İnstagram, geniş kitleler tarafından kullanılan bir sosyal medya platformudur. Tabii buna bağlı olarak kitlesi bir hayli fazla. Kitle bu kadar fazla olunca kim iyi? Kim kötü? Bilemiyoruz.

Bu kitlenin arasında normal kullanıcılar haricinde, hackerler de bulunuyor. Bu nedenle de insanlarda şu tedirginlik oluyor; İnstagram’a giriş yaparken şifrem kötü niyetli birilerinin eline geçtiyse? Çünkü eğer hesabınız kötü niyetli birilerinin eline geçerse hiç istemeyeceğiniz şeyler olabilir…

Korkmayın! Bu makalemizle birlikte İnstagram geçmişinizi kontrol edip, rahat edeceksiniz. İnstagram geçmişinizi kontrol etmek için makalemize buyrun…

İnstagram Giriş Konumunu Öğrenmek

İnstagram, eskiden bu özelliği bize sunmuyordu. Bu nedenle de hesabımıza kim, nereden? Giriş yaptı bilemiyorduk. Fakat son gelen güncellemelerle birlikte artık instagram giriş konumunu öğrenmek mümkün hale geldi.

İnstagram giriş konumu ile birlikte, hesap hareketleriniz kayıt altına alınıyor. Örneğin; giriş zamanları, giriş yerleri. Kayıt altına alınan bu veriler ışığında analiz yapmanız mümkün. Zaten siz hesaptayken farklı bir konumdan giriş yapıldığında size harita üzerinden konumu göstererek, bu girişi siz mi yaptınız? Diye soruyor. Bu nedenle de hayır ben değilim diyerek hesabınızı güvene almanız da büyük bir nimet haline geliyor.

NE? NASIL?  Bir İphone 12 Apple a Kaç Dolara Mal Oluyor Öğrenince Şok Geçireceksiniz !

İnstagram konumu, her zaman doğru sonuçları vermeyebilir. Bu nedenle de sık sık giriş konumunuzun nerede olduğunu kontrol etmelisiniz. Farklı bir konum gördüğünüzde; size gelen soruya hayır bu ben değilim diye cevap verdikten sonra hemen şifrenizi değiştirmelisiniz. Eğer şifrenizi değiştirmezseniz o konumdan girişler devam edecektir.

İnstagram giriş konumu hakkında sizlere bilgiler verdik ama İnstagram konum bilgisine nereden giriliyor? Dilerseniz şimdi bu soruyu cevaplayalım.

Video: İnstagram arama geçmişini silme – temizleme

İnstagram Giriş Konumuna Nasıl Girilir?

  1. Öncelikle İnstagram’ın mobil uygulamasını açın
  2. Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapın.
  3. Profil arayüzünü açın
  4. Üst kısımda yer alan alt alta duran ve üç çizgi şeklinde olan düğmeye tıklayın
  5. Tıkladıktan sonra bir menü ie karşılacaksınız
  6. Gelen bu menüden ‘ayarlar’ kısmına giriş yapın.
  7. Karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Güvenlik seçeneğine tıklayın.
  8. ‘Giriş Hareketleri’ kısmına girin
  9. Karşınıza bir ekran çıkacak; İnstagram’a en son ne zaman girdiğinizi, tarihi ve giriş yapılan cihazı size gösterecek.
NE? NASIL?  WhatsApp'ta engellendiğimizi nasıl anlarız?

Verdiğimiz bu yönerge dahilinde tüm kontrollerinizi yapın. Eğer ki hesabınızda istenmeyen hareketler varsa hemen şifrenizi değiştirin. Güçlü bir şifrenin ardından, iki faktörlü kimlik doğrulamasını açın. Bu sayede profilinize girmeye çalışan kişi, şifrenizi bilse bile telefonunuza gelen onay kodunu göremeyeceği için hesabınıza erişim sağlayamayacaktır.