Facebook’un özelliklerinden bir tanesi de haber kaynaklarında olan videoların otomatik olarak oynamasıdır. Facebook üzerinden otomatik olarak oynatılan videolar kullanıcıların mobil internet paketlerinden gitmesine sebep oluyor. Buda otomatik gb olarak internetlerini tüketiyor. Bu nedenle facebook uygulamasını kullanan kişiler facebook’un bu özelliğini kapatmak için facebook’ta otomatik video oynatma nasıl kapatılır? sorusunun cevabını öğrenmek istiyorlar.

Bilgisayarınız Üzerinden Facebook’ta Otomatik Oynayan Videoların Durdurulması

Facebook kullanıcılarının bu otomatik şekilde oynayan videolardan dolayı mobil internetlerinin azalması bir hayli canlarını sıkıyor. Neyse ki mobil üzerinden ve bilgisayarınızdan bu otomatik oynayan videoları durdurmanın bir çaresi bulunuyor. Nasıl durdurulacağı konusunda bilgi vermek istiyoruz.

  • Yapmanız gereken bilgisayarınızdan sağ üste bulunan ayarlar bölümüne giriniz.
  • Sonra videolar sekmesini tıklayın.
  • Son olarak ta otomatik oynatma videosu olan sekmesi kapalı duruma getirin.

İşte bu kadar basit bir şekilde bilgisayarlarınızdan facebook’ta otomatik oynayan videoları kapatmış olacaksınız.

NE? NASIL?  Instagram geçmişinizi nasıl kontrol edersiniz?

İzleyin: Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Android İşletim Sistemine Sahip Telefonlardan Otomatik Oynayan Videoların Durdurulması

Bilgisayarınızdan kullanmış olduğunuz facebook’un otomatik videoların oynamasının durdurulmasını gösterdikten sonra aynı işlemi mobil üzerinden nasıl yapacağınızı yazmak istiyoruz.

  • Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızın uygulama ayarları sekmesini açınız.
  • Sonra facebook sağ altında bulunan diğerleri sekmesine geliniz.
  • Daha sonra ise fotoğraflar ve videolar sekmesine tıklayınız.
  • En son olarak otomatik videoları oynat sekmesini kapalı duruma getirebilirsiniz.

Bu şekilde mobil üzerinden otomatik olarak oynayan videoları kapatmış oluyorsunuz. Bu işlemi mobil üzerinden yapabildiğiniz gibi tablet bilgisayarlarınızdan da aynı işlemi yaparak faydalanabiliyorsunuz.

İOS İşletim Sistemine Sahip Telefonlarından Otomatik Oynayan Videoların Durdurulması

Android işletim sistemine sahip olan telefonlardan otomatik videoları durdurabildiğiniz gibi iOS işletim sisteminden de aynı işlemi yapabiliyorsunuz. Yapmanız gerekenlerin nasıl olduğunu yazmak istiyoruz.

  • Facebook ayarlara giriniz.
  • Ayarlardan video oynatma sekmesine geliniz.
  • Daha sonra video oynatmayı kapalı duruma getiriniz.
NE? NASIL?  Türk Telekom Tam 30 GB Hediye İnternet Kampanyası!

bu şekilde iOS işletim sistemine sahip mobil üzerinden otomatik olarak videolarınızı kapatabilirsiniz.

Otomatik Olarak Facebook’tan Videoları Kapatmanın Faydaları Nelerdir?

Facebook uygulaması çok kişi tarafından kullanılan ve mesajlaşılan sosyal medya platformudur. Facebook’un kullanmasının insanlara birçok şekilde faydası olabiliyor. Bunların başında birbirleriyle mesajlaşma yapabiliyorlar. Daha sonraki faydalarından ise birbirleriyle video paylaşımı yapıyorlar.

Bunların haricinde ise facebook’un kullanıcılarının ana ekranına otomatik olarak yolladığı videolar bulunuyor. Bu videoların otomatik oynaması kullanıcıların internetlerinin çabuk bitmesine sebep oluyor.

Kullanıcılar ise doğal olarak internetlerinin bitmesini istemiyorlar. Bu yüzden ayarlar bölümünden giriş yaparak otomatik oynayan videoları kapatıyorlar. Bu şekilde kapatma işlemini yapmaları facebook kullanıcılarına fayda sağlıyor. Bu faydaların en başında ise internetlerinin bitmemesi ve uzun süre daha kullanabilmesini kullanıcılara sağlıyor.

Facebook Uygulaması Neden Kullanıcılara Otomatik Olarak Video Yolluyor

Facebook yönetiminin kullanıcılarına otomatik olarak video yollaması ve kullanıcılarında bu otomatik videoyu izlemesinin bazı sebepleri bulunuyor. Bu sebeplerin başında ise facebook kullanıcılarının video hakkında bilgilenmesini sağlıyor.

NE? NASIL?  Sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi zamanlar hangileridir?

Eğer kullanıcı otomatik olarak oynayan videoyu kapatmazsa facebook’unu açtığı zaman videoyu otomatik izliyor. Bu durum ise kendisinin mobil internetinin azalmasına sebep oluyor. Fakat kullanıcı otomatik olarak ayarlar sekmesinde videoları kapatırsa interneti videoyu izlemediği müddetçe azalmıyor.

Ama bu durum kullanıcıya eksi yönde yansıyor. Eksi yönde yansıması nasıl oluyor derseniz facebook’un yolladığı videodaki haberlerden bilgileri olmuyor. Yani güncel olarak haberlerden bi haber kalıyorlar. Eğer yollanan bu videoyu izlerlerse bu kendilerine fayda sağlayacaktır. Kendi istekleriyle videoları izlemeleri az bir şekilde internetlerinin azalmasına sebep olur.