Farklı kişilerin İnstagram profillerine çeşitli şekillerde yaklaşması nedeniyle bu sorunun cevabı kişiseldir. Bu soruyu cevaplamak için birisinin Instagram’daki hesabını neden silmek veya devre dışı bırakmak isteyebileceğine bakmak önemlidir.

Neden Instagram Hesabı Silinmek İsteniyor?

İlk olarak, bazı insanlar uygulamada harcadıkları süreyi sevmezler. Bazı kullanıcılar da instagram platformunda çok fazla reklam gördüklerini bildiriyor. Sadece instagram’daki kullanıcıları hedefleyen İnstagram reklam ajansları olduğunu biliyoruz, Bazı insanlar yayınladıkları her resim ve videoyu kırpmak ve şekillendirmek için çok fazla zaman harcıyorlar. Diğer insanlar, mükemmel bir resim veya görüntü bulmak için insanların hikayelerinde gezinmek için çok fazla zaman harcarlar.

Hesaba Yeniden Dönebilmek İçin Devre Dışı Bırakmak Daha İyi Bir Seçim Olabilir

Dikkat dağıtan şeyden kurtulmak isteyenler için hesabı devre dışı bırakmak iyi bir fikir olabilir. Instagram’da bir hesabı silmenin en büyük avantajı, gelecekte profile geri dönme fırsatı olacağıdır. Bazen insanlar kalplerinde bir değişiklik olur ve instagram’a geri dönmek ister. Bu durumda, devre dışı bırakma bu fırsatı koruyacaktır.

NE? NASIL?  Instagram geçmişinizi nasıl kontrol edersiniz?

İZLEYİN: İnstagram Hesabı Silme 2020

Hesabı Tamamen Silmeyi Geçerli Kılan Durumlar

Öte yandan, bazı insanlar profillerini tamamen silmek istiyor. Bazı durumlarda, insanlar siber kabadayılığın kurbanlarıdır ve sosyal medya dünyasına geri dönmek istemezler. Ya da diğer insanlar verilerini çalmış olabilir. Son olarak, bazı insanlar bir işletme için instagram profili yayınlayabilir ve bu şirket kapanmış olabilir. Ne olursa olsun, hesabı devre dışı bırakmak yerine tamamen silmenin ve kapatmanın tercih edildiği durumlar vardır.

Artık kullanmak istemiyorsanız instagram hesabınızı bir web tarayıcısından kolayca silebilirsiniz

Instagram hesabınızı silmek mümkündür, ancak silinen hesapların gelecekte kurtarılamayacağını veya yeniden etkinleştirilemeyeceğini unutmayın. Silinen instagram hesapları tüm takipçileri, beğenileri, yorumları ve yayınları kalıcı olarak kaybeder. Instagram’a dönebileceğinizi düşünüyorsanız, hesabınızı tamamen silmek yerine geçici olarak devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Instagram en popüler ve başarılı sosyal medya platformlarından biridir. Ancak, bazen tüm bu sonsuz medya çok fazla dikkat dağıtıcı olabilir veya artık istenmeyen bir durum olabilir, bu durumda instagram hesabınızı her zaman silebilirsiniz.

NE? NASIL?  Instagram üzerinden nasıl para kazanılır?

Bir instagram ile ilgili iki seçeneğiniz olduğu unutulmamalıdır. Molanızın yalnızca geçici olduğunu düşünüyorsanız, hesabınızı bir süre için devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Ancak, kalıcı olarak geride bıraktığınızdan eminseniz, hesabınızı tamamen silmek istersiniz.

Instagram Hesabını Adım Adım Silme İşlemleri

Instagram hesabınızı silme

Instagram hesabınızı mobil uygulama aracılığıyla silmek henüz mümkün değildir. Dolayısıyla bir masaüstü veya mobil web tarayıcısında instagram web sitesine gidin ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra hesap silme sayfasına gidin

Hesap silme sayfası

Ekranın altındaki açılır menüden, hesabınızı silme nedeninizi seçin. Silme nedeninize uygun bir seçenek yoksa ve hiç biri doğru değil ise ya da yalnızca bir neden belirtmemeyi tercih ediyorsanız, “Başka bir şey” i seçebilirsiniz.

Instagram hesabınızı silme nedeninizi seçin

Silme nedeninizi seçtikten sonra, “Hesabımı kalıcı olarak sil” i tıklayın. Hesabınızı devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu Web’deki instagram hesabınıza giriş yaparak, profilinizi açarak, sayfanızdaki “Profili düzenle” yi tıklayıp sonraki sayfada “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” seçeneğini belirleyerek yapabilirsiniz.

NE? NASIL?  İnternet hız testi nasıl yapılır?

Hesabınızı silmek yerine geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz

Ayrıca, hesabınızı devre dışı bırakma gerekçenizi belirtmeniz ve seçiminizi onaylamanız gerekir. Hesabınızı gelecekte yeniden etkinleştirmek için kullanıcı adınız ve şifrenizle normal şekilde giriş yapmanız yeterlidir.