Tansiyon problemi olan kişiler, tansiyon için pancar suyu nasıl hazırlanır konusunu merak etmektedirler. Pancar suyu hazırlayarak yüksek tansiyonunuzu düşürebilir ya da tansiyonunuzu dengeleyebilirsiniz. Pancarların küçük olanların besin değeri yüksektir. Pancar suyu hazırlamak için, büyük pancarlar yerine küçük pancarları tercih edebilirsiniz.

Pancar suyu hazırlamak için, küçük pancarları seçtikten sonra yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikle pancarları yıkamanız gerekmektedir. Yıkarken bir eldivenden yardım alabilirsiniz. Bu, pancarın elinizi kırmızıya boyamasına engel olur.
  • Üzerindeki topraklar gidene kadar pancarları yıkamalısınız.
  • Kabukları soyulan pancarların besin değeri kaybolur. Bunun için soymadan kullanmanız gerekmektedir.
  • Pancar suyunu hazırlarken pancar yapraklarını da kullanabilirsiniz. Pancarın yaprakları da faydalıdır.
  • Pancarlar bir mikser yardımıyla sıvı hale getirilerek içilebilir. Direk içildiği zaman sesin kısılmasına sebep olur. Bunun için, havuç, elma gibi besinlerin sularıyla karıştırılabilir.

İzle: Tansiyon Düşürmek İçin İksir Tarifi – Pancar Suyu | DrYerebakan

Pancar Suyu Yüksek Tansiyonu Düşürür Mü?

Pancar suyu yüksek tansiyonu düşürebilmek için birebirdir. Yüksek tansiyon, ani ölümle sonuçlanabilmektedir. Bunun için bu ciddi rahatsızlığa müdahale etmek gerekmektedir. Pancar suyu tüketerek bunun önüne geçebilirsiniz. Kronik yüksek tansiyon rahatsızlığı olan kişiler, doktor kontrolüyle ilaç tedavisi görürler.

NE? NASIL?  Sigara İçmek Vücutta Hangi Organlara Büyük Zarar Verir ?

Bununla birlikte doğal ürünleri de tüketmeleri istenmektedir. Bu doğal ürünlerden birisi de pancardır. Pancarın suyunu hazırlayıp içebileceğiniz gibi, salatasını, turşusunu hazırlayarak da tüketebilirsiniz. Pancar yapısı itibariyle tansiyonun dengede kalmasını sağlar. 250 ml pancar suyu tüketerek, kan basıncını normal seviyelerde tutabilmek mümkündür.

Pancar Suyunun İyi Geldiği Rahatsızlıklar Nelerdir?

Pancar suyu, tansiyona iyi geldiği gibi, pek çok rahatsızlık için de tüketilebilmektedir. Pancar çok büyük antioksidan bir etkiye sahiptir. Bu nedenle rahatça tüketilebilmektedir. Pancarı suyunu içerek ya da diğer şekillerde tüketerek kansere savaş açabilirsiniz. İçerisindeki flavanoidler, kanseri önleme yardımcı olur.

Sarımsak, soğan, domates gibi sebzelerle birlikte de tüketilebilir. Havuç, pancar, elma buzlu suyun içine hazırlanarak içilebilmektedir Bu içecek antioksidan ve lif açısından zengin bir yapıya sahiptir. Ayrıca karaciğerinizi temizlemek içinde pancarı tüketebilirsiniz. Böylece karaciğerin genel işlevi arttırılabilmektedir Doğranmış büyük bir pancar, limonla birlikte tüketilebilmektedir.

NE? NASIL?  Evimize doktor sokmayacak şifalı besinler; Ihlamur, zencefil, sarımsak ve alıç

Pancar İle Detoks Yapılabilir Mi?

Pancar ile etkili bir detoks uygulayabilirsiniz. Detoksunuzda sadece pancar değil, marul, lahana yaprağı elma da kullanabilirsiniz. Bunların hepsini bir miksere atarak karışmasını sağlayın. Daha sonra bu karışımı soğuk kalacak bir yere koyun. Hazırlamış olduğunuz detoks karışımınızı 7 gün boyunca tüketebilirsiniz. Etkili bir detoks yapmak için pancardan yardım alabilirsiniz.