagram ana sayfasına giriş sağlayın.
  • Daha sonra profil direct mesaj kutusunun olduğu bölüme gelin.
  • Buradan da mesajını sessize almak istediğiniz kişiyi yana kaydırarak sessize al butonuna basın.

Bu şekilde İnstagram uygulaması üzerinden mesajlarını almak istemediğiniz kişilerin mesajlarını sessize alabilirsiniz. Sessize alma işlemini yaptıktan sonra o kişiden size mesaj gelse bile bildirim gelmez yani mesajın geldiğini herhangi bir şekilde göremezsiniz.

NE? NASIL?  Instagram hesabı nasıl silinir?

İzleyin: İNSTAGRAM SESSİZE ALMA Nasıl yapılır? (Hikaye ve gönderi sessize alma/açma) İNSTAGRAM GİZLEME

İnstagram Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Telefonlarınıza gelen tüm İnstagram ile ilgili bildirimlerinizi kolay bir biçimde kapatabilirsiniz. İnstagram hesabınız üzerinden bildirimleri kapatmak akıllı telefonun android işletim sistemi ve ios sisteminden hangisine ait olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hem android telefonlar için hem de ios işletim sistemine sahip telefonlar için İnstagram bildirimleri kapatma özelliği şu şekilde aktif hale getirilir.

Android Telefonlar İçin İnstagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Android bir telefona sahipseniz İnstagram bildirimlerini kapatmak için sırasıyla şu adımları izlemeniz gerekmektedir. Öncelikle telefonunuzda bulunan ayarlar kısmına gelin. Daha sonra ayarlar kısmında bulunan uygulamalar sekmesine giriş yapın. Ardından uygulamalar, uygulama yöneticisi içerisinde bulunan İnstagram uygulamasına giriş yapın. Oradan da bildirimler menüsünü seçin. Karşınıza gelen ekranda, bildirimlere izin ver sekmesi bulunur, buradan bu özelliği pasif hale getirin. Böylelikle İnstagram uygulaması üzerinden yapılan herhangi bir bildirim telefonunuza gelmeyecektir.

NE? NASIL?  Instagram geçmişinizi nasıl kontrol edersiniz?

iOS Telefonlar İçin İnstagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

iPhone telefona sahipseniz ve İnstagram uygulama bildirimleri kapatmak istiyorsanız şu yolları sırasıyla takip etmelisiniz. Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yağın. Buradan uygulamaların bulunduğu yere gelerek arasından İnstagram uygulamasına giriş yapın.

Buradan bildirimler sekmesine girdikten sonra bildirimlere izin ver seçeneğini bildirimleri izin verme olarak değiştirin. Yapılan bu işlem sonucunda telefonunuza İnstagram uygulamasından gelen bildirimlerin hiçbiri ekrana düşmeyecektir.

Yukarıda saymış olduğumuz gibi İnstagram uygulaması üzerinden ister mesajları sessize alabilirsiniz isterseniz İnstagram bildirimlerini tamamen kapatarak bildirimleri de sessize alabilirsiniz.